www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 12. srpna 2020, Svátek má Klára, zítra Alena

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Ostatní soutěže

Rakousko bez další soutěže

8. července 2020 • 20:10

Stávající omezení týkající se infekce Covid-19 si na své konto připsaly další 'oběť v podobě zrušení štýrské Rallye Weiz 2020, a to navzdory změně termínu jejího konání, který byl přesunut z července na první týden letošního září.

Hermann Neubauer - Ford Fiesta R5, foto: Harald Ilmer

Přes řadu uvolňujících opatření, která probíhají také u našich jižních sousedů, koronavirus nadále úřaduje. Dnes, tj. 8. července 2020, bylo oficiálně oznámeno, že se Rally Weiz letos konat nebude.

„Až do poloviny tohoto týdne jsme doufali, že soutěž pojedeme. Na základě nových informací, které jsme obdrželi od ministerstva zdravotnictví, které se týkají akcí rozsahu jako je Rallye Weiz, však musíme s velkou lítostí oznámit, že nejsme schopni soutěž uspořádat minimálně kvůli právním omezením spojeným s Covid-19,“ zkonstatoval šéf organizačního výboru Mario Klammer z pořádajícího Rallye Clubu Steiermark.

„Pro nás to znamená katastrofu středně velkého rozsahu,“ neskrývá Klammer značné zklamání. „Vše bylo dokonale připraveno od A až do Z. Mohli jsme mít široké startovní pole. Hodně týmů už zaslalo své přihlášky, což je logické, protože po tak dlouhé pauze jsou už všichni pěkně nažhavení závodit. Kontaktovaly nás špičkové týmy, včetně světově známých jmen. Mohli jsme mít úžasnou startovní listinu.“

Naděje organizátorů však definitivně vzaly za své. Přílišná nejistota spojená s aktuálními podmínkami vyústily ve skutečnost, že štýrská soutěž letos dopadla stejně jako další rakouské rally - Rebenland a Lavanttal.

-jav- , AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist