www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 16. ledna 2019, Svátek má Ctirad, zítra Drahoslav

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Ostatní soutěže

Prokop je na Dakaru už šestý, Engel dojel v etapě na 16. místě

foto

14. ledna 2019 • 08:00

Milan Engel obsadil v šesté etapě Rallye Dakar 16. místo a postaral se o nejlepší letošní výsledek českých motocyklistů. Etapa z Arequipy do San Juanu de Marcona s více než třísetkilometrovou rychlostní zkouškou se vydařila i Janu Brabcovi, který se posunul na 18. příčku v průběžném pořadí.

žádný příspěvek celý článek »

Macík bude v druhé části Dakaru bojovat v půlmaratonu

foto

13. ledna 2019 • 18:00

Po páté etapě se dakarská karavana zastavila a závodníci i jejich týmy si odpočinuli během volného dne v Arequipě. Martin Macík, František Tomášek a Lukáš Kalanka nabírali síly po předchozí 5. etapě, kdy se jim podařilo s neuvěřitelným nasazením opravit ulomené kolo a dostat kamion do cíle.

žádný příspěvek celý článek »

AER 2019: Tomeček uzavírá závod třetím etapovým vítězstvím

foto

13. ledna 2019 • 11:00

Jedenáctá etapa Africa Eco Race už obvykle výsledky příliš neotřese. Toto pravidlo platí i letos. Tomáš Tomeček, pilot Tatry 815, si aspoň vylepšil statistiku vyhraných etap. Nejrychlejší mezi kamiony byl ve 4., 10. a 11. etapě.

žádný příspěvek celý článek »

Loprais se na Dakaru posunul na 6. místo, Karginova diskvalifikovali

foto

13. ledna 2019 • 09:00

Pilot kamionu Tatra Aleš Loprais se po páteční 5. etapě Rallye Dakar posunul na šesté místo. Do cíle nakonec dojel i dosud nejlepší Čech Martin Macík, který v průběhu maratonské etapy značně poškodil svůj liaz a několik hodin kamion opravoval na trati.

žádný příspěvek celý článek »

AER 2019: Unavený Tomeček vyhrál 10.etapu

foto

12. ledna 2019 • 22:00

Před rokem se právě v desáté etapě Africa Eco Race lámal chléb. Byla tak náročná, že ji letos pořadatelé raději o něco zjednodušili. I tak ji letos kromě třech automobilů nikdo nedokázal zdolat pod sedm hodin. Tomáši Tomečkovi těžké etapy sedí, žádný kamion na něj nestačil.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Jänner Rallye od Marka Pléhy

foto

11. ledna 2019 • 17:00

Tradičně první automobilovou soutěží v okolí je rakouská Jänner Rallye, která v letošním roce nabídla skuteční zimní podívanou plnou všudypřítomného sněhu. Do okolí Freistadtu se vydal i náš stálý redakční spolupracovník Marek Pléha, jehož snímky si dnes můžete prohlédnout.

žádný příspěvek celý článek »

AER 2019: A šéf musí zpátky na trať

foto

11. ledna 2019 • 16:00

Devátá etapa Africa Eco Race 2019 se jela stejně jako před rokem, jenom v protisměru. Závodníci na ní našli vše včetně méně tradičních úseků ve vegetaci. Tomáš Tomeček ji projel ve druhém čase mezi kamiony. V cíli byl spokojený. Jenže pak se musel na trať vrátit.

žádný příspěvek celý článek »

Macík byl na Dakaru druhý mezi kamiony, průběžně je čtvrtý

foto

11. ledna 2019 • 12:00

Martin Macík byl druhý ve 4. etapě Rallye Dakar a v průběžném pořadí kategorie kamionů se posunul na čtvrté místo. Na dnes nejrychlejšího Rusa Andeje Karginova s kamazem ztratil devětadvacetiletý pilot minutu a půl. V čele je i nadále jeho týmový kolega a obhájce prvenství Eduard Nikolajev.

žádný příspěvek celý článek »

AER 2019: Mauritánské maso

foto

11. ledna 2019 • 11:00

Osmá etapa Africa EcoR ace 2019 se původně měla jet jako druhá část maratonu. Nakonec z ní pořadatelé udělali běžnou mauritánskou etapu. Tedy plnou dun a extrémně náročnou na jezdecké umění i výdrž techniky. S ní se potýkal i Tomáš Tomeček, v cíli přesto slavil další pódiové umístění.

žádný příspěvek celý článek »

Prokop se na Dakaru opět posunul vpřed, moc spokojený ale nebyl

foto

10. ledna 2019 • 11:00

Automobilový jezdec Martin Prokop se na Rallye Dakar posunul již na 11. místo průběžného pořadí a poprvé se umístil v etapě v elitní desítce, přesto po skončení třetího soutěžního dne moc spokojený nebyl. Dvakrát jej přibrzdil defekt a jednou jezdecká chyba. Navíc očekává, že dostane dodatečně penalizaci za překročení maximální povolené rychlosti na spojovacím úseku.

žádný příspěvek celý článek »

AER 2019: V Mauritánii si každý najde svou stopu

foto

9. ledna 2019 • 10:00

Není vždycky všechno tak, jak by si člověk představoval. A naplánoval. Z maratónské dvojetapy na Africa Eco Race 2019 jsou nakonec dvě standardní mauritánské dunové etapy. Ta dnešní se jela jako sedmá v pořadí a Tomáš Tomeček se v ní prodral z chvostu pole výrazně dopředu, což se následujícího dne odrazí na lepší startovní pozici.

žádný příspěvek celý článek »

Prokop na Rallye Dakar poskočil do druhé desítky

foto

9. ledna 2019 • 09:00

Český automobilový jezdec Martin Prokop obsadil v druhé etapě Rallye Dakar dvanácté místo. Po pondělních technických problémech se pilot fordu posunul v celkové klasifikaci z páté do druhé desítky a je osmnáctý. Nejrychleji zvládl 342 kilometrů dlouhou rychlostní zkoušku Francouz Sébastien Loeb, novým lídrem kategorie automobilů je Giniel de Villiers z Jihoafrické republiky.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Jänner Rallye od Jörga Ullmanna

foto

9. ledna 2019 • 08:00

Tradičně první automobilovou soutěží v okolí je rakouská Jänner Rallye, která v letošním roce nabídla skuteční zimní podívanou plnou všudypřítomného sněhu. Do okolí Freistadtu se vydal i náš stálý redakční spolupracovník Jörg Ullmann, jehož snímky si dnes můžete prohlédnout.

žádný příspěvek celý článek »

Prokop vstoupil do Dakaru technickými problémy a značnou ztrátou

foto

8. ledna 2019 • 10:00

Martin Prokop se v úvodní etapě 41. ročníku Rallye Dakar v Peru potýkal s technickými problémy svého fordu a v kategorii automobilů ztratil na vedoucího Násira Attíju přes 20 minut. V soutěži čtyřkolek patří Tomáši Kubienovi třetí místo, z českých řidičů kamionů je na tom nejlépe osmý Aleš Loprais.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Jänner Rallye od Iva Prieložného

foto

8. ledna 2019 • 09:00

Tradičně první automobilovou soutěží v okolí je rakouská Jänner Rallye, která v letošním roce nabídla skuteční zimní podívanou plnou všudypřítomného sněhu. Do okolí Freistadtu se vydal i náš stálý redakční spolupracovník Ivo Prieložný, jehož snímky si dnes můžete prohlédnout.

žádný příspěvek celý článek »

toplist