www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 27. listopadu 2020, Svátek má Xénie, zítra René

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Ostatní soutěže

Šotolina za vlčími drápy

foto

17. listopadu 2020 • 19:15

Není nahození jako nahození. Zatímco hokejistům by k němu stačil obyčejný puk, 'Vlčák' potřeboval k nácviku této techniky plnokrevnou er-pětku a nezpevněný povrch tratě. Druhá zmíněná podmínka je v našich zeměpisných šířkách nedostatkovým zbožím i bez koronaviru.

žádný příspěvek celý článek »

23. Int ADMV-Lausitz Rallye pro Kahleho

foto

17. listopadu 2020 • 18:55

Jednou ze soutěží, které se letos podařilo odjet také v Německu, byla 23. Int. ADMV-Lausitz Rallye 2020. Závěrečného podniku ERT a Central Rally Trophy se zúčastnila také řada zahraničních posádek.

žádný příspěvek celý článek »

Rallye Dakar 2021 pojedou čtyři nové Hiluxy z Toyota Gazoo Racing

foto

16. listopadu 2020 • 17:00

Toyota Gazoo Racing se zúčastní závodu Rallye Dakar 2021 se čtyřmi posádkami.Vytrvalostní podnik by měl být zahájen 3. ledna ve městě Džidda v Saudské Arábii. Tovární tým, který se Rallye Dakar účastní již od roku 2012, postaví do ročníku 2021 mix vysoce zkušených specialistů společně s relativními nováčky rallyového sportu.

žádný příspěvek celý článek »

Setinové rallye veteránů vystrkují růžky

foto

12. listopadu 2020 • 12:00

Zatímco veteránisté ukládají své plechové miláčky do vyhřátých garáží, pořadatelé jihočeských setinových rallye odhalují plány na motoristickou sezonu 2021. Kalendář akcí, za kterými stojí organizační tým Rallye Český Krumlov, bude zase o něco pestřejší.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Lausitz Rallye od Michela Riecherta

foto

11. listopadu 2020 • 15:00

Německá Lausitz Rallye, která se jezdívá tradičně nedaleko českých hranic, se nakonec i přes koronavirovou hrozbu uskutečnila. A to dokonce jako finálový závod ERT, který však kromě Ondřeje Bisahy žádného dalšího jezdce nepřilákal. Průběh této soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků od našeho stálého redakčního spolupracovníka Michela Riecherta.

žádný příspěvek celý článek »

Honza Černý si na Lausitzu skvěle zazávodil

foto

10. listopadu 2020 • 18:00

Narychlo domluvený start na německé šotolině přinesl Honzovi Černému jen samá pozitiva. Přípravy na Lausitz Rallye se odehrávaly velmi hekticky, protože se vše zařizovalo na poslední chvíli jako náhrada za zrušené Rally Klatovy. Také Škoda Fabia R5 s šotolinovým podvozkem od Duck Racing dorazila až na soutěž, a tak nebyl čas ani na krátký test. Honza Černý s Petrem Černohorským si tak museli osvěžovat jízdu po šotolině po téměř 4 letech až na samotné soutěži.

žádný příspěvek celý článek »

Mikuláš rally se v letošním roce neuskuteční

foto

9. listopadu 2020 • 11:40

Z rozhodnutí výkonného výboru Autoklubu České republiky o předčasném ukončení letošní sezony automobilového sportu pořadatelé z Rallysprint klubu v Podkopné Lhotě přistoupili k odvolání tradiční rozlučky s rallyovou sezonu, slušovické Mikuláš rally. Ta se měla uskutečnit 5. prosince 2020.

žádný příspěvek celý článek »

Virtuální Šumava zdramatizovala blížící se závěr sezóny (+VIDEO)

foto

6. listopadu 2020 • 14:50

Předposlední soutěží letošního SONAX MMČR v Online Rally se v polovině října stala 1. Online Rally Klatovy. Virtuální závod měl být předkrmem před skutečným závodem mistrovství České republiky v rally stejného názvu, jenže po zrušení jarní Rallye Šumava museli klatovští pořadatelé na poslední chvíli odvolat i nový podnik v náhradním termínu. Jak tedy proběhla alespoň jeho virtuální varianta?

žádný příspěvek celý článek »

Virtuální šampionát vyvrcholí na Mikulášské rally

foto

5. listopadu 2020 • 11:20

Premiérová sezona SONAX MMČR v Online Rally míří do svého finále. O poslední body, které rozhodnou o vítězích jednotlivých tříd a zejména o letošním celkovém mistru nového esport šampionátu Autoklubu České republiky, si to jezdci rozdají na HOTHESS Mikuláš Rally Online.

žádný příspěvek celý článek »

TipCars Pražský Rallysprint se o rok odkládá

foto

2. listopadu 2020 • 13:00

Není to žádné překvapení, ale není to ani zpráva příznivá. Ani oblíbeného TipCars Pražského Rallysprintu si letos fanoušci a závodníci neužijí a budou si na něj muset počkat až do roku 2021.

žádný příspěvek celý článek »

Druhé miesto na Rally Kipard pre Rufa-Motor Sport Team

foto

27. října 2020 • 17:00

Posádka Grzegorz Grzyb a Michal Poradzisz sa počas víkendu 24. – 25.10.2020 spoločne so slovenským Rufa-Motor Sport Teamom zúčastnila podujatia zaradeného do poľského rally seriálu MRF Tarmac Masters 2020. To pokračovalo svojim štvrtým kolom na 2.Rally Kipard 2020.

žádný příspěvek celý článek »

Jan Votápka: Trabant je má srdeční záležitost

foto

23. října 2020 • 16:30

Kolotoč české rally, to nejsou pouze přední posádky, které bojují o vavříny. Ve startovním poli bývá většina jezdců, kteří si plní klukovské sny. Jedním z nich je i devětatřicetiletý Jan Votápka, kterému učaroval trabant.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Aarova Rally od Toma Buyse

foto

13. října 2020 • 08:00

Většina národních šampionátů se potýká z nedostatkem závodů a tak se do nich zařazují i podniky nižší úrovně. Podobný osud potkal i Aarova Rally, která se dosud jezdila jen jako rallysprint, letos poprvé jako součást belgického šampionátu. Průběh této soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků od našeho stálého redakčního spolupracovníka Toma Buyse.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rajdu Świdnicki Krause od Jörga Ullmanna

foto

9. října 2020 • 18:00

Také u našich severních sousedů je letošní sezóna notně poznamenána chaosem kolem koronaviru. Zatím posledním odjetým závodem byl Rajd Świdnicki Krause, kde se také rozhodlo o zisku letošního titulu pro Jari Huttunena. Průběh této soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků od našeho stálého redakčního spolupracovníka Jörga Ullmanna.

žádný příspěvek celý článek »

1. Online Rally Klatovy: těžká prověrka v blížícím se závěru sezony

foto

9. října 2020 • 08:00

Premiérový ročník SONAX MMČR v Online Rally míří do svého finále. Před sebou má dva závěrečné podniky, přičemž tím nejbližším bude v polovině října 1. Online Rally Klatovy. Za její organizací stojí pořadatelé z Pošumavského automotoklubu, kteří zároveň na začátek listopadu plánují uskutečněné reálné klatovské rally odsunuté z původního jarního termínu.

žádný příspěvek celý článek »

toplist