www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 26. října 2020, Svátek má Erik, zítra Šarlota

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Ostatní soutěže

Barum Czech Rally Zlín Online s novým datem a řadou atrakcí

12. srpna 2020 • 20:30

Největší tuzemská soutěž Barum Czech Rally Zlín měla letos v srpnu oslavit unikátní padesátileté jubileum, avšak kvůli koronavirové hrozbě i ona rozšířila skupinu podniků, které byly pro letošek odvolány. Uskuteční se tak pouze její virtuální varianta zařazená do nově vypsaného SONAX Mezinárodního mistrovství České republiky v Online Rally. Ta byla původně naplánovaná na polovinu srpna, po zrušení skutečné barumky se ale zlínští pořadatelé rozhodli virtuální závod přesunout na původní termín hlavního závodu – nově se tedy pojede od 25. do 30. srpna.

Richard Burns Rally - RZ Komárov

Barum Czech Rally Zlín Online bude nejdelším závodem letošní sezony, nabídne bezmála devadesát soutěžních kilometrů rozdělených do devíti rychlostních zkoušek. Úvod obstará večerní speciálka po vzoru městského okruhu ve Zlíně. Pak už na řadu přijdou klasické rychlostní zkoušky, jejichž kombinace bude asi tím nejnáročnějším z celé letošní sezony. Nejdelšími úseky budou známé testy Semetín a Zádveřice známé ze skutečné Barum rally, které doplní neméně náročná a technická zkouška Peklo. Pro virtuální závodníky však bude nejzajímavější novinkou více než sedmikilometrová a zbrusu nová rychlostní zkouška Komárov, která rovněž patří ke klasickým zkouškám Barum rally a do virtuální podoby se ji povedlo převést díky iniciativě promotérské skupiny NRC v rekordním čase během letošního léta. Tato zkouška bude na herním pluginu RBR Czech pro účastníky SONAX MMČR přístupná teprve při seznamovacích jízdách před startem Barum Czech Rally Zlín Online a jezdci tak budou mít podobně jako při skutečné rally na prozkoumání tohoto úseku pouze dva zkušební průjezdy s civilním vozem.

Závod bude možné sledovat od 25. do 30. srpna prostřednictvím herního pluginu RBR Czech (rbr.onlineracing.cz), oficiálního webu šampionátu (www.onlinerally.cz) a přidružených sociálních sítí (facebook a instagram Online Rally CZ). Pořadatelé na startu očekávají kompletní špičku seriálu SONAX MMČR v Online Rally, stejně jako nové zájemce, kteří si budou chtít projet virtuální tratě Barum rally.

Nezůstane ale jen u samotné online rally – kromě ní organizátoři chystají také zajímavý doprovodný program pro širokou veřejnost, který se uskuteční ve spolupráci s obchodním a zábavním centrem Zlaté jablko. Právě jeho atrium bude od 14. do 23. srpna středobodem dění pro všechny fandy rallysportu, kteří si tam budou moci vyzkoušet rallyový simulátor a šanci vyzvat dva reálné jezdce – Miroslava Jakeše se Škodou Fabia R5 na rychlostní zkoušce Zádveřice a Adama Březíka s vozem Peugeot 208 R2 na rychlostní zkoušce Halenkovice. Tato dvojsoutěž bude probíhat do soboty 22. srpna a vyhlášení nejúspěšnějších posádek této závodní výzvy proběhne o den později v neděli. Mezi odměnami budou zajímavé ceny včetně svezení s Miroslavem Jakešem v reálné závodní Škodě Fabii R5.

Součástí nedělního vyhlášení bude také beseda s ředitelem barum Czech Rally Zlín Miloslavem Regnerem, před vyhlášením navíc proběhne společně se zástupci NRC a SONAX MMČR představení zmíněné nové rychlostní zkoušky Komárov. Kromě toho po celý týden budou ve Zlatém jablku vystaveny zajímavé závodní vozy jako Ford Fiesta RS WRC či Škoda Fabia a Hyundai i20 ve specifikaci R5, přičemž všechny tyto speciály si zájemci budou moci na místě vyzkoušet také na simulátoru. Druhá polovina srpna tedy bude ve Zlíně žít online rally!

-hof- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist