www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. dubna 2024, Svátek má Jiří, zítra Marek

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství­ světa 2023

Kalle Rovanperä pojede v roce 2024 jen zredukovaný program

20. listopadu 2023 • 13:00

Již delší dobu se zákulisím šířily zvěsti, že nyní již dvojnásobný mistr světa Kalle Rovanperä neabsolvuje kompletní sezónu 2024. Tyto informace byly dnes oficiálně potvrzeny, když tovární tým Toyota Gazoo World Rally Team představil plány pro nacházející ročník mistrovství světa v automobilových soutěžích.

Sébastien Ogier a Kalle Rovanperä (CER 2023)

Rovanperovi i Toyotě se podařilo obhájit loňské tituly jak mezi jezdci, tak také mezi značkami. Proto přijde mnohým překvapivé, že teprve třiadvacetiletý Kalle Rovanperä, který by mohl světovému šampionátu dominovat po řadu následujících let, se rozhodl pro absolvování pouze částečného programu v sezóně 2024. Jak sám říká, za rozhodnutím bylo více faktorů, sám jako nejdůležitější zdůrazňuje nutnost dobít baterky, svou roli také hraje nutnost absolvování ve Finsku povinného vojenského výcviku.

„Jsem rád, že jsme s Toyotou podepsali několikaletý kontrakt a budeme spolupracovat i v budoucnu. Přesto jsme se dohodli, že v příštím roce budu startovat jen na vybraných soutěžích. Největším důvodem pro toto rozhodnutí je nutnost dobít baterky. V rally autech sedím už patnáct let, posledních šest-sedm sezón jsem odjel kompletní sezóny a je to hodně náročné, fyzicky i psychicky. Cítím, že je potřeba zpomalit a nabrat novou energii,“ řekl Kalle Rovanperä.

Jezdecké obsazení Toyoty zůstává beze změn, jedinou změnou jsou počty podniků u Rovanpery. Týmovou jedničkou se tak stává 'věčný vicemistr' Elfyn Evans, který společně s Takamoto Katsutou pojedou kompletní program všech třinácti soutěží. Sébastien Ogier a Kalle Rovanperä pak budou startovat jen na vybraných soutěžích. Oba hovoří zhruba o polovině závodů, ale není zatím jasné, zda se budou střídat na třetím autě či zda budou na některých závodech nasazeny čtyři vozy.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist