www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. listopadu 2019, Svátek má Albert, zítra Cecílie

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Ostatní soutěže

Krtek, lev a kohout neboli #krteklevkohout

foto

19. listopadu 2019 • 19:45

Na první pohled komplikovaný hashtag #krteklevkohout skrývá vlastně docela jednoduchý příběh.Je o českém Krtkovi, který osedlal francouzského Lva a společně jedou závodit do země galského Kohouta. Pod přezdívkou Krtek hledejte Jiřího Pohlídala, jednadvacetiletého jezdce rally ze Zlína. Navigovat jej bude o šest let starší Jan Kubala. Lvem je míněn Peugeot 208 R2 a společně se ve Francii o víkendu 22. – 24. listopadu 2019 zúčastní vyhlášené Rallye du Var.

žádný příspěvek celý článek »

Adam Březík na Mikuláši se Škodou Fabií R5

foto

19. listopadu 2019 • 13:00

Je to necelý měsíc zpátky, co se Adam Březík stal mistrem Rallysprint série 2019. A jako odměnu za skvělý výkon po celou sezonu dostal mladý jezdec možnost zazávodit si s Škodou Fabií R5. Ostrý start se uskuteční v sobotu 30. listopadu, při Mikuláš Rally ve Slušovicích. Adam zde pojede pod hlavičkou Samohýl Škoda Teamu s vozem svého otce Martina Březíka.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rallye W4 od Jörga Ullmanna

foto

18. listopadu 2019 • 12:00

O uplynulém víkendu se u našich jižních sousedů jela Rallye W4, která pod novým organizačním výborem navázala už vloni na zrušenou Waldviertel Rallye. Tentokrát už byla zařazena do rakouského šampionátu a rozhodovalo se o titulu, který získal Hermann Neubauer. Průběh soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka Jörga Ullmanna.

žádný příspěvek celý článek »

Mikuláš Rally ve Slušovicích se pojede již podesáté!

foto

18. listopadu 2019 • 09:00

Závěr automobilové soutěžní sezony v České republice vyplní tradičně volné podniky ve Slušovicích a v Praze. Tentokrát je jako první v kalendáři zahrnuta Hothess Mikuláš Rally ve Slušovicích, která se uskuteční již podesáté v termínu 29. – 30. listopadu 2019! Kulaté jubileum proběhne opět pod taktovkou motoristické rodiny Minaříků z Podkopné Lhoty.

žádný příspěvek celý článek »

Prokop pojede Dakar s navigátorem Chytkou

foto

15. listopadu 2019 • 12:00

Automobilový jezdec Martin Prokop se na lednové Rallye Dakar představí bez svého dlouholetého navigátora Jana Tománka, který není fit po říjnové nehodě v Maroku. Šestého muže letošního pořadí slavné soutěže bude navigovat Viktor Chytka. Tým MP Sports dnes zároveň potvrdil, že druhý vůz bude řídit Martin Kolomý, který dosud závodil s kamionem.

žádný příspěvek celý článek »

Lumír Vyorálek: Žigulík mne neustále překvapuje.

foto

15. listopadu 2019 • 08:00

Vůni spáleného benzínu a rychlých kol propadl mimo jiných i Lumír Vyorálek. Třiačtyřicetiletý jezdec nejprve usedl do soutěžního vozu v crosscountry, aby později přešel do rally. Humor není Lumírovi nijak cizí, o čemž se můžete přesvědčit v následujícím rozhovoru.

žádný příspěvek celý článek »

Rufa Sport Team zažil veľmi napínavú sezónu MSR rally 2019

foto

14. listopadu 2019 • 08:00

Slovenský Rufa Sport Team má za sebou už štrnástu kompletnú sezónu v slovenskom rally šampionáte.

žádný příspěvek celý článek »

Pech na Setkání mistrů třetí

foto

5. listopadu 2019 • 09:00

Při tradičním Setkání mistrů v Sosnové, které se konalo minulý víkend, usedl premiérově za volant závodního speciálu VW Polo GTI R5 Václav Pech jun. Ten nejen že zde usiloval o co nejlepší výsledek, ale také zkoušel vlastnosti nejnovější rallyové techniky.

žádný příspěvek celý článek »

René Dohnal závodil na Rallye International du Valais

foto

4. listopadu 2019 • 11:00

Čerstvý mistr ve dvoukolkách vyrazil společně s Minařík racing závodit do zahraničí na finále ERT, do kterého se klasifikoval výsledkem na Valašské Rally a na Rallye Český Krumlov. Posádka René Dohnal – Roman Švec usedla do vozu Peugeot 208 R2 a odjela do Švýcarska porovnat svůj výkon se zahraniční konkurencí.

žádný příspěvek celý článek »

Rodinný duel ve finále Setkání mistrů

foto

4. listopadu 2019 • 09:00

Letošní Global Assistance Setkání mistrů na Autodromu v Sosnové u České Lípy provázelo chladné a doslova dušičkové počasí, i přes které dorazilo na víkendovou akci množství skalních fanoušků kvalitního motorsportu.

žádný příspěvek celý článek »

Milan Obadal se stal vicemistrem třídy 6 na Slovensku

foto

4. listopadu 2019 • 08:00

Na konci září vyrazil Minařík racing závodit na Slovensko. Posádka Milan Obadal – Radovan Bucha s vozem Peugeot 208 R2 startovala na 11. Rallye Velký Krtíš. Kluci si vyjeli 22. místo absolutního pořadí a 4. místo ve třídě 6.

žádný příspěvek celý článek »

Pech v Sosnové s Volkswagen Polo GTI R5

foto

31. října 2019 • 14:00

Tradiční Setkání mistrů v Sosnové proběhne letos první listopadový víkend. Ve startovní listině je 51 závodníků z nejprestižnějších motoristických disciplín. Václav Pech jun. z EuroOil-invelt teamu se zde premiérově představí ve Volkswagenu Polo GTI R5. Spojení Pecha s Fordem Fiesta R5, s nímž jezdil poslední tři roky, končí.

žádný příspěvek celý článek »

Setkání mistrů už tento víkend

foto

31. října 2019 • 12:00

Global Assistance Setkání mistrů na Autodromu v Sosnové u České Lípy se odehraje už nadcházející víkend, tedy v sobotu 2. a v neděli 3. listopadu. Na neděli je připraven hlavní program, který začne ráno v 9:00 a ukončí jej finálové jízdy krátce před šestnáctou hodinou. Diváci uvidí špičkové jezdce a techniku z rally, rallycrossu a autokrosu.

žádný příspěvek celý článek »

Macík má před Dakarem napilno

foto

31. října 2019 • 08:00

Čas zbývající do startu 42. ročníku závodu Rallye Dakar se rychle zkracuje. Tým Big Shock Racingse proto v pražském Autoklubu potkal s fanoušky, aby společně odstartovali finální přípravu na Dakar 2020 a domluvili se, jak si nejnáročnější motoristický závod na světě společně co nejlépe užít.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rallylegend od Iva Prieložného

foto

27. října 2019 • 10:00

V polovině října se v San Marinu uskutečnil další ročník populární Rallylegend. Akce trochu ztratila ze svého původního kouzla, historické skvosty čím dál více doplňují moderní speciály či vozy z jiných disciplín. I tak se bylo nač dívat, jak ostatně můžete posoudit prostřednictvím snímků od našeho stálého redakčního spolupracovníka Iva Prieložného.

žádný příspěvek celý článek »

toplist