www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 12. srpna 2020, Svátek má Klára, zítra Alena

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

MČR v rally

Mezinárodní ECO energy Rally Bohemia – Česko Slovenská trofej elektromobility zve opět k účasti širokou veřejnost

31. května 2020 • 15:00

Již potřetí se v rámci Rally Bohemia bude konat ECO energy Rally Bohemia pro vozy s alternativními typy pohonu. A jak již začíná být zvykem, pořadatel zve k účasti nejširší motoristickou veřejnost. Letos jsme domluveni na spolupráci se Slováky a soutěž tedy bude mezinárodní.

I v roce 2020 bude součástí doprovodného programu 47. ročníku Rally Bohemia soutěž v jízdě pravidelnosti elektromobilů a vozů s alternativním pohonem. Pokud i vy chcete poznat pocity závodníků věhlasné Rally Bohemia, krásy Libereckého a Středočeského kraje a zároveň si užít aktivní prodloužený víkend, je ECO energy Rally Bohemia optimální volbou. K účasti stačí jediné – mít k dispozici jakýkoliv běžný sériový elektromobil nebo automobil s alternativním typem paliva (hybrid, plug‐in hybrid nebo vůz na CNG, LPG či ethanol E85). Není třeba mít žádnou licenci ani předchozí zkušenosti se soutěžemi tohoto typu.

Autoklub České republiky v letošním roce nezveřejnil pravidla pro tento typ soutěže a tak si pořadatelé vypsali soutěž dle svých vlastních pravidel. Letošní ročník nabídne posádkám hned několik důvodů k účasti. Jedním z hlavních taháků 3. ročníku je cena startovného, které při částce 3 900 Kč za posádku činí z ECO energy Rally Bohemia 2020 nejlevnější soutěž tohoto typu na světě.

ECO energy Rally Bohemia je soutěží v jízdě pravidelnosti, při které mají posádky za úkol co nejpřesněji dodržet stanovený jízdní průměr na jednotlivých měřených úsecích – zkouškách pravidelnosti (RS). Soutěží se ve čtyřech etapách, které se konají od čtvrtka do neděle v termínu 9. – 12. 7. Posádky při soutěži absolvují více než 700 km tratě podle klasického šipkového itineráře, čímž se ECO energyRally Bohemia stane nejdelší ECO rally v ČR. Soutěžit se bude na více než dvaceti zkouškách pravidelnosti, které čítají dohromady přes 330 km a povedou po náročných a zajímavých malebných zákoutích a členitých silničkách Liberecka, podhůří Jizerských hor, Mladoboleslavska a Kokořínska. Účastníci se na několika zkouškách pravidelnosti svezou po uzavřených rychlostní zkouškách Rally Bohemia či před diváckými tribunami na Autodromu Sosnová u České Lípy.

Základnou ECO energyRally Bohemia 2020 se po dobrých zkušenostech z minulého ročníku stane centrum města Liberec, které nám poskytne zázemí na náměstí Dr. E. Beneše. O přesné měření jízdy pravidelnosti se opět postará španělská firma Anube Sport, kterou využívají pořadatelé z celého světa.

Pořadatelé ECO energyRally Bohemia zvou k účasti všechny zájemce o tuto disciplínu, ať už jim jde spíše o sportovní ambice, nebo o zajímavě strávený aktivní prodloužený víkend. Další informace k soutěži pořadatelé zájemcům rádi zodpoví na e-mailu eco@rallybohemia.cz nebo na telefonu (+420) 739 960 971. Informace k soutěži budou postupně přibývat také na www.rallybohemia.cz a facebookovém profilu ECO energy Rally Bohemia, který je určen k výměně zkušeností a postřehů příznivců alternativních pohonů a jízdy pravidelnosti.

Spolupořadatelem ECO energy Rally Bohemia 2020 je statutární město Mladá Boleslav.

Partnery pak Liberecký a Středočeský kraj.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist