www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 29. ledna 2023, Svátek má Zdislava, zítra Robin

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

MČR v rally

Otakar Zenkl: Užívám si každý kilometr rychlostní zkoušky

foto

25. ledna 2023 • 11:00

Stále větší popularitě se u nás dostává kategorii historiků v automobilových soutěžích. Svůj podíl na tom má pestré startovní pole a atraktivní průjezdy. To, že se dá i s Favoritem pěkně závodit, dokazuje například Otakar Zenkl mladší. Vypadá to, že jen u Favoritu nezůstane, ale vše má svůj čas.

žádný příspěvek celý článek »

Květen 2023 = 50. ročník Rallye Český Krumlov

foto

25. ledna 2023 • 09:00

Kalendář se nám překlopil do nového roku, a to vždy značí nové výzvy, ale i nová výročí. A právě velmi významné jubileum čeká oblíbenou Rallye Český Krumlov, která pojede o víkendu 19. a 20. května 2023 svůj již 50. ročník. V jeho rámci se chystá bohatý doprovodný program, který začal už prezentací na nedávné rakouské Jänner rallye ve Freistadtu.

žádný příspěvek celý článek »

Zdeněk Čihák: Jsem rád, že jsem rallye zažil v podobě osmdesátých a devadesátých let

foto

17. ledna 2023 • 10:00

Od roku 1979 do roku 1999 se v automobilových soutěžích jako spolujezdec a mechanik pohyboval Zdeněk Čihák z Chrastavy u Liberce. Na svém kontě má více jak šedesátku soutěží. Paradoxně do své první soutěže nakonec vůbec neodstartoval.

žádný příspěvek celý článek »

Školení automobilových jezdců SAS Zlín

foto

9. ledna 2023 • 18:00

Středisko automobilového sportu Zlín pravidelně pořádá kurzy pro ty, kteří chtějí začít s automobilovým sportem. Je vydavatelem národních i mezinárodních licencí AS AČR, které držitelé opravňují k účasti v českých automobilových rally. Kromě základního školení, rally školy a rally campu také na začátku každé sezony organizuje hromadné školení, kde se jezdci seznamují s nejčerstvějšími novinkami v řádech AS AČR a FIA.

žádný příspěvek celý článek »

Adam Březík: Prioritou bude velký mistrák

foto

4. ledna 2023 • 14:00

Letošní šampióni v hodnocení Poháru 2+ Adam Březík – Ondřej Krajča věří, že se v nadcházející sezóně dokážou prosadit v mistrovství České republiky v rally. V letošním hodnocení brali pátou příčku, čímž naplnili týmové plány.

žádný příspěvek celý článek »

Dominik Brož: Rally je hlavně zábava

foto

3. ledna 2023 • 15:00

V roce 2021 vyhrál Dominik Brož třídu 6 ve velkém mistráku. Logicky se očekávala obhajoba titulu, ale místo toho absolvoval šestadvacetiletý jezdec z Turnova pouhé tři starty. Na jednu stranu zklamání, na druhou nadšení, neboť jeho vozový park se rozrostl o Fiestu Rally3.

žádný příspěvek celý článek »

Lukáš Křenek: Na dědinu dobré!!!

foto

3. ledna 2023 • 11:00

Automobilové soutěže, to nejsou pouze posádky bojující o co nejlepší časy. K rally patří i předjezdci. Do této „škatulky“ patří i Lukáš Křenek a z vlastních zkušeností vím, že mnozí diváci se těší i na jeho průjezdy. Nejen, že vyznává jízdu „dveřmi napřed“, ale je to i pěkný „výlupek“. Ostatně posuďte sami.

žádný příspěvek celý článek »

Per Nešetřil a Jura Černoch s týmem vedeným Pavlem Červenkou bilancují sezonu 2022

foto

28. prosince 2022 • 08:00

Nepřehlédnutelná, a hlavně nepřeslechnutelná posádka Porsche 911 GT3 se vrací ke klíčovým momentům sezóny formou videoklipů z jednotlivých závodů. Podívaná to to je více než zajímavá a stejně jako na trati, tak i před kamerou celý tým potěší duši fanouška rallysportu.

žádný příspěvek celý článek »

Petr Polák: Asi nejvíc bych dnes poděkoval panu Viktoru Mrázovi

foto

23. prosince 2022 • 08:00

Petr Polák závodil v letech 1970–1981. Nejvíce soutěží odjel s manželkou Janou na sedadle spolujezdce. Pak se jeho kariéra přerušila, aby se po čtyřiceti letech vrátili s vozem Saab 96 do Mistrovství ČR historických vozů.

žádný příspěvek celý článek »

Hankook Drivers Rally Trophy 2022 ovládli dva Adamy a jeden Adam

foto

22. prosince 2022 • 15:00

Třetí místo absolutně v MČR, mistrovský titul v klasifikaci 2WD a ve třídě RC4 I v MČR, titul Juniorského mistra ČR a titul ve třídě RC4 II, tituly vítězů třídy RN7 a RN10 v Rallysprint sérii nebo mistrovský titul v nabité kategorii 4 v MČR-HA. To jsou jenom některé z výborných výsledků účastníků letošního ročníku poháru Hankook Drivers Rally Trophy, který je vypsán pro jezdce startující na závodních pneumatikách značky Hankook.

žádný příspěvek celý článek »

Miroslav Čabaj: Do budoucna se vidím v historicích

foto

21. prosince 2022 • 14:00

Českokrumlovák Miroslav Čabaj zažil zajímavou sezonu. Nejen, že se mu podařilo potřetí za sebou vyhrát třídu v českém mistráku, ale pohár určený pro nejrychlejší posádku získal i na Slovensku. A aby to měl „Antoan“ pestré, tak sezonu zakončil s historikem… Naznačuje tímto startem pětatřicetiletý jezdec snad něco nového?

žádný příspěvek celý článek »

Jakub Jirovec: Do nové sezony s novým spolujezdcem

foto

16. prosince 2022 • 15:00

Plzeňský Jakub Jirovec má za sebou první kompletní sezonu s Alpinkou. Letošní rok byl hlavně o učení. Přesto si došel Kuba při slavnostním zakončení sezony pro pohár za vítězství ve třídě RGT.

žádný příspěvek celý článek »

Jaroslav Petráš: Proti Filipovi jsme museli jet na 100%, někdy i víc...

foto

13. prosince 2022 • 08:00

Jaroslav Petráš byl letos ve třídě RC5 nováčkem, ale rozhodně se jako „zakřiknutý“ nováček nechoval. I když je tato třída slaběji obsazená, dokázal letos vybojovat dvě vítězství. Za konečné stříbro ve třídě RC5 a 10. místo v kategorii dvoukolek, se rozhodně nemusí stydět.

žádný příspěvek celý článek »

Zveřejněny kalendáře mistrovství České republiky pro rok 2023

foto

9. prosince 2022 • 13:30

Autoklub České republiky vydává předběžný kalendář závodů pro příští rok jedné z nejsledovanějších disciplín. Automobilové rally mají přes letošní složitou sezónu opět nabitý kalendář. Po jednoročním experimentu z kalendáře vypadává 3-Städte Rallye, která mezitím povýšila na mistrovství světa, ve sprintech pak chybí soutěž s centrem ve Fulneku.

žádný příspěvek celý článek »

Chystá se motoristický ples barumky

foto

9. prosince 2022 • 08:00

Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín připravili nejen pro své fanoušky milé překvapení. V sobotu 4. března 2023 se uskuteční v Kongresovém centru ve Zlíně společenská akce s názvem Motoristický ples Barum Czech Rally Zlín. Zváni jsou první březnovou sobotu na přátelské setkání do Baťova města soutěžní posádky, týmy, mechanici, partneři a fanoušci rallyového sportu.

žádný příspěvek celý článek »

toplist