www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 29. ledna 2023, Svátek má Zdislava, zítra Robin

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Mistrovství­ světa

Seznam přihlášených posádek na Rally Sweden

foto

27. ledna 2023 • 18:00

Tradičně jedinou plně sněhovou soutěží v kalendáři mistrovství světa v automobilových soutěžích bude Rally Sweden, která se již podruhé pojede v polovině února v oblasti města Umeå. Jak naznačuje seznam zveřejněných posádek, na startu uvidíme i českého jezdce Filipa Kohna, který ve Švédsku začne svou kariéru ve WRC3.

žádný příspěvek celý článek »

Rallye Monte Carlo vyhrál Ogier, Toyota na prvních dvou místech

foto

26. ledna 2023 • 18:00

Toyota Gazoo Racing World Rally Team hned na úvod světového rallyového šampionátu FIA 2023 vybojoval první dvě místa na Rallye Monte Carlo. Sébastien Ogier z Toyoty si v tomto legendárním podniku dojel již pro deváté vítězství, zatímco druhé místo obsadil stájový kolega Kalle Rovanperä.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Rekordním vítězem Rallye Monte Carlo se stal Sébastien Ogier

foto

24. ledna 2023 • 16:30

Sébastien Ogier již podesáté zvítězil na legendární Rallye Monte Carlo a osamostatnil se tak v tabulce vítězů, ve které se dosud dělil o první příčku s dalším fenomenálním Sébastienem - Loebem, který tentokrát na monacké soutěži chyběl kvůli termínové kolizi s Dakarem. Na stupně vítězů Ogiera doprovodili Kalle Rovanperä a Thierry Neuville.

žádný příspěvek celý článek »

Filip Kohn - Závody WRC se neúprosně blíží!

foto

13. ledna 2023 • 08:00

Příbramský Filip Kohn jistě patří mezi velké české talenty v automobilových soutěžích. Své jezdecké dovednosti předváděl v loňském roce na domácích rychlostních zkouškách, kde opanoval třídu RC3. Nyní čekají na devatenáctiletého mladíka erzety světové a startujeme již opravdu hodně brzy.

žádný příspěvek celý článek »

Novým šéfem Hyundai Motorsport se stal Cyril Abiteboul

foto

12. ledna 2023 • 14:00

Pětačtyřicetiletý Cyril Abiteboul byl dle očekávání jmenován novým šéfem týmu Hyundai Motorsport World Rally Team. Nahrazuje tím provizorního manažera Juliena Monceta, který však v týmu zůstává a bude mít na starosti budoucí technologie a zákaznický program.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rallye Monte Carlo

foto

9. ledna 2023 • 16:00

Dnes byl konečně zveřejněn seznam přihlášených posádek na zahajovací závod letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rallye Monte Carlo. Na startu najdeme deset speciálů kategorie Rally1 a také jedinou českou posádku - dvojici Erik Cais-Petr Těšínský, která se představí v rámci kategorie WRC2.

žádný příspěvek celý článek »

Mauro Miele: Plním si své sny

foto

4. ledna 2023 • 11:00

Ital Mauro Miele se stal v roce 2022 historicky prvním vítězem kategorie WRC2 Masters. Jaká byla sezóna, jak se mu jelo v Japonsku, kde na Power stage porazil skoro všechny vozy Rally1 a jak se těší na Rallye Monte Carlo s novým autem?

žádný příspěvek celý článek »

Emil Lindholm: Alespoň potvrdit titul

foto

3. ledna 2023 • 13:00

Finský mladík Emil Lindholm se stal v roce 2022 mistrem světa v kategorii WRC2. O jeho rodinném zázemí, spojení se Škoda Motorsport a cílech pro rok 2023 si můžete přečíst v následujícím článku.

žádný příspěvek celý článek »

Druhým jezdcem M-Sportu se stal Pierre-Louis Loubet

foto

15. prosince 2022 • 16:00

Druhým jezdcem M-Sportu po Ottu Tänakovi, který objede celou sezónu za volantem Fordu Puma Rally1, bude francouzský mladík Pierre-Louis Loubet, který ve stejném týmu absolvoval již částečný program v mistrovství světa v letošní sezóně

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Catalunya od Svena Kolluse

foto

14. prosince 2022 • 08:00

Ve druhé polovině října se v rámci mistrovství světa v automobilových soutěžích na nějaký čas naposledy uskutečnila Rally Catalunya s centrem ve španělském městě Salou. Průběh této asfaltové soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka Svena Kolluse.

žádný příspěvek celý článek »

Erik Cais v sezoně 2023 s novým autem

foto

9. prosince 2022 • 18:00

Pro rok 2023, kdy se v České republice poprvé pojede soutěž vrcholného seriálu WRC, se zrodilo spojení český jezdec, český vůz, český tým. 23letý Erik Cais bude v nadcházející sezoně startovat se zbrusu novým soutěžním vozem Škoda Fabia RS Rally2 v sedmi soutěžích světového šampionátu WRC2. Náročný program zahrnuje také minimálně 5 startů v mistrovství Evropy ERC.

žádný příspěvek celý článek »

Ott Tänak pojede v příštím roce za M-Sport

foto

7. prosince 2022 • 14:00

Před měsícem a půl oznámil Ott Tänak konec své spolupráce s týmem Hyundai. Jeho budoucnost byla zahalena řadou otazníků, dnes se však naplnil sen většiny soutěžáckých fanoušků. Ott Tänak a principál M-Sport World Rally Teamu Malcolm Wilson se dohodli na společných startech v nadcházející sezóně mistrovství světa v rally.

žádný příspěvek celý článek »

FIA World Rally Championship v České republice, Německu a Rakousku

foto

25. listopadu 2022 • 15:00

Jedinečná, udržitelná a spojující, to je nová Central European Rally. ADAC, Autoklub České republiky a Rakouská federace automobilového sportu (AMF) přinášejí mistrovství světa FIA v rally do srdce Evropy s inovativním konceptem. Mezinárodní automobilová federace FIA zařadila Central European Rally v roce 2023 do kalendáře mistrovství světa, premiéra této nové soutěže je naplánována na 26.-29. října 2023.

žádný příspěvek celý článek »

Zveřejněn kalendář mistrovství světa 2023

foto

25. listopadu 2022 • 14:00

Promotér mistrovství světa dnes po dlouhých průtazích konečně oznámil plánovaný kalendář soutěží na nadcházející sezónu, který byl potvrzen mezinárodní automobilovou federací FIA. Z kalendáře vypadává Nový Zéland, náhradník Ypres i tradiční Catalunya, místo nich v kalendáři uvidíme Mexiko, Chile a Central European Rally.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Catalunya od Radima Pustějovského

foto

23. listopadu 2022 • 15:00

Ve druhé polovině října se nejspíš v rámci mistrovství světa v automobilových soutěžích na nějaký čas naposledy uskutečnila Rally Catalunya s centrem ve španělském městě Salou. Průběh soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka Radima Pustějovského.

žádný příspěvek celý článek »

toplist