www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 8. března 2021, Svátek má Gabriela, zítra Františka

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa

Tým Mattiase Ekströma představil nové Audi A1 pro rally

foto

7. března 2021 • 18:00

Poté, co se spojily dvě rallycrossové stáke Mattiase Ekströma a Joela Christoffersona a vznikl tak tým nesoucí název EKS JC Team, představil tým svůj první projekt - jedná se o speciál Audi A1 postavený na bázi kitu R4, v současnosti nesoucí název Rally2-kit.

žádný příspěvek celý článek »

Arktická rallye: Fin Rovanperä s Toyotou Yaris WRC vybojoval vedení

foto

3. března 2021 • 18:00

Kalle Rovanperä za volantem Toyoty Yaris WRC se díky druhému místu na Arktické rallye ve svém domovském Finsku stal historicky nejmladším jezdcem ve vedení světového rallyového šampionátu FIA. Potvrdil to i nejrychlejším časem ve speciálně bodované Power Stage na závěr závodu.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Ott Tänak suverénně opanoval Arctic Rally Finland

foto

28. února 2021 • 16:00

Estonský jezdec Ott Tänak suverénně zvítězil ve druhém dílu mistrovství světa v automobilových soutěžích, Arctic Rally Finland. Soutěž, která v kalendáři mistrovství světa nahradila původně plánovanou Rally Sweden, opanoval stylem start cíl.

žádný příspěvek celý článek »

Zemřela legenda světové rally Hannu Mikkola

foto

27. února 2021 • 15:05

Smutnou zprávu dnes vydaly agentury také v souvislosti s rallyovým sportem. V den startu letošní Arctic Rally Finland, tedy v pátek 26. února 2021, zemřel jeden z jejích vítězů a skutečná legenda světové rally, Hannu Mikkola.

žádný příspěvek celý článek »

Zveřejněny zvláštní ustanovení na Rally Croatia

foto

25. února 2021 • 10:00

Organizátoři nejpřekvapivějšího podniku v letošním kalendáři mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rally Croatia, která by se měla jet na rychlostních zkouškách v okolí hlavního chorvatského města Záhřebu, v těchto dnech zveřejnili zvláštní ustanovení a odhalili trať unikátního ročníku.

žádný příspěvek celý článek »

Arktická rallye ve Finsku: Toyota Gazoo Racing míří bojovat na sníh

foto

24. února 2021 • 11:00

Po prakticky dokonalém zahájení sezóny 2021 minulý měsíc na Rallye Monte Carlo bude tým Toyota Gazoo Racing WRT usilovat o další pěkný výsledek na Arktické rallye ve Finsku. Zcela nový podnik v soutěžním kalendáři světového rallyového šampionátu FIA je v rámci letošní sezóny jediným čistě zimním kolem, které se pořádá namísto zrušené Švédské rallye.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Arctic Rally Finland

foto

15. února 2021 • 14:00

Organizátoři Arctic Rally Finland, druhého podniku MS v rally, který nahradil původně plánovanou Rally Sweden, zveřejnili seznam přihlášených posádek. Ten čítá 56 posádek a premiérově v letošním ročníku se představí i česká posádka v podobě dvojice Martin Prokop-Viktor Chytka.

žádný příspěvek celý článek »

Jari Huttunen se připojí k týmu Hyundai Motorsport ve WRC2

foto

15. února 2021 • 12:00

Jari Huttunen, držitel mistrovského titulu WRC 3, se stal novou posilou stáje Hyundai Motorsport pro sezónu 2021 v seriálu WRC 2, kde se objeví po boku další Seveřanů Olivera Solberga a Ole Christiana Veibyho.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rallye Monte Carlo od André Lavadinha

foto

11. února 2021 • 10:00

Ještě jednou si připomeneme zahajovací podnik letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rallye Monte Carlo, které se odjelo v hodně omezeném režimu, a to prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

žádný příspěvek celý článek »

Kalendář JWRC 2021 bude mít pět závodů a dvě možnosti výhry

foto

1. února 2021 • 11:00

V těchto dnech byl oznámen kalendář juniorského světového šampionátu v automobilových soutěžích. Oproti plánům na předchozí sezónu nepřináší žádné změny, opět bude mít pět závodů a pojede se s jednotnými vozy Ford Fiesta Rally4.

žádný příspěvek celý článek »

Vozy Peugeot 208 Rally4 ovládly stupně vítězů na Rallye Monte Carlo

foto

28. ledna 2021 • 17:00

Vozy Peugeot 208 Rally4 předvedly v různorodých podmínkách Rallye Monte Carlo vynikající výkony a suverénně ovládly stupně vítězů. A co víc, v kategorii RC4 se do top 10 dostalo hned šest vozů značky Peugeot.

žádný příspěvek celý článek »

Ogier na Monte Carlu vybojoval rekordní osmé vítězství

foto

25. ledna 2021 • 19:40

Sébastien Ogier s navigátorem Julienem Ingrassiou dosáhli rekordního osmého vítězství v legendárním závodu Rallye Monte Carlo a společně se stájovými kolegy Elfynem Evansem a Scottem Martinem vybojovali úžasné první a druhé místo týmu Toyota Gazoo Racing World Rally Team hned v úvodním kole sezóny 2021.

žádný příspěvek celý článek »

Mikkelsen za podpory Škoda Motorsport zvítězil v kategorii WRC2

foto

25. ledna 2021 • 19:20

Přišli, viděli, zvítězili. Při svém návratu do WRC2 posádka Andrease Mikkelsena se spolujezdcem Olou Fløenem, jedoucí za podpory Škoda Motorsport, vyhrála letošní Rallye Monte-Carlo (21.–24. ledna 2021).

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Rallye Monte Carlo vyhrál opět Sébastien Ogier

foto

24. ledna 2021 • 15:00

Úřadující světový šampion Sébastien Ogier vybojoval své již osmé vítězství na legendární Rallye Monte Carlo, která opět zahajovala sezónu mistrovství světa v automobilových soutěžích. Na stupně vítězů jej doprovodil týmový kolega Elfyn Evans a tentokrát nevýrazný Thierry Neuville.

žádný příspěvek celý článek »

Toyota Gazoo Racing jde do Rallye Monte-Carlo v nezměněné sestavě

foto

20. ledna 2021 • 10:00

Toyota Gazoo Racing WRT se připravuje na zahájení sezóny 2021, kterou ve dnech 21.-24. ledna otevírá závod Rallye Monte-Carlo. Cílem týmuje vítězství v tomto legendárním zimním podniku. Od premiéry ve světovém rallyovém šampionátu FIA v roce 2017, kdy se Toyota Yaris WRC v tomto podniku umístila druhá, si Toyota v Monaku každoročně dojela pro pódiové umístění minimálně s jedním vozem.

žádný příspěvek celý článek »

toplist