www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 28. ledna 2022, Svátek má Otýlie, zítra Zdislava

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

MČR v rally 2021

Sezona vyvrcholí při Rallye Český Krumlov

6. října 2021 • 08:30

Přípravy odloženého 48. ročníku českokrumlovské rallye jsou v plném proudu. Jihočeská soutěž se pojede přesně za šest týdnů, z důvodu jarních koronavirových omezení v netradičním podzimním termínu 12. až 14. listopadu jako závěrečný podnik tuzemské mistrovské sezony.

Jan Kopecký - Pavel Dresle (Škoda Fabia R5 Evo) - Rallye Český Krumlov 2019

Pořadatelé z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov a ČK motorsportu zvolili kvůli brzkému příchodu tmy pro ně neobvyklý víkendový formát, kdy v pátek večer se pojede pouze divácká erzeta na českobudějovickém výstavišti, klasické testy budou na programu v sobotu a neděli.

Při oslavách 50. výročí založení Rallye Český Krumlov je pro diváky a soutěžní posádky připraveno celkem 12 rychlostních zkoušek na šesti úsecích. V první etapě se bude kromě okruhu v centru jihočeského krajského města závodit na Rožmitále, Rožmberku a Jáně, o posledních letošních bodech se však rozhodne nejspíš až v neděli na Kohoutu a Malontech.

„Malonty letos vracíme na úseky, kam zavítaly naposledy v roce 2009. S délkou přes 25 kilometrů budou zlatým hřebem letošní sezony,“ odhaluje část itineráře 48. Rallye Český Krumlov vedoucí trati Michal Mikeš.

Závěrečný díl SONAX Mistrovství ČR v rally 2021 a domácího šampionátu historiků bude zároveň vyvrcholením premiérového ročníku příhraničního poháru INOTECH electronic Regional Rallye Cup. Po krátké pauze se v rámci českokrumlovské soutěže uskuteční také exhibiční Rallye Legendy Show.

Více informací bude v následujících dnech a týdnech k dispozici na oficiálních webových stránkách soutěže www.rallyekrumlov.cz.

Pavel Kacerovský
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist