Dnes je 20. dubna 2024, Svátek má Marcela, zítra Alexandra

Mistrovství Evropy 2020

Historický úspech Rufa-Motor Sport Teamu na FIA ERC Rally Hungary

10. listopadu 2020 • 15:00

Návrat slovenského Rufa-Motor Sport na európske rally trate vyšiel na jednotku, keď spoločne s Topp-Cars a posádkou Andreas Mikkelsen – Ola Floene sa stali absolútnymi víťazmi FIA ERC Rally Hungary.

Andreas Mikkelsen - Ola Floene (Škoda Fabia Rally2 Evo) - Rally Hungary 2020

Nórska posádka už od prvých metrov dokazovala, že napriek prvému štartu na tejto súťaži, ale aj nadmieru silnej konkurencii, ktorá proti nim stála, svoju kožu lacno nepredá a chce bojovať o najvyššie priečky absolútneho poradia. V priebehu prvej etapy súťaže Andreas a Ole vyhrali celkovo päť z deviatich rýchlostných skúšok. To im zabezpečilo vedenie v absolútnom poradí s náskokom takmer dvadsaťštyri sekúnd. Rovnako výborný výkon a dve vyhraté rýchlostné skúšky pridali aj v rámci druhej etapy. Ich náskok v absolútnom poradí v cieli celej súťaže činil viac ako jeden a pol minúty.

„Zatiaľ som v roku 2020 neporazený!“ uviedol víťaz súťaže Andreas Mikkelsen, ktorý bol v minulosti aj víťazom troch podujatí svetového šampionátu v rally. „Bol to dobrý víkend. Ako som povedal, nesúťažím, iba testujem. Ako viete posledných pár rokov na asfalte bolo pre mňa naozaj ťažkých a myslím si, že si ľudia možno mysleli, že už na asfalte nemôžem jazdiť, takže bolo pekné prísť sem a ukázať, že na to stále máme a stále sme rýchli. Musím poďakovať Rufa-Motor Sport Teamu, ako aj Topp-Cars Teamu za to, že som tu mohol jazdiť. Celý víkend všetci okolo mňa pracovali bezchybne a vďaka patrí rovnako aj spoločnosti Škoda za to, že vyrobila toto naozaj skvelé auto. Vyskúšal som ho v roku 2017, vtedy sa mi to páčilo, ale odvtedy sa toho udialo veľa a teraz je to ešte lepšie. Cítim sa v Škode veľmi pohodlne a všetko je to aj o sebadôvere. Cítil som, že všetko som mal počas celej rally pod kontrolou. Cítil som sa veľmi dobre. Ukázali sme dômyselnú stratégiu, zbytočne sme neriskovali, ale boli sme stále rýchli, takže to bolo naozaj príjemné.“

Nadmieru spokojný bol aj manažér slovenského Rufa-Motor Sport Teamu: „Je vidno, že Andreas bol továrenský jazdec, v kategórii WRC. Jeho prístup k práci je absolútne profesionálny, jazdí hlavou a vie kalkulovať. V Maďarsku sa zišla neskutočne silná konkurencia a on napriek tomu dokázal po konsolidovanom výkone jednoznačne vyhrať, za čo mu ďakujem. Moja vďaka samozrejme patrí aj Topp-Cars Teamu, s ktorým sme do toho išli spoločne, ale aj mechanikom za špičkovú prípravu Škody Fabia R5 EVO2. Samozrejme zabudnúť nesmiem ani na fanúšikov a partnerov tímu bez ktorých by to nešlo. Verím tomu, že sa nám spoločne s Andreasom ešte niekedy podarí odštartovať.“

Rufa-Motor Sport Team teraz čaká voľný víkend a po ňom by sa mal predstaviť v rámci domáceho podujatia, ktorým bude 11. Kesko Mobile Auto Show Slovakiaring 2020.