www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 30. března 2023, Svátek má Arnošt, zítra Kvido

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Rallysprint Série

Matěj Kamenec: Zpět do Kitu

foto

20. března 2023 • 17:00

Jméno Matěj Kamenec není v české rally úplně neznámé. Matěj má na svém kontě z let 2015 - 2019 mnoho úspěchů, z nichž lze vyzdvihnout vítězství v Opel Adam Cupu v roce 2016 a vyhranou třídu 6 v RallySprint Sérii o rok později. V roce 2021 si vyzkoušel, jaké je to startovat mezi historiky s Ladou VFTS a v loňském roce proháněl po rychlostních zkouškách Kopné krásnou Fabii Kit Car. Co ale chystá letos?

žádný příspěvek celý článek »

Dominik Jakeš: I letos chci v Opel Adam Cupu bojovat o nejvyšší příčky

foto

20. března 2023 • 09:00

Jen tři sezony stačily Dominiku Jakešovi k tomu, aby si vydobyl solidní renomé na domácím rallyovém kolbišti. Již brzy devatenáctiletý jezdec (nar. 21. 3. 2004) z Hutiska–Solance to přitom s příjmením Jakeš nemusí mít v motorsportu zase tak úplně jednoduché. Mnozí fanoušci rally jej totiž časem budou chtít srovnávat s jeho o 15 let starším bratrancem Mirkem, vicemistrem České republiky z roku 2014.

žádný příspěvek celý článek »

Kopná odkrývá karty zveřejněním zvláštních ustanovení

foto

17. března 2023 • 12:00

Šestidílný seriál Autoklub Rallysprint série 2023 otevře začátkem května v okolí Slušovic populární Síť21 Rallysprint Kopná. Organizační tým zveřejnil v těchto dnech základní materiál soutěže v podobě zvláštních ustanovení na letošní osmadvacátý ročník, který se pojede ve dnech 5. – 6. května. Zároveň byla spuštěna možnost pro soutěžní posádky přihlašovat se v rámci licenčního systému Autoklubu ČR.

žádný příspěvek celý článek »

Tomáš Klokočník jun.: V Praze prošla technika zatěžkávací zkouškou

foto

17. března 2023 • 09:00

V období mezi starou a novou sezonou jsme si našli čas na rozhovor s Tomášem Klokočníkem mladším, který před Vánoci zaujal fanoušky velmi atraktivní jízdou na Pražském rallysprintu ve stylu „na Emila“, čili všude bokem. Popovídali jsme si však i s dalšími jezdci rodinného týmu - bratrem Petrem a otcem Tomášem Klokočníkem starším.

žádný příspěvek celý článek »

Zveřejněna zvláštní ustanovení na Síť21 Rallysprint Kopná

foto

14. března 2023 • 18:00

Dnes byla zveřejněna zvláštní ustanovení na zahajovací soutěž letošní sezóny, kterou bude opět Síť21 Rallysprint Kopná, která najde své zázemí opět ve Slušovicích nedaleko Zlína. A jak naznačuje přiložený časový harmonogram, dočkáme se návratu jedné z kultovních rychlostních zkoušek.

žádný příspěvek celý článek »

Rallye Plzeň se i letos dočkáme v červnu

foto

14. března 2023 • 10:00

Už tři roky si zdárně buduje své místo v soutěžáckém kalendáři Lak Racing Rallye Plzeň. Protože navazuje na tradici soutěže z 80. let, bude se letos psát již její sedmnáctý ročník, který se uskuteční 2. - 3. června 2023.

žádný příspěvek celý článek »

Na Kopné se pojede slovenský šampionát

foto

3. března 2023 • 13:00

Populární Rallysprint Kopná napíše v letošním roce již osmadvacátý díl. Vedle tradičního zápočtu do šampionátu jednodenních rallysprintů pod názvem Autoklub Rallysprint série, Poháru 2+ a Autoklub Rallysprint série historických automobilů zavítá do okolí Slušovic a Podkopné Lhoty poprvé v historii slovenský šampionát.

žádný příspěvek celý článek »

Dominik Šulc: Do nové sezóny s Peugeotem Rally4

foto

8. února 2023 • 08:00

Osmadvacetiletý Dominik Šulc se pohybuje po českých rychlostních zkouškách krátce. Po prvotním „oťukání“ s Fiestou R1, přešel na dvě sezóny do cupového Opelu. Pro letošní rok se posouvá mladý jezdec opět o krůček výše. Zkrátka „žije si svůj sen“.

žádný příspěvek celý článek »

toplist