www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 29. června 2022, Svátek má Petr a Pavel, zítra Šárka

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Mistrovství­ světa

SOUHRN: Safari Rally Kenya vyhrál Kalle Rovanperä, dominance Toyoty pokračuje

foto

26. června 2022 • 14:45

Exotickou Safari Rally Kenya suverénním způsobem opanoval Toyota Gazoo Racing World Rally Team. Kompletně obsadil první čtyři místa v pořadí Rovanperä-Evans-Katsuta-Ogier a potvrdil suverenitu, se kterou kraluje letošnímu mistrovství světa v automobilových soutěžích.

žádný příspěvek celý článek »

Jan Kopecký o nové Fabii RS Rally2: Očekávání jsou velká

foto

21. června 2022 • 08:00

V průběhu uplynulého týdne představil tovární tým Škoda Motorsport svou nejnovější verzi soutěžního vozu pro kategorii Rally2. Na jeho přípravě a testování se vedle dalších jezdců podílel také Jan Kopecký, kterého jsme se při rally v Hustopečích zeptali na první dojmy z nového mladoboleslavského speciálu.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Estonia

foto

18. června 2022 • 09:00

V půlce července bude pokračovat mistrovství světa v automobilových soutěžích na rychlých pobaltských šotolinových cestách, kde se uskuteční další ročník Rally Estonia. Organizátoři soutěže v těchto dnech zveřejnili seznam přihlášených posádek, na které tentokrát nenajdeme žádnou dvojici z České republiky.

žádný příspěvek celý článek »

Cais na šotolinové misi

foto

13. června 2022 • 14:00

Českou posádku Erik Cais - Petr Těšínský, která reprezentuje Yacco ACCR Team, čekaly v uplynulých týdnech dva starty na náročných šotolinových soutěžích mistrovství světa. Po skvělém úvody sezony se jim tentokrát nedařilo.V Portugalsku dojeli v rámci WRC2 Junior šestí, rally na Sardinii po požáru Fordu Fiesty Rally2 týmu Orsák Rallysport nedokončili. 22letý Cais přesto drží v juniorské kategorie třetí příčku průběžného pořadí.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Rally Italia Sardegna vyhrál Ott Tänak a připsal první letošní vítězství pro Hyundai

foto

8. června 2022 • 23:00

Estonský jezdec Ott Tänak vyhrál Rally Italia Sardegna a připsal tak první letošní vítězství pro značku Hyundai, zároveň také přerušil sérii letošních vítězství Kalle Rovanpery, který i nadále suverénně kraluje celému šampionátu.

žádný příspěvek celý článek »

Jan Černý získal své premiérové vítězství v rámci WRC3, zvítězil na Sardinii

foto

8. června 2022 • 07:00

Mnohdy se říká, že rally soutěž končí až na cílové rampě. A přesně tohle platilo i v případě posádky Jantar Teamu, Jana Černého a Tomáše Střesky na Sardínii. Od letošního ročníku seriálu FIA World Rally Championship vznikly nové kategorie, které bojují o titul Mistra světa v rally.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Safari Rally Kenya

foto

29. května 2022 • 08:00

Na konci června bude pokračovat mistrovství světa v automobilových soutěžích mimoevropským závodem v Africe. Organizátoři Safari Rally Kenya dnes zveřejnili hodně chudý seznam přihlášených posádek, který čítá pouhopouhých 34 dvojic, včetně jedné české, kdy si Martin Prokop se Zdeňkem Jůrkou pojedou napravit nezdar z loňského roku. Na startu se objeví i oba Sébastienové.

žádný příspěvek celý článek »

Rovanperä a Evans na prvních dvou místech v Portugalsku s Toyotou GR Yaris Rally1

foto

26. května 2022 • 10:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing World Rally Team oslavuje úžasný výsledek v podobě prvních dvou míst vozů GR Yaris Rally1 v rámci šotolinové premiéry na portugalské rallye, kde Kalle Rovanperä zároveň vybojoval již třetí vítězství v řadě, těsně před stájovým kolegou Elfynem Evansem.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Vodafone Rally de Portugal vyhrál Kalle Rovanperä

foto

25. května 2022 • 16:00

Finský mladík Kalle Rovanperä opanoval Vodafone Rally de Portugal a připsal si tak třetí vítězství v mistrovství světa v řadě. Dominanci Toyoty potvrdil druhým místem Elfyn Evans, třetí dojel po těsném souboji s Katsutou Dani Sordo.

žádný příspěvek celý článek »

Vývoj závodního vozu: pro jezdce dřina i zábava

foto

15. května 2022 • 23:45

Škoda Motorsport dokončuje vývoj nové generace soutěžního speciálu Škoda Fabia Rally2. Klíčovou roli při něm hrají testovací jezdci. Jak svou práci vnímají a popisují? Vývoj nového závodního vozu je nesmírně náročný úkol. Obzvlášť, když navazujete na tak úspěšný vůz, jako byla dosavadní Škoda Fabia Rally2 postavená na základě třetí generace sériového modelu Fabia.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Italia Sardegna

foto

14. května 2022 • 11:00

Pouhé dva týdny po portugalské soutěži bude pokračovat mistrovství světa v automobilových soutěžích dalším podnikem na rozbité šotolině. Tentokráte se posádky vydají na středomořský ostrov Sardínie, kde se uskuteční další ročník Rally Italia Sardegna. Seznam přihlášených posádek tentokrát žádné větší překvapení nepřináší.

žádný příspěvek celý článek »

Cais se vrátil do čela WRC2 Junior

foto

3. května 2022 • 14:00

Při svém druhém letošním startu v seriálu mistrovství světa na Chorvatské rally obsadili Erik Cais a Petr Těšínský čtvrtou příčku v kategorii WRC2 Junior. Díky další porci mistrovských bodů se 22letý mladík s Fordem Fiestou Rally2 týmu Orsák Rallysport znovu vrátil na čelo průběžného pořadí, které vybojoval po senzačním vítězství na úvodní Rallye Monte Carlo. Do Chorvatska přijely českou posádku, reprezentující Yacco ACCR Team, podpořit stovky našich fanoušků.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Vodafone Rally de Portugal

foto

2. května 2022 • 14:00

O třetím květnovém víkendu odstartuje letošní ročník Vodafone Rally de Portugal, který bude jedním z nejlépe obsazených závodů aktuální sezóny. A dopomůže tomu nejen špičkové obsazení kategorie WRC2, ale hlavně aktivní účast obou legendárních Sébastienů. Že se v Portu a okolí sejde skutečně špičková sestava můžete potvrdit i z přiloženého seznamu přihlášených.

žádný příspěvek celý článek »

Chorvatská rallye: Rovanperä impozantně zvítězil

foto

27. dubna 2022 • 15:00

Kalle Rovanperä v napínavém dojezdu Rallye Chorvatsko vybojoval úžasné vítězství pro tým Toyota Gazoo Racing World Rally Team. Impozantním způsobem potvrdil své vedení v žebříčku světového rallyového šampionátu FIA.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Kalle Rovanperä ovládl Croatia Rally

foto

26. dubna 2022 • 00:05

Kalle Rovanperä dokonale využil své startovní pozice a i přes potíže s defektem a volbou pneumatik dokázal zvítězit v letošním ročníku Croatia Rally, kterou provázelo neobyčejně škaredé počasí.

žádný příspěvek celý článek »

toplist