www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 19. června 2024, Svátek má Leoš, zítra Květa

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství­ světa 2022

Toyota oznámila jezdecké složení na sezónu 2023

18. listopadu 2022 • 13:00

Tovární tým Toyota Gazoo World Rally Team oznámil jezdecké složení pro nadcházející sezónu mistrovství světa v automobilových soutěžích. Přestože se objevovala řada možných spekulací, jezdecké složení nakonec žádným zásadnějším překvapením neoplývá.

Toyota - jezdecké složení na sezónu 2023

Jedničkou zůstává dvojice letošních mistrů sveta Kalle Rovanperä - Jonne Halttunen. Také pozice druhé dvojice Elfyn Evans-Scott Martin zůstává beze změn. Největší novinkou, která však již byla dříve anoncována, je posun dvojice Takamoto Katsuta-Aaron Johnston do oficiálního továrního týmu. Katsuta se představí na všech závodech mistrovství světa jako týmová trojka s nárokem na zisk bodů.

Součástí týmu zůstává i několikanásobný mistr světa Sébastien Ogier, vedle nějž bude usedat Vincent Landais. Ti by se měli opět představit v omezeném počtu startů, který zatím nebyl oficiálně oznámen, ale počítá se se šesti starty. V tom případě by Ogier jel jako týmová trojka a Katsuta by jel bez nároků na body. Tým zvažuje i nasazení čtvrtého vozu s některým z dalších jezdců (případně formou pronájmu) na zbývajících sedmi soutěžích.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist