www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 26. listopadu 2020, Svátek má Artur, zítra Xénie

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Rallysprint Série 2016

První akce 36. Valašské Rally 2017 odstartovala

22. října 2016 • 15:00

První ostrý start má za sebou 36. ročník Valašské rally 2017. V těchto dnech byl vyhlášen třetí ročník mezi dětmi a mládeží oblíbené výtvarné soutěže nazvané Nakresli rally. Klání malých a mladých výtvarníků z mateřských, základních a středních škol vyhlásil pořadatel Valašky společnost JTRT pro s.r.o. ve spolupráci se Základní školou Vsetín-Sychrov 97 a Muzeem regionu Valašsko.

Nakresli rally 2016

Snahou organizátorů výtvarné soutěže je seznámit veřejnost s výtvarnou představou dětí a mládeže o Valašské rally, rychlých autech a jejich posádkách. Či o krajině, kterou soutěžní vozidla projíždějí. „Nebo také o dětské představě o fair play v motoristickém sportu. To všechno ztvárněno klasickou nebo netradiční a zajímavou, a často i pozoruhodnou výtvarnou technikou,“ uvedla za organizátory výtvarné soutěže předsedkyně hodnotitelské komise a jedna z takzvaných duší uvedeného výtvarného klání, Jaroslava Ševčíková ze Základní školy Vsetín-Sychrov.

Do druhého ročníku výtvarné soutěže, jejímž mottem je od jejího založení: Valašská rally je hit! Pojďme ji nakreslit, a pak jí na tratích zafandit!, zaslali děti a mladí lidé organizátorům bezmála dvě stě výtvarných prací z dílen 17 kolektivů mateřských, základních a středních škol. Zapojilo se však rovněž 19 jednotlivců z řad především teenegerů.

Třetí ročník výtvarné soutěže Nakresli rally vyhodnotí organizátoři při slavnostním odpoledni v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí, jehož provozovatelem je Muzeum regionu Valašsko. Stane se tak 20. dubna 2017 za účasti nejen představitelů Valašské rally, Autoklubu ČR a Ústředního automotoklubu ČR, ale také zástupců soutěžních posádek 36. ročníku Valašské rally 2017. Poté budou práce široké veřejnosti prezentovány ve výstavních prostorách zmiňovaného zámku.

Záštitu nad třetím ročníkem výtvarné soutěže dětí a mládeže Nakresli rally, pořádané u příležitosti 36. ročníku Valašské rally 2017, převzali poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Petr Kořenek a místostarostka města Valašské Meziříčí Yvona Wojaczková. „Jsem velmi rád, že se pořadatelům Valašky podařilo vymyslet akci pro děti a mladé lidi, která podle mých informací nemá v republice obdobu. A že se jim daří soutěž dále rozvíjet. Nakresli rally je ukázkou toho, jak se dají na první pohled dvě nesourodé akce úspěšně sloučit do jednoho celku. Těší mě, že mohu mít nad soutěží spolu s valašskomeziříčskou místostarostkou záštitu,“ svěřil se Petr Kořenek při předání dokumentu o převzetí záštity pořadateli Valašské rally.

Ve stejném duchu se vyjádřila rovněž představitelka města Valašské Meziříčí. „Potěšující je nejenom akce samotná. Je totiž moc hezká a záslužná a jsem ráda, že mohu být svým způsobem její součástí. Mám však radost také z toho, že do výtvarné soutěže se zapojuje a nachází v ní seberealizaci tolik dětí a mladých lidí,“ vyjádřila se s potěšením valašskomeziříčská místostarostka Yvona Wojaczková.

V pořadí 3. ročník výtvarné soutěže Nakresli rally podporuje Svaz rally Autoklubu České republiky. A rovněž Ústřední automotoklub ČR, který nejlepším v každé kategorii věnuje pohár prezidenta ÚAMK. Stranou v tomto směru nezůstanou ani společnosti Janča Valašské Meziříčí, Rocksteel Šenov u Nového Jičína, Svarmetal Skotnice, AVIS Vsetín, Paketo.cz Vsetín, JTRT a redakce Valašského deníku.

Poprvé byla výtvarná soutěž nazvaná Nakresli rally uspořádána v roce 2014 u příležitosti 33. ročníku Valašky. Tehdy šlo o nultý ročník. „Potřebovali jsme si vyzkoušet, jaký zájem taková akce u dětí a mladých lidí vyvolá. Byli jsme nakonec velmi mile překvapeni. Rozhodli jsme proto založit novou tradici,“ vyjádřil se autor projektu výtvarné soutěže Max Frohn.

Dušan Póč
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist