www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 29. září 2022, Svátek má Michal, zítra Jeroným

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

MČR v rally

Zveřejněn divácký průvodce na Invelt Rally Pačejov

foto

28. září 2022 • 14:30

Organizátoři víkendové Invelt Rally Pačejov zveřejnili diváckého průvodce, který popisuje divácky atraktivní místa letošního ročníku. Zároveň si můžete prohlédnout video, ve kterém Václav Štípek popisuje pro Motorsport Review průběh příprav na letošní ročník této populární soutěže.

žádný příspěvek celý článek »

Miroslav Číž - sezóna jako na houpačce

foto

27. září 2022 • 09:00

Sedmadvacetiletý Mirek Číž má sezónu, jako na houpačce. Úvod roku mu moc nevyšel, ale na domácí soutěži v Mladé Boleslavi zabral a pohodu potvrdil i na Barumce. Nyní je před ním start v Pačejově a v případě dobrého výsledku se může posunout na „bednu“ průběžné klasifikace třídy.

žádný příspěvek celý článek »

Rallysprintové vavříny a plánované německé starty

foto

26. září 2022 • 20:00

Kdo hledá v seznamu přihlášených posádek na Rally Pačejov Adama Březíka s Ondřejem Krajčou, hledá marně. Po dvou prvenstvích na sprintech ve Vyškově a v Olomouci dává posádka Samohýl Škoda Teamu prioritu závěrečnému startu na Vsetíně na konci října. A v rámci získávání zkušeností také účasti až na osmém podniku českého šampionátu, kterým bude česko-německá 3-Städte Rallye v termínu 13. - 15. října 2022.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Invelt Rally Pačejov

foto

21. září 2022 • 08:00

Předposledním závodem mistrovství České republiky v automobilových soutěžích bude o prvním říjnovém víkendu oblíbená Invelt Rally Pačejov. Po moravské smršti se startovní pole vrací do západní části republiky a je to znát na seznamu přihlášených posádek, který již má přiřazená startovní čísla.

žádný příspěvek celý článek »

Hankook drivers rally trophy: Titul pro Tarabuse a dva Adamy v čele

foto

19. září 2022 • 13:00

Do čela Hankook drivers rally trophy se před závěrem sezony dostali dva jezdci na cupových vozech Opel Adam Cup, a to Jakub Jančík a Dominik Jakeš. O třetí místo se dělí Dominik Stříteský a Jaromír Tarabus, který letos v MČR naprosto ovládl klasifikaci 2WD vozů s jednou poháněnou nápravou a je již jistým mistrem.

žádný příspěvek celý článek »

Přihlášky na 3 Städte se sníženým vkladem

foto

16. září 2022 • 08:00

Posledním podnikem Sonax Mistrovství České republiky 2022 bude ve dnech 14.-15. října 58. ADAC Knaus Tabbert 3 Städte Rallye, která se odehraje nejen na německých rychlostních zkouškách, ale také u nás v České republice. Posádky, které chtějí zaplatit snížený vklad, musí podat přihlášku do středy 21. září.

žádný příspěvek celý článek »

Jiří Rybák - Jan Houšť: Strategii určil první závod

foto

15. září 2022 • 16:00

V letošním MČR v rally vídáme na rychlostních zkouškách od začátku roku nově složenou dvojici Jiří Rybák – Jan Houšť, která startuje za tým City Taxi Racing s vozem Renault Clio Rally4 v týmu DH Racing. Vyzpovídali jsme tuto posádku tvořící širší špičku kategorie 2WD i třídy RC4 I ohledně dosavadního průběhu sezony.

žádný příspěvek celý článek »

Pačejovští pořadatelé opět připravili 'Rally Fans' balíčky

foto

15. září 2022 • 11:00

43. Invelt rally Pačejov již klepe na dveře. Diváci se mohou těšit na 12 rychlostních zkoušek a 11 diváckých míst. Sobotní etapa se pojede v divácky vděčném formátu se dvěma servisními zastávkami, kdy bude možné shlédnout tři kompletní rychlostní zkoušky. V každém diváckém místě bude zajištěno občerstvení. Diváky tradičně do atraktivních míst navedou ukazatele. To vše opět zdarma. Ano, ani v letošním roce se na pačejovské rally neplatí vstupné a každý divák může soutěž sledovat zdarma.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Barum Czech Rally Zlín od Vandraq Studia

foto

14. září 2022 • 14:00

Vrcholem tuzemské soutěžácké sezóny bývá každoročně na konci srpna Barum Czech Rally Zlín. Nejinak tomu bylo i v letošním roce, kdy už tak náročnou trať ještě ztížilo proměnlivé a nevyzpytatelné počasí. Průběh soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků, které pro vás připravili kolegové z Vandraq Studia.

žádný příspěvek celý článek »

Jaroslav Holý: Mým velkým vzorem byl Jirka Sedlář

foto

7. září 2022 • 19:00

Nedávno proběhl další ročník Barum rally. Na jejím startu v minulosti stával i Jaroslav Holý z Kašavy. Využili jsme chvilky a šestačtyřicetiletého jezdce jsme vyzpovídali. Málokdo z příznivců rally ví, že si Jára vyzkoušel i sedačku spolujezdce, nebo že v něm stále hlodá červíček nad návratem.

žádný příspěvek celý článek »

Caisův boj o stupně vítězů

foto

6. září 2022 • 11:00

Česká posádka Erik Cais - Petr Těšínský, která letos reprezentuje Yacco ACCR Team na tratích seriálu mistrovství světa WRC2, dokončila extrémně náročnou Barumku na čtvrtém místě. Třiadvacetiletý mladík bojoval s Fordem Fiestou Rally2 týmu Orsák Rallysport celý víkendo pódiové umístění, ale po defektu v závěrečné Power stage na něj nakonec zbylanepopulární „bramborová“ medaile.

žádný příspěvek celý článek »

Pech s Uhlem o těžké Barumce

foto

5. září 2022 • 18:00

EuroOil team s posádkou Václav Pech jun. – Petr Uhel odjížděl na 51. Barum Rallye do Zlína s vědomím toho, že budou se svým Fordem Focus WRC startovat v hloubi startovního pole velmi vzdáleni posádkám, se kterými obvykle bojují v absolutní klasifikaci o umístění na stupních vítězů. S tímto jasným faktem byla posádka smířena už před startem, jak dále vysvětluje Václav Pech.

žádný příspěvek celý článek »

Jakub Jirovec: S výkonem na Barumce nemohu být spokojený

foto

5. září 2022 • 11:00

Velké nadšení do závodu a poté vystřízlivění. Tak by se dala popsat situace u Jakuba Jirovce na letošním ročníku Barum Czech Rally Zlín. Plzeňský jezdec společně s Víťou Baďurou ovšem náročnou soutěž, kterou letos extrémně ztížilo počasí, dokončil a domů si posádka odvezla i poháry.

žádný příspěvek celý článek »

Minařík Racing s Tarabusem slavili titul na Barumce

foto

5. září 2022 • 08:00

Vrchol letošní sezony v podobě 51. Barum Czech rally Zlín je již minulostí a na startu nejpopulárnějšího závodu u nás nechyběl ani slušovický tým Minařík Racing. Jak je již letos téměř tradicí, tento tým reprezentovala jedna posádka – Jaromír Tarabus se spolujezdcem Danielem Trunkátem a vozem Peugeot 208 Rally4.

žádný příspěvek celý článek »

Dominik Stříteský: Složili jsme úspěšný reparát

foto

2. září 2022 • 13:00

Letošní Barumka byla neočekávaně náročná a dramatická. Byla plná malých i velkých dramat a byla velkou zkouškou jezdeckých i týmových schopností a dovedností. Protože náš tým používá pneumatiky Hankook, které nejsou homologovány pro Mistrovství Evropy, byli jsme znevýhodněni startovní pozicí na konci první padesátky startovního pole.

žádný příspěvek celý článek »

toplist