www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 8. března 2021, Svátek má Gabriela, zítra Františka

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

MČR v rally

Samohýl Škoda Team v sezoně 2021 se dvěma posádkami

foto

4. března 2021 • 15:00

V silné jezdecké sestavě vyrazí do sezony MČR v rally 2021 zlínský Samohýl Škoda Team. Zkušenou a stabilní posádku Miroslav Jakeš – Petr Machů doplní mladá dvojice Adam Březík – Ondřej Krajča. Obě posádky budou spoléhat na osvědčené speciály Škoda Fabia R5.

žádný příspěvek celý článek »

Peugeot Rally Cup v novém formátu

foto

4. března 2021 • 13:00

Seriál Peugeot Rally Cup CZ vstoupí v letošním roce do svého pátého pokračování. V roce 2021 se v evropských zemích budou pořádat poháry pro jezdce s vozy Peugeot výhradně s novou generací vozu Peugeot 208 Rally4, český Peugeot Rally Cup však bude výjimkou. Kromě speciálů 208 Rally4 v něm totiž budou startovat také nestárnoucí „dvěstěosmičky“ v provedení R2.

žádný příspěvek celý článek »

Škoda Auto ČR podpoří rekordních 8 dealerských posádek

foto

2. března 2021 • 15:20

Automobilka Škoda slaví letos významné jubileum – 120 let svého působení v motoristickém sportu. S tímto výročím se pojí řada aktivit na národní i mezinárodní úrovni v průběhu celého roku. Jednou z nich je účast tzv. dealerských týmů se soutěžními speciály Škoda Fabia Rally2 nebo Škoda Fabia Rally2 evo, které budou startovat s podporou tuzemského importéra značky Škoda.

žádný příspěvek celý článek »

Josef Mandaus ml. - trojnásobný mistr třídy 7

foto

18. února 2021 • 11:00

Závodník ze Žlutic (Karlovy Vary) jde ve stopách svého otce, který je v rally také dobře známý. Josef Mandaus st. závodil dříve za volantem a poté doprovázel sveho syna diktátem na sedadle spolujezdce. Josef Mandaus ml. Po přesednutí z Felicie do Škody Fabie nezahálel a od roku 2018 nenašel přemožitele v celkové klasifikaci třídy 7 v hodnocení MČR.

žádný příspěvek celý článek »

Jakub Navrátil: Člověk se stále učí

foto

16. února 2021 • 09:00

Osmadvacetiletý navigátor má na svém kontě již 45 startů. V posledních závodech Jakub usedl vedle Vladimíra Hanuše, Dominika Brože nebo Michala Vaňhary. Mladý spolujezdec ze Zlína v posledních třech letech sbírá zkušenosti ve vozech kategorie R5. Nyní stojí na prahu sve osmé sezóny.

žádný příspěvek celý článek »

Josef Sedláček: Do rally jsem šel po hlavě

foto

10. února 2021 • 08:00

Josef Sedláček patřil bezesporu k talentovaným a rychlým jezdcům. Pokud pomineme první roky jeho kariéry se Škodou 130 a favoritem, tak dokázal každý vůz dovézt až k pohárovému umístění. Zavzpomínali jsme s Pepou na krásné období, kdy jezdec jde po hlavě do rally, protože ji prostě miluje.

žádný příspěvek celý článek »

Rallye Český Krumlov vyhlíží květnový termín

foto

5. února 2021 • 19:00

Už druhým rokem musí pořadatelé tuzemských automobilových soutěží řešit komplikace spojené s protiepidemickými opatřeními. Stejně jsou na tom organizátoři Rallye Český Krumlov, kteří připravený 48. ročník odložili vloni na jaře přesně o dvanáct měsíců.

žádný příspěvek celý článek »

Danny Persein: Na spolupráci s Dominikem Stříteským se velmi těším

foto

5. února 2021 • 14:00

Před jednadvacetiletým spolujezdcem v letošním roce stojí velká výzva. Danny usedne do vozu Škoda Fabia R5 vedle Dominika Stříteského. Mladý navigátor z Prahy má na svém kontě pouhých 7 startů, stihl si však již připsat skvělé výsledky. Za zmínku určitě stojí titul v rámci Rallysprint série, kde spolu s Jakubem Schimmerem ovládli třídu 9.

žádný příspěvek celý článek »

Finišují pravidla rally pro rok 2022

foto

26. ledna 2021 • 20:00

Komise rally na svém zasedání v prosinci loňského roku projednala otázku dalšího zařazení vozů s prošlou FIA homologací do seriálu MČR. Výstupem bylo stanovisko, podle kterého, by od roku 2022 tyto vozy byly zařazeny do pohárových tříd bez možnosti bodovat v MČR.

žádný příspěvek celý článek »

Zemřel Zdeněk Pipota

foto

25. ledna 2021 • 18:45

S velkou lítostí oznamujeme, že dne 25. ledna 2021, ve věku 68 let, nás navždy opustil český a československý soutěžní jezdec Zdeněk Pipota.

žádný příspěvek celý článek »

Pořadatelský tým Valašky věří v březnový start

foto

23. ledna 2021 • 20:00

Kowax Valašská rally ValMez 2021, 39. ročník populární soutěže, je naplánován na termín 26. – 28. března 2021. Závod na pomezí Zlínského a Moravskoslezského kraje je zařazen do seriálu European Rally Trophy – Central, Central European Zone a MČR v rally 2021. Naopak pořadatelé nemohou počítat i účastí slovenských posádek.

žádný příspěvek celý článek »

Dominik Stříteský bude letos závodit se Škodou Fabií R5

foto

22. ledna 2021 • 18:00

Jednadvacetiletý jezdec z Kelče má za sebou další úspěšnou sezónu. Dominik se spolujezdcem Ondřejem Krajčou dokázali v uplynulém roce dokončit všechny závody a v konečném hodnocení Mistrovství České republiky jim patří titul mistrů ve třídě 6 a ve třídě Junior. V klasifikaci 2WDsi Dominik s Ondřejem připsali druhé místo v rámci dvoudenních závodůstejně jako ve třídě 6 v Rallysprint sérii.

žádný příspěvek celý článek »

ACA Škoda Vančík Motorsport vstupuje do Mistrovství republiky v rally

foto

20. ledna 2021 • 15:00

Škoda, jejíž Fabia R5 je ozdobena vynikající sbírkou úspěchů po celém světě, na konci minulého roku oznámila, že v Mistrovství ČR nebude v letošním roce nasazovat tovární vůz. Neznamená to ale, že se z domácího mistrovství stahuje, zůstává na scéně prostřednictvím podpory vybraných dealerských týmů. Jedním z nich bude nově vzniklý tým ACA Škoda Vančík Motorsport.

žádný příspěvek celý článek »

toplist