www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. dubna 2024, Svátek má Jiří, zítra Marek

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Rallysprint Série 2023

Druhé místo posouvá velké finále do Vsetína

3. října 2023 • 09:00

Posádka týmu ACCR Racing21 Vojtěch Štajf a František Rajnoha obsadila s vozem Škoda Fabia R5 na letošním ročníku Rally Morava celkové druhé místo. Tímto výsledkem se souboj o zisk letošního Poháru 2+ přesouvá na poslední podnik seriálu do Vsetína.

Vojtěch Štajf - František Rajnoha (Škoda Fabia R5) - Futures Contproduct Rally Morava 2023

Futures Contproduct Rally Morava má za sebou čtvrtý ročník, který ozdobila mimo jiné účast několika posádek startujících v evropských i světových automobilových soutěžích. Pro diváky se navíc šest rychlostních zkoušek v okolí Šternberku o celkové délce sedmi desítek kilometrů stalo zajímavými i vlivem poměrně nečekaných a vydatných dešťových přeháněk.

Vojtěch Štajf, který na této trati vloni získal s navigátorem Vladimírem Zelinkou cenné druhé místo v absolutním pořadí, chtěl zde letos nejen ještě vylepšit své umístění, ale zároveň tím rozhodnout o celkovém zisku Poháru 2+ pro rok 2023. Se svým současným navigátorem Františkem Rajnohou se na letošní Rally Morava poctivě připravovali, včetně předsoutěžního testu vozu Škoda Fabia R5 týmu Duck Racing.

I přes proměnlivé počasí doprovázené přeháňkami a tím náročnější tratí si Štajf s Rajnohou drželi od počátku soutěže třetí místo absolutně, a navíc s mírným časovým náskokem před svými největšími rivaly v Poháru 2+, posádkou Martin Vlček – Jakub Kunst na voze Hyundai. To byl také základní předpoklad pro případný předčasný zisk Poháru 2+, a to již po této soutěži ve Šternberku. Situace se však zásadně proměnila v poslední rychlostní zkoušce. Vedle defektů pneumatik u dvou největších favoritů moravské soutěže se na trati dostal zcela mimořádným časem Martin Vlček před Vojtěcha Štajfa a stal se tak absolutním vítězem soutěže. Právě těchto posledních patnáct kilometrů rozhodlo o tom, že obě soupeřící posádky se utkají o vítězství v Poháru 2+ v polovině října na Rally Vsetín.

„Na Rally Morava jsme obhájili loňské stříbro, což je výsledek sám o sobě velmi kvalitní. Tato soutěž nám ale dala s Frantou příležitost rozhodnout o titulu v Poháru 2+ již tady, tedy bez nutnosti startovat na posledním dějství ve Vsetíně. Od začátku jsme s tímto cílem v kabině naší Fabie R5 úspěšně bojovali a získávali na trati postupně malý časový náskok na Martina s Jakubem,“ svěřil se v cíli soutěže Vojtěch Štajf a dodal: „Ohledně poslední šesté rychlostní zkoušky mohu spolehlivě říci jen to, že jsme nijak na trati nechybovali a nejsem si vědom ani žádné jiné příčiny překvapivě velké časové ztráty na naší konkurenci v cíli posledního měřeného úseku. Ale stalo se, a tak nezbývá než potěšit velkým finále fanoušky rally ve Vsetíně. Boj o Pohár 2+ s Frantou rozhodně nevzdáme.“

Dalším startem týmu ACCR Racing21 bude tedy 19. ročník Rally Vsetín, který se koná ve dnech 13. – 14. října 2023.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist