Dnes je 20. dubna 2024, Svátek má Marcela, zítra Alexandra

Mistrovství světa 2021

Kalendář JWRC 2021 bude mít pět závodů a dvě možnosti výhry

1. února 2021 • 11:00

V těchto dnech byl oznámen kalendář juniorského světového šampionátu v automobilových soutěžích. Oproti plánům na předchozí sezónu nepřináší žádné změny, opět bude mít pět závodů a pojede se s jednotnými vozy Ford Fiesta Rally4.

JWRC 2020

Sezóna 2020 ovlivněná koronavirem měla nakonec pouze čtyři závody a světovým šampionem se stal Tom Kristensson. Letošní rok by chtěli organizátoři seriálu odjet všech pět plánovaných závodů, přičemž premiérově chybí závod na sněhu. Opět se budou počítat čtyři nejlepší výsledky, přičemž na posledním závodě ve Španělsku se budou udělovat dvojnásobné body.

Změna však nastává u hlavní výhry. Dosavadní praxe byla, že vítěz seriálu JWRC získal do vlastníctví vůz Ford Fiesta R5 (respektive MkII), 200 pneumatik Pirelli, registraci do WRC3 a startovné na pět závodů MS. O zbytek nákladů se musel jezdec postarat sám. Tato cena zůstává, M-Sport však přichází s alternativou, kdy si jezdec může jako výhru vybrat pět kompletně zaplacených startů v MS v nadcházející sezóně s novým vozem Ford Fiesta Rally3, včetně registrace do kategorie, kam budou tyto vozy patřit (zatím není jasné).