www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 6. prosince 2022, Svátek má Mikuláš, zítra Ambrož

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Rallysprint Série

SOUHRN: Futures Contproduct Rally Morava opanoval Adam Březík

18. září 2022 • 16:00

Smršť moravských soutěží pokračuje o tomto víkendu v okolí Olomouce a Šternberku a bohužel je to na počtu posádek znát. Futures Contproduct Rally Morava má poprvé centrum v Olomouci, na posádky však čekají tradiční úseky v okolí Šternberka. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky Futures Contproduct Rally Morava ON LINE --- Základní informace o Futures Contproduct Rally Morava --- Diskuzní fórum k Futures Contproduct Rally Morava

Adam Březík - Ondřej Krajča (Škoda Fabia R5) - Futures Contproduct Rally Morava 2022

Suverénním způsobem opanovala letošní ročník Futures Contproduct Rally Morava dvojice Adam Březík - Ondřej Krajča, připsala si třetí vítězství v rámci Poháru 2+ v řadě a připravila si tak tu nejlepší výchozí pozici pro zisk titulu.

Pomyslný nástupce Rally Jeseníky nesl letos již potřetí název Rally Morava, podruhé pak s titulárním sponzorem Futures Contproduct v názvu. Poprvé po znovuzrození pak centrum soutěže nebylo ve Šternberku, ale v areálu společnosti Nutrend na kraji Olomouce. Pořadatelé si pro soutěžící připravili trojici známých úseků z okolí Šternbernka, která se jela dvakrát.

Nevhodně poskládaný kalendář i čím dál více se projevující ekonomické obtíže se promítly do startovního pole, které čítalo jen 54 soudobých posádek a 4 historiky. Celou soutěží suverénně propluli Březík s Krajčou, bez problémů vyhráli všechny rychlostní zkoušky a zvítězili s téměř minutovým náskokem. Druhý dojel dosud nejžhavější kandidát na titul Vojtěch Štajf, který opět usedl do Volkswagenu Polo Gti R5. A nesoupeřil jen s neznalostí tratí, protože v Jeseníkách startoval poprvé, ale i s nutností využít náhradního spolujezdce Vladimíra Zelinku, jenž na poslední chvíli zaskakoval za rodinnými událostmi zaneprázdněného Františka Rajnohu. Zpočátku se Štajf pokoušel Březíkovi stíhat, záhy však pochopil, že bez chyby protivníka na něj nemá. Nakonec dojel popáté v sezóně druhý. Tím sice i nadále vede Pohár 2+, svůj maximální bodový zisk kvůli škrtání již nemůže moc rozšířit, ve Vsetíně navíc bude chybět kvůli termínové kolizi s Motorsport Games.

Zato o třetí místo byl na Moravě souboj. Dlouho se na něm držel Tomáš Kurka, toho ale na předposlední rychlostní zkoušce zradil jeho Mini John Cooper Works WRC. Na třetí místo poskočil Martin Vlček, jehož zase v první sekci zlobila zadní náprava jeho Hyundai i20 R5. Pod stupni vítězů pak skončili domácí Michal Horák a David Tomek.

Obdobně suverénní byl v rámci Rallysprint série i Jan Dohnal, který se opět představil s Renaultem Clio S1600 a vyhrál, co mohl. V závěru se dokonce snažil tlačit na celkově pátého Davida Tomka. Druhý v rámci Rallysprint série dojel na šternbersku tradičně rychlý Martin Lehký, třetí skončil Egon Smékal. Čtvrté místo stačilo Davidu Štefanovi k zisku titulu v rámci Rallysprint série, hlavně proto, že jeho největší soupeř Martin Mottl odstoupil po čtvrté rychlostní zkoušce kvůli poruše serva.

Prachbídně obsazené historiky vyhrál Stanislav Budil před Martinem Klepáčem a Lubošem Dolákem.

Poslední soutěží letošní Rallysprint série a Poháru 2+ bude na konci října Rentor-Partr Rally vsetín.

Konečné výsledky Futures Contproduct Rally Morava

Před startem

Smršť moravských soutěží pokračuje o tomto víkendu v okolí Olomouce a Šternberku a bohužel je to na počtu posádek znát. Futures Contproduct Rally Morava má poprvé centrum v Olomouci, na posádky však čekají tradiční úseky v okolí Šternberka. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Michal Horák - Ivan Horák (Škoda Fabia R5) - Rentor Rallysprint Kopná 2022
-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist