www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. dubna 2024, Svátek má Jiří, zítra Marek

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Rallysprint Série 2023

Lubomír Minařík oslavil 70. narozeniny

17. října 2023 • 19:20

V pondělí 16. října 2023 oslavil krásné životní jubileum Lubomír Minařík. Spousta příznivců automobilových soutěží si Lubu spojuje s Rallysprintem Kopná, ale málokdo ví, že bylo období, kdy sedával aktivně v závodním autě.

Lubomír Minařík startuje Lubomíra MinaříkaJosef Minařík a Lubomír Minařík

Minaříkovi kluci byli rally posedlí a tak nebylo žádným překvapením, že v roce 1976 stanula na startu sourozenecká posádka se Škodou 110 L. Perličkou ovšem bylo, že Lubomír řídil a Josef četl noty. Těch závodů bylo několik, a jak tomu bývá, rally Minaříky zcela pohltila.

Josef dál pokračoval v soutěžácké kariéře, ale přesunul se za volant. Lubomír se dal na dráhu organizační. V 80. letech působil jako vedoucí erzet při Barum rally. V roce 1991 se opět vrátil k rally, kde působil v týmu Billa Latifa. V roce 1992 se stal zakládajícím členem a předsedou týmu MTK Motorsport Podkopná Lhota. Tento tým se zabýval motokárovým a rallyovým sportem. Od roku 1993 spolu s bratry založili Rallysprint Kopná, kde od prvního ročníku vykonával funkci ředitele. Mnozí pamětníci si jistě pamatují první ročníky „Kopné“ kdy to bylo rozloučení se sezonou, vozili se mechanici a sponzoři. Postupem času se přihlašovalo víc a víc posádek a přišel nápad s rallysprintovým mistrovstvím, kam slušovická rally zapadá.

Od roku 2010 znovu s bratry založil Mikuláš Rally Slušovice, jako volný podnik rally. Lubomír Minařík vedl motosportem i syna Luboše, jenž závodil v minikárách, motokárách a od 90. let v rally.

Lubomíru Minaříkovi přejeme pevné zdraví a další krásné momenty spojené s rally.

Miroslav Vebr ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist