www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 28. ledna 2022, Svátek má Otýlie, zítra Zdislava

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Ostatní soutěže 2020

Panika před Dakarem! Dakar 2021 v ohrožení?

22. prosince 2020 • 16:00

Přátelé, tak dnes se nám náš dakarský sen příštího roku znovu narodil! Pronáší Tomáš Ouředníček, který právě usedá do svého kancelářského křesla po dni, který jeho tým i spoustu dalších dnes málem připravil o vše, na co se celý rok chystali...

Poté, co se ráno v médiích objevila zpráva o tom, že Saúdská Arábie, ve které se již brzy 43. ročník Rallye Dakar pojede, náhle uzavírá své hranice, nastala mezi závodními týmy obrovská panika. Už to vypadalo, že těsně před závodem nastávají opravdu závažné komplikace. O tom, jak probíhal tento šílený den a jak to dopadlo, vypráví náš pilot Tomáš Ouředníček, který se už po celodenním vypětí takřka uklidnil.

V důsledku toho se rázem v ohrožení ocitl celý tým, který před pár týdny úspěšně dopravil svou techniku do přístavu v Marseille, odkud byla lodí odpravena do Saúdské Arábie a s níž se Tomáš se svým navigátorem Davidem Křípalem opět uvidí již na konci prosince.

O tom, jak probíhalo balení a přípravy na cestu, jsme natočili krátké video, které můžete zhlédnout jako tradičně na našem Youtube kanálu Ultimate Dakar Racing, stejně tak, jako další díly našeho vlogu s názvem „S Ouředníčkem na Dakar“.

Nejistota do poslední chvíle panuje ohledně testů na Covid celého týmu. Že není úplně jednoduché se nechat otestovat PCR testem, se náš tým mohl přesvědčit v minulém týdnu. Objednat si termín, který odpovídá dakarskému požadavku - max. 72 hod. před odletem, je o vánočních svátcích prostě problém. Většina soukromých laboratoří zkrátka zavřely a ty nemocniční jsou beznadějně obsazeny. Vyjet na testy do zahraničí (Vídeň nebo Bratislava) může být věc zcela nemožná. „Po třech beznadějných dnech a spoustě přemlouvání jsme nakonec nalezli řešení. Tak doufejme, že naše dobrovolná karanténa nám bude fungovat a 26.12. budeme mít všichni negativní test. Odletem ale komplikace nekončí. Po příletu do Saúdské Arábie musí celý tým do další karantény, tentokrát dvoudenní, a teprve po následném saúdském PCR testu s negativním nálezem, může tým v přístavu svoji techniku vyzvednout. Poté je na řadě testovaní techniky a technické přejímky.“ Opravdu platí slova ředitele Dakaru Davida Castery: „Každý, kdo se opravdu za těchto podmínek dokáže postavit na start, je hrdina.“

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist