www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 10. srpna 2022, Svátek má Vavřinec, zítra Zuzana

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

MČR v rally 2021

Pech s Uhlem vybojovali v Pačejově stříbro

6. října 2021 • 11:00

EuroOil team s posádkou Václav Pech jun. – Petr Uhel na Fordu Focus WRC dokončili Rallye Pačejov na stupních vítězů a získali důležité body za druhé místo v absolutním pořadí.

Václav Pech - Petr Uhel (Ford Focus WRC) - Invelt Rally Pačejov 2021

Pech přišel o šanci bojovat o vítězství nejspíš už v sobotu, přestože vyhrál pět z osmi měřených testů. Osudnou se mu stala rychlostní zkouška Zadní Zborovice-Leskovice (13,51km), která se jela jako druhá a pátá v pořadí. „Udělal jsem zde dvě jezdecké chyby. Poprvé jsem si při brzdění do ostré „vracečky“ zastavil i motor, podruhé jsem s Focusem vycestoval pozpátku mimo trať. Vyjeli jsme na mokré trávě do nějakého sadu,“ vysvětloval ztrátu V. Pech jun.

V dalším průběhu pačejovského závodu potvrdil, že má závodnické srdce. Vyhrál už poslední dvě sobotní erzety a přiblížil se na dostřel Filipa Mareše, který byl druhý v průběžném pořadí. V neděli pak 44letý rodák z Plzně svoji stíhací jízdu dokončil a poskočil na druhou příčku, kdy nestačil jen na Jana Kopeckého. „Zkusili jsme ještě „zatáhnout“ v neděli ráno na nejtěžší čečelovické zkoušce, ale Honza tu byl rychlejší a my se pak soustředili na udržení druhého místa,“ říká Pech jun.

EuroOil team je tak spokojený s druhým místem, ale také s tím, že tentokrát nemusel řešit žádné technické problémy. „Druhé místo bereme, auto fungovalo perfektně,“ říká Pech, který právě v Pačejově absolvoval před 25 lety se spolujezdcem Petrem Uhlem svoji první rallye v kariéře.

Loni se tato krásná rallye zařadila poprvé do dvoudenního seriálu v mistrovství ČR a Pech s Uhlem na ní dojeli podruhé v řadě druzí za Kopeckým. „Pořadatelé udělali kus práce. Po jezdecké stránce připravili krásnou trať, ale zároveň hodně těžkou. Jsem šťastný, že se nám ji podařilo takhle zvládnout,“ dodává Václav Pech jun.

Dalším závodem MČR bude tentokrát Rallye Č. Krumlov v neobvyklém listopadovém termínu.

www.VaclavPech.cz
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist