První body v Rally Kopr Cup 2019

10. května 2019 • 09:00

Dne 6. 4. 2019 proběhl na Tatrováckém polygonu 1. závod Rally Kopr Cup 2019.

Do závodu bylo převzato 19. posádek, které sepřišli poprat s aprílovým počasím.

Na 1. závod jsme zařadili průjezd pod mostem, stejně tak šotolinový úsek a byl snížen počet retardérů.

Ranní rozjížďky se odehrály na suchém povrchu, ovšem při 2.RZ začalo velmi hustě pršet, a nebyla nouze o jízdu dveřmi napřed. Během dne se počasí stále měnilo.

V kategorii do 1400 cm3 soutěžil pouze jediný jezdec s číslem 2 – Patrik Stein na voze Suzuki Baleno a vítězstvím v třídě získává 20bodů do celkového hodnocení šampionátu. Druhý jezdec č.9 Ladislav Válek na Škodě Felicia musel pro technickou závadu odstoupit ze závodu.

Kategorie do 1600 cm3 přinesla 2 překvapení, tím je 1.místo v kategorii a zároveň i absolutní 1.místo jezdce s číslem 45.Třináctiletý talent Hubert Laskowski na voze Peugeot 208 R2 získává 20bodů do celkového hodnocení. Druhé překvapení a zároveň 2. místo jezdec s číslem 23 Jakub Jančík(15let) s vozem Opel Adam CUP, který si připisuje 17bodů. 3.místo bere č.5 Filip Ocelka také s vozem Opel Adam CUP a získává 14bodů.

V kategorii do 2000 cm3 zvítězil jezdec číslo 17 Arkadiusz Boruta s vozem Renault Megane a připisuje 20bodů. 2.místo obsadil jezdec s číslem 20 Pavel Zátorský s Fordem Puma a připisuje 17bodů. 3.místo patří jezdci s číslem 14 Davidovi Adamcovi s vozem VW Golf MK2

Kategorie nad 2000 cm3 měla pouze 2 jezdce, kdy 1.místo získává jezdec č.76 Miroslav Šamaj s vozem Škoda Octavia a připisuje 20bodů, 2.místo s číslem 13 Pepa Peřa s vozem BMW E36 a získává 17bodů.

V kategorii 4x4 zvítězil jezdec č.25 Michal Kociolek s vozem Subaru Impreza STI a získává 20bodů, 2.místo obsadil č.24 Szymon Witos s Mitsubishi Evo 6 a získává 17bodů a 3.místo si vyjel č.77 Szymon Talik na voze Subaru Impreza STI.

2. závod série Rally Kopr Cup 2019 se koná 18.5.2019, na tento závod bude vynechána šotolinová část.