www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. září 2021, Svátek má Darina, zítra Berta

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa

Dominik Stříteský absolvuje premiéru v mistrovství světa

foto

22. září 2021 • 15:00

Nenápadně, ale o to razantněji vstoupil mezi českou elitu v automobilových soutěžích. Bývalý motokárový jezdec Dominik Stříteský (21) letos jede první sezonu s vozem kategorie Rally2 a útočí na medaili v mistrovství ČR. Kromě toho se zúčastnil italského podniku ME a v polovině října jej čeká další milník – start ve španělské soutěži MS. Pojede s vozem Škoda FABIA Rally2 evo špičkového týmu Toksport WRT s podporou automobilky Škoda, navigován spolujezdcem Jiřím Hovorkou.

žádný příspěvek celý článek »

Rallye Akropolis: Rovanperä triumfoval s Toyotou Yaris WRC

foto

15. září 2021 • 13:00

Kalle Rovanperä ze soutěžního týmu Toyota Gazoo Racing WRT (WorldRally Team) suverénním ovládnutím Rallye Acropolis v Řecku hned při své první účasti v tomto legendárním závodu dosáhl v rámci pouhých tří nasazení již druhého vítězství ve světovém rallyovém šampionátu FIA.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: EKO Acropolis Rally opanoval Kalle Rovanperä

foto

12. září 2021 • 18:00

EKO Acropolis Rally se do kalendáře mistrovství světa v automobilových soutěžích vrátila jen díky zrušení Rally Chile. I přes proměnlivé počasí hlavně v týdnu před závodem nakonec nepřinesla nijak zázračnou podívanou, kterou opanoval finský mladík Kalle Rovanperä.

žádný příspěvek celý článek »

Rally Japan je opět zrušena

foto

7. září 2021 • 12:00

Dlouho očekávaná informace byla dnes oficiálně potvrzena - Rally Japan, která měla být závěrečným podnikem letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích, je opět zrušena. Náhradní podnik bude oznámen v nejbližších dnech, očekává se opětovné zařazení Monzy, která se na tuto variantu připravuje již od jara.

žádný příspěvek celý článek »

Toyota Yaris WRC vyráží na legendární Rallye Akropolis v Řecku

foto

7. září 2021 • 08:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT se připravuje na další z kultovních rallyových podniků, kterým je legendární Rallye Akropolis. Jede se od 9. do 12. a právě se vrací do světového rallyového šampionátu FIA.

žádný příspěvek celý článek »

Škoda Fabia ve verzi Rally2 vstoupila do fáze testování

foto

20. srpna 2021 • 16:35

Škoda Motorsport intenzivně vyvíjí rallyovou verzi zcela nového modelu Škoda Fabia. První prototyp budoucí verze Rally2 vozu Škoda Fabia byl již testován na asfaltových a šotolinových tratích v České republice, Francii a ve Španělsku.

žádný příspěvek celý článek »

Huttunen s Lukkou vítězi WRC2 na Ypres Rally Belgium

foto

18. srpna 2021 • 09:00

Jari Huttunen a Mikko Lukka přidali ke společným úspěchům druhé vítězství na závodě světového seriálu WRC2. Tato emotivní chvíle navíc byla spojena se světovou premiérou vozu Hyundai i20 N Rally2. Renties Ypres Rally Belgium, která se konala už po pětašedesáté a poprvé v rámci mistrovství světa, se ukázala být opravdu těžkým závodem.

žádný příspěvek celý článek »

Rovanperä z Toyota Gazoo Racing na stupních vítězů ve Spa

foto

16. srpna 2021 • 14:00

Kalle Rovanperä po nedělním souboji s týmovými kolegy ElfynemEvansem a Sébastienem Ogierem z rallyového týmu Toyota Gazoo Racing vybojoval pódiové umístění na belgické Ypres rallye, zakončené na kultovním soutěžním okruhu Spa-Francorchamps.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Thierry Neuville vyhrál domácí Renties Ypres Rally Belgium

foto

15. srpna 2021 • 17:00

Thierry Neuville zužitkoval domácí prostředí i znalost atypických tratí a zvítězil v Renties Ypres Rally Begium. Soutěži dominovaly tovární speciály Hyundai, druhý dojel Craig Breen a jen nejnižší ze stupňů vítězů obsadil Kalle Rovanperä díky Tänakovu defektu.

žádný příspěvek celý článek »

Jari Huttunen a čtyřnásobný belgický debut

foto

13. srpna 2021 • 08:00

Tento víkend přinese historický okamžik v mistrovství světa v rally a dlouho očekávaný debut. Belgie se připojuje do seznamu 35 zemí, které hostily podnik FIA WRC. Renties Ypres Rally Belgium bude také průlomem pro tým Hyundai Motorsport, který se ve spolupráci s rally oddělením Hyundai Motorsport Customer Racing představí nový speciál Hyundai i20 N Rally2.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Renties Ypres Rally

foto

4. srpna 2021 • 09:00

Již koncem příštího týdne se uskuteční premiéra belgické soutěže Renties Ypres Rally v kalendáři mistrovství světa. Náročná a hodně specifická soutěž notně prověří početné startovní pole, jak ostatně naznačuje zveřejněný seznam přihlášených posádek.

žádný příspěvek celý článek »

Estonská rallye: Nejmladší rekordman Rovanperä s Toyotou Yaris poprvé vyhrál WRC

foto

20. července 2021 • 08:00

Kalle Rovanperä se po vítězné jízdě s navigátorem Jonnem Halttunenem na Rallye Estonsko stal historicky nejmladším jezdcem, který vyhrál podnik světového rallyového šampionátu FIA. Zároveň tím zajistil páté vítězství v řadě pro Toyotu Gazoo Racing World Rally Team.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Rally Estonia vyhrál Kalle Rovanperä

foto

18. července 2021 • 16:00

Dvacetiletý Kalle Rovanperä zvítězil v letošním ročníku Rally Estonia a stal se tak historický nejmladším jezdcem v historii, který vyhrál soutěž mistrovství světa. Na stupně vítězů jej doprovodili Craig Breen a Thierry Neuville.

žádný příspěvek celý článek »

Huttunen a Lukka chtějí na Rally Estonia útočit

foto

14. července 2021 • 16:00

Estonská rally s centrem ve městě Tartu obdržela po loňské světové premiéře velmi pozitivní hodnocení, a tak se letos podruhé stane součástí světového šampionátu FIA WRC. Přední světové týmy a posádky se intenzivně připravují na tento víkend, soutěž proběhne od 15. do 18. července na tamních náročných šotolinových tratích.

žádný příspěvek celý článek »

Škoda Motorsport podporuje vývoj elektrického rallyového speciálu

foto

2. července 2021 • 11:00

Škoda Motorsport, Škoda Austria, společnost Kreisel Electric specializující se na technologie baterií a provozní partner Baumschlager Rallye & Racing se spojili při vývoji čistě elektrického rallyového soutěžního vozu, vznikla tak Škoda RE-X1 Kreisel.

žádný příspěvek celý článek »

toplist