www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 6. prosince 2022, Svátek má Mikuláš, zítra Ambrož

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

MČR v rally

Caisův boj o stupně vítězů

6. září 2022 • 11:00

Česká posádka Erik Cais - Petr Těšínský, která letos reprezentuje Yacco ACCR Team na tratích seriálu mistrovství světa WRC2, dokončila extrémně náročnou Barumku na čtvrtém místě. Třiadvacetiletý mladík bojoval s Fordem Fiestou Rally2 týmu Orsák Rallysport celý víkendo pódiové umístění, ale po defektu v závěrečné Power stage na něj nakonec zbylanepopulární „bramborová“ medaile.

Erik Cais - Petr Těšínský (Ford Fiesta R5 MkII) - Barum Czech Rally Zlín 2022

Po loňském výkonu patřil Erik Cais na vrcholné domácí soutěži zařazené do seriálu ERC k favoritům, ale Barum Czech Rally Zlín pro něj nezačala úplně šťastně. Na úvodním městském okruhu v pátek večer seneustále otevíral pop-off ventil a motor ztrácel výkon. Posádka Cais – Těšínský tak nabralahned na začátku velkou ztrátu 12 vteřin.

V sobotu se Cais soustředil na to, aby se z deváté příčky po RZ 1 dostal na pódiové umístění. To se navzdory panujícím podmínkám podařilo už během první sekce. Posádka se se usadila na třetí pozici za vedoucím Honzou Kopeckým a druhým Vaškem Pechem. Odpoledne bronzovou příčku upevnila nejrychlejším časem na nejdelší RZ 6 Držková.

Nedělní etapa se nesla ve znamení velmi proměnlivého počasí. Volba pneumatik byla doslova loterií. 12sekundový náskok na nejbližší pronásledovatele se rychle rozplynul a posádka Cais – Těšínský musela znovu bojovat o návrat na stupně vítězů.

„My jsme bohužel na začátku dne zvolili špatné gumy,“ vzpomíná na klíčový moment Cais. „Především na prvním Majáku nás zastihla silná průtrž mračen. My jsme jeli na slickách, museli jsme zvolnit, abychom udrželi auto na cestě, a propadli se s velkou ztrátou na páté místo.“

„V odpolední sekci jsme chtěli zaútočit zpět na pódiové umístění. Do poslední RZ Pindula jsme dali úplně všechno. Na splitech to vypadalo, že jsme zpět na pódiu, zejména po chybě Simona Wagnera. Bohužel, při průjezdu Želechovicemi jsem zjistil, že máme pomalý defekt. Dojeli jsme tak opět se ztrátou a obsadili nakonec 4. místo.“

„Barum rally opět ukázala svoji náročnost. Jsme moc rádi, že jsme ji dokončili, především kvůli divákům. Fanoušci byli neskuteční, jejich obrovskou podporu jsme cítili na každém metru tratě. Nádherná atmosféra panovala díky fanouškům také ve Zlíně na cílové rampě, moc jsme si to užili. Patří jim za to naše velké DĚKUJEME.

Poděkovat chci také své rodině, obchodním partnerům, bez kterých bych tento krásný sport nemohl dělat, celému týmu v čele s mechaniky a také soupeřům za nezapomenutelné souboje. Už teď se těším na další ročník soutěže.“

Zdeněk Weiser
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist