www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 26. října 2020, Svátek má Erik, zítra Šarlota

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství Evropy

Řím: Mareš havaroval (video), kvalifikace pro Bassa

24. července 2020 • 19:45

Vstup do letošní sezóny mistrovství Evropy se Filipu Marešovi nepovedl podle jeho představ. Při volném tréninku na kvalifikační zkoušce totiž úřadující juniorský šampion starého kontinentu v pátek dopoledne poslal svoj Fabii Rally2 Evo přes střechu.

Škoda Fabia Rally2 Filipa Mareše; foto: fiaerc.com

„Nedokážu říct, co se vlastně přihodilo,“ popisoval situaci pro fiaerc.com jezdec ACCR Czech Rally Teamu. „V rychlé uskákané pasáži po startu jsem ztratil kontrolu nad zadkem auta. Chytil jsem velký smyk a pozadu jsme vypochodovali z trati. Uvidíme, jestli budeme schopní dát auto do startu do pořádku. Pokusíme se.“

Posádka Filip Mareš - Radovan Bucha se tak na slavnostní start Rally di Roma Capitale bude muset dostavit po svých, zatímco mechanici týmu Rexteam Besedice intenzivně pracují na opravě poškozené Škody Fabie Rally2 se startovním číslem 3, kterou se podařilo do servisní zóny dostat teprve po čtvrté hodině odpolední.

Dnešní čtyřkilometrovou kvalifikační zkoušku ovládl domácí Giandomenico Basso na Volkswagenu Polo Gti R5 před Alexejem Lukjaňukem a Andreou Crugnolou (oba na Citroenu C3 R5). Prakticky shodný čas s Crugnolou zajel mladý Oliver Solberg na VW Polo Gti R5 před Emilem Lindholmem se Škodou Fabia Rally2 Evo.

-jav- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist