www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 26. listopadu 2020, Svátek má Artur, zítra Xénie

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Rallysprint Série 2016

Ján Kundlák po Vsetíně vítězem třídy a bronzový v RSS

21. října 2016 • 15:00

Při závěrečném podniku Rallysprint série letošní sezony Bonver – Partr rally Vsetín 2016 představil Ján Kundlák třetího spolujezdce. Lukáš Šintal dovedl svého velkého kamaráda k 4. místu ve třídě a 6. místu v RSS.

án Kundlák - Lukáš Šintal (Peugeot 208 R2) - Bonver-Partr Rally Vsetín 2016

Ján Kundlák v letošní sezoně válčí na dvou frontách, a to na českých a slovenských tratích. V září se postavil spolu s Rudolfem Kouřilem k závěrečné soutěži Slovenského mistrovství v Košicích. Obě etapy posádka ve své třídě ovládla a i díky plnému bodovému zisku se stala mistry třídy 6. Také v malém českém mistráku to měl slovenský mladík dobře rozjeté. Před poslední soutěží na Valašsku vedl třídu 6 a na dosah měl i celkové 3. místo v RSS. Do Vsetína přivezl Janko osvědčený Peugeot 208 R2 a změnu na postu spolujezdce. Michalu Rezkovou vystřídal Lukáš Šintal, který i přes své rozmanité starty po celé Evropě, oblékl závodní kombinézu ve Vsetíně poprvé.

Do sprintu vstoupila posádka v pohodě a hned na druhé erzetě zajela druhý nejrychlejší čas třídy. Pokud Jankovi s Lukášem vyšla RZ Hošťálková, tak na RZ Jabloňovou moc rádi vzpomínat nebudou.

Ján Kundlák - Lukáš Šintal (Peugeot 208 R2) - Bonver-Partr Rally Vsetín 2016

„Při prvním průjezdu touto zkouškou se mi podařilo pár desítek metrů po startu v úzkém místě vyrobit jezdeckou chybu, kdy jsem šel do hodin. Otočit se v tomto místě nebylo možné, a tak jsem musel popojet kousek zpět. Výsledkem zdržení byl až 11. čas ve třídě. Ale aby nebyl patáliím na této zkoušce konec, tak při druhém průjezdu jsem probrzdil retardér. Za tuto nechtěnou akci jsme inkasovali dvacet vteřin penalizace,“ poodhalil úskalí nejdelší rychlostní zkoušky soutěže Janko Kundlák. I přes tyto dva momenty zajížděl slovenský jezdec vyrovnané výkony. Z osmi rychlostních zkoušek se celkem pětkrát umístil na pomyslné „bedně“ nejrychlejších časů třídy.

Dalších incidentů se dvojice Ján Kundlák – Lukáš Šintal vyvarovala a společně byli klasifikováni na 6. místě v rámci Rallysprint série, 4. místě ve třídě 6 a 15. místě absolutní klasifikace.

„Před soutěží jsme si dali za cíl tento sprint dokončit se slušným výsledkem, neboť nám šlo o celkové vítězství ve třídě a na dosah bylo i dobré umístění v konečném pořadí. Závod jsme si trošku zkomplikovali sami jezdeckou chybou a probrzděním. Věci, které se nám vyhýbaly v průběhu sezony, jsme si vybrali na poslední soutěži. Ale jsme v cíli a šťastní. Čtvrtým flekem ve třídě jsme si pojistili vítězství ve třídě a přísun bodů nám zabezpečil i konečné 3. místo v RSS. Z tohoto pohledu hodnotím vsetínský start jako úspěšný. Letošní sezona byla pro mne první v Česku, a tudíž je tento výsledek velkou motivací do budoucna. Po vítězství ve třídě ve Vyškově a v Pačejově jsme vyjeli na Valašsku čtvrté místo, ale tentokráte bychom na nejrychlejší kluky třídy neměli,“ uznal sportovně kvality soupeřů Ján Kundlák.

Miroslav Vebr ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist