Dnes je 16. dubna 2024, Svátek má Irena, zítra Rudolf

Ostatní soutěže 2019

Absolútne víťazstvo Rufa Sport Teamu v Trebišove

3. září 2019 • 15:00

Piate kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2019 sa stalo korisťou slovenského Rufa Sport Teamu a súťažnej posádky Grzegorz Grzyb – Jakub Wróbel.

Grzegorz Grzyb - Jakub Wróbel (Škoda Fabia R5) - Deutschmann Rally Trebišov 2019

Na podujatie 3. DeutschMann Rally Trebišov 2019 cestovala posádka slovenského Rufa Sport Teamu, Poliaci Grzegorz Grzyb a Jakub Wróbel v pozícii lídrov absolútneho poradia Majstrovstiev Slovenska v rally 2019. Podujatie na východnom Slovensku nielenže vyhrali v absolútnom poradí, ale upevnili si aj svoju vedúcu pozíciu v priebežnom poradí slovenských majstrovstiev. Nebolo to však jednoduché, keďže súťaž bola po stránke športovej nesmierne ťažká a to aj vďaka nadpriemerne vysokým teplotám aj fyzicky náročná.

„Bojovali sme celý deň o víťazstvo. Na prvom teste sme ale urobili dosť chýb, ale potom to už bolo lepšie a darilo sa nám. Bola to naozaj náročná súťaž, rýchla a v niektorých úsekoch aj poriadne nebezpečná. V závere sa nám podarilo prebojovať na prvé miesto a vyhrať. Musím však povedať, že máme síce našliapnuték zisku piateho titulu absolútnych majstrov Slovenska, ale ešte sú pred nami dve kolá a tri bodované dni. V nich treba ešte poriadne zabojovať,“ zhodnotil v cieli spokojný Grzegorz Grzyb.

Pred posledným testom celej súťaže bolo všetko ešte stále otvorené a tak bol samozrejme viditeľne nervózny aj manažér Rufa Sport Teamu, Ľubomír Kleman. Nakoniec však všetko dobre dopadlo. „Dôvodom bolo, že sme zaostávali iba o jedinú sekundu, ale Grzegorz s Jakubom bravúrnou, čistou, dynamickou jazdou neskutočne zatiahli a naložili konkurencii v predposlednej rýchlostnej skúške fantastických päť sekúnd a strhli víťazstvo na svoju stranu. V poslednom teste chladnou hlavou dokázali udržať výsledok a získať absolútne víťazstvo na Rally Trebišov. Áno, priznávam, bol som pred posledným testom dosť nervózny.Nakoniec však Grzegorz s Jakubom vystúpili na ten pomyselný najvyšší stupienok pre víťazov a vyhrali 3. DeutschMann Rally Trebišov 2019 v absolútnom poradí. Ziskom tohto víťazstva náš tím navŕšil bodový zisk v priebežnom poradí, čo nás posunulo zase bližšie k zisku piateho titulu. Nič však ešte nie je isté, keďže ostávajú ešte dve súťaže do konca. Treba ešte poriadne zabojovať, pripraviť sa po technickej a materiálnej stránke, odviezť kus poctivej roboty, aby sme sa mohli radovať z dosiahnutého úspechu.Verím, že nám budú držať palce aj všetci partneri nášho tímu, fanúšikovia a priatelia, ktorí nás počas sezóny podporujú v tomto nádhernom športe, za čo im veľmi pekne ďakujem.“

Majstrovstvá Slovenska v rally 2019 pokračujú už o tri týždne podujatím vo Veľkom Krtíši, kde samozrejme nebude chýbať ani slovenský Rufa Sport Team so svojou posádkou. Tešíme sa.