www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. září 2023, Svátek má Darina, zítra Berta

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Mistrovství­ světa

Středoevropská rally: Vstupenky na superspeciálku v prodeji

foto

19. září 2023 • 20:00

Už jen několik týdnů zbývá do startu sportovní události roku – závodu mistrovství světa v automobilových soutěžích, který se v rámci Středoevropské rally pojede v Německu, Rakousku a poprvé v historii i v Česku.

žádný příspěvek celý článek »

Středoevropská rally nezapomíná ani na udržitelnost, sdílené jízdy budou oceněny

foto

15. září 2023 • 16:50

S heslem 'sociální, chytrá a udržitelná' se chce Středoevropská rally, předposlední závod mistrovství světa v automobilových soutěžích, zavázat také k tématu udržitelnosti. Organizátoři při tom sázejí na četná opatření, jako například využívání elektromobilů pro pořadatele nebo dokonce odměňování spolujízdy fanoušků.

žádný příspěvek celý článek »

Rallye Akropolis: První dvě místa favoritů na titul světového šampiona z týmu Toyota Gazoo Racing v impozantní řecké bitvě

foto

12. září 2023 • 08:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT v dalším náročném podniku Rallye Akropolis obsadil první dvě místa – Kalle Rovanperä zaznamenal již druhé vítězství během posledních tří účastí v Řecku, čímž zvýšil svůj náskok v žebříčku šampionátu, zatímco Elfyn Evans si v závěrečném rozhodujícími boji pojistil druhou pozici.

žádný příspěvek celý článek »

Velká Chuchle nabídne divákům Středoevropské rally dokonalý přehled

foto

11. září 2023 • 17:30

Superspeciální rychlostní zkouška na atraktivním místě ve Velké Chuchli odstartuje 26. října Středoevropskou rally. Na dnešní tiskové konferenci, která proběhla přímo v areálu dostihového závodiště, byly odhaleny podrobnější informace nejen o této divácké lahůdce, ale také o tratích dalších rychlostních zkoušek předposledního dějství letošního ročníku FIA World Rally Championship.

příspěvků: 1 celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Chile

foto

11. září 2023 • 16:30

Mistrovství světa v automobilových soutěžích bude pokračovat na konci září v Jižní Americe, kde se uskuteční další ročník Rally Chile, jenž se do kalendáře světového šampionátu vrací po vynucené covidové pauze. Organizátoři zveřejnili seznam přihlášených posádek, který tradičně z větší části okupují jihoamerické posádky.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Vítězství na EKO Acropolis Rally zbylo na Kalleho Rovanperu

foto

11. září 2023 • 15:00

Po měsíční pauze se kolotoč mistrovství světa přesouvá do Řecka, kde se uskuteční EKO Acropolis Rally. Na posádky však nečeká tradiční vysušené a rozbité rychlostní zkoušky, ale přesný opak - v minulých dnech zapršelo v okolí Lamie natolik, že se země změnila v jednu blátivou louži a je překvapením, že se organizátoři za těchto podmínek rozhodli závod odjet. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

žádný příspěvek celý článek »

Pořadatelé Středoevropské rally spouští přihlášky do závodu

foto

25. srpna 2023 • 15:45

Přípravy na Středoevropskou rally, letošní předposlední závod seriálu mistrovství světa, jsou v plném proudu a protože je už známý přesný itinerář soutěže, pořadatelé nyní zveřejňují Zvláštní ustanovení a v sobotu 26.srpna spustí přihlašovací systém.Posádky se tak mohou seznámit se všemi organizačními záležitostmi Středoevropské rally a přihlásit se do závodu, který se zapíše do historie motoristického sportu v České republice.

žádný příspěvek celý článek »

Program Středoevropské rally je definitivní, v Praze se pojede speciální rychlostní zkouška ve Velké Chuchli

foto

21. srpna 2023 • 18:00

Po několika změnách je program Středoevropské rally (CER), předposledního závodu seriálu mistrovství světa v automobilových soutěžích, definitivní. Novinkou je super speciální rychlostní zkouška, která se pojede hned po ceremoniálním startu ve čtvrtek 26. října na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli.

žádný příspěvek celý článek »

Filip Kohn s Tomem Woodburnem třetí ve Finsku

foto

11. srpna 2023 • 13:00

Dva úspěšné starty má za sebou dvacetiletý rallyový talent Filip Kohn. Společně s anglickým spolujezdcem Tomem Woodburnem nejprve dokončili Estonskou rally na 7. místě ve třídě RC3 a posléze si dojeli pro první světový pohár. Ve Finsku dokončila mladá posádka rally na 3. místě ve třídě.

žádný příspěvek celý článek »

Změna v programu Středoevropské rallye. Po pražském startu se pojede Klatovský okruh ještě týž den

foto

11. srpna 2023 • 10:00

O den dříve oproti původnímu plánu se v rámci Středoevropské rally, předposledního závodu seriálu mistrovství světa v automobilových soutěžích, pojede atraktivní rychlostní zkouška v Klatovech, známá jako Čínovský okruh. Důvodem přesunu superspeciální rychlostní zkoušky z pátku 27. října na čtvrtek 26. října je hlavně lepší logistika jezdců i diváků. Vstupenky na Čínovský okruh zůstávají v platnosti.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Vítězem Secto Rally Finland se stal Elfyn Evans

foto

6. srpna 2023 • 16:00

Po havárii Kalleho Rovanpery, který do té doby na své domácí soutěži suverénně kraloval, se z prvenství na rychlé finské šotolině raduje britský jezdec Elfyn Evans. Za bezpečně druhým Neuvillem byl ve vteřinkovém souboji o bronz nakonec rychlejší Takamoto Katsuta.

žádný příspěvek celý článek »

Rovanperä s Toyotou opět ovládl rychlé estonské cesty

foto

25. července 2023 • 09:00

Kalle Rovanperä z týmu Toyota Gazoo Racing World Rally Team si svojí bouřlivou jízdou dojel již potřetí za sebou pro jednoznačné vítězství na Rallye Estonsko, čímž ještě zvýšil své stávající vedení ve světovém rallyovém šampionátu FIA.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Ve finále celkem nudnou Rally Estonia vyhrál Kalle Rovanperä

foto

23. července 2023 • 15:00

Celkem suverénním způsobem ovládl Kalle Rovanperä letošní ročník Rally Estonia a upevnil si pozici ve vedení mistrovství světa. Jeho jediného soupeře Otta Tänaka vyřadila ze souboje o čelo ještě před startem pětiminutová penalizace za výměnu na shakedownu poškozeného motoru.

žádný příspěvek celý článek »

Splněný sen Klatovského okruhu, proženou se po něm vozy WRC

foto

13. července 2023 • 10:00

Je to závodní okruh, na němž se v České republice jezdí už desítky let, ale až v letošním roce se této trati dostane nejvyššího možného privilegia. V rámci Středoevropské rally, podzimního závodu mistrovství světa WRC, na něj zavítají ti nejlepší jezdci světa. Středoevropská rally se koná od 26. do 29. října 2023 celkem ve třech zemích.

žádný příspěvek celý článek »

Trasy Středoevropské rally jsou dané, v prodeji i jednodenní vstupenky

foto

13. července 2023 • 09:00

Tratě Středoevropské rallye jsou pevně dané, fanoušci si tak už nyní mohou zakoupit i jednodenní vstupenky na předposlední podnik seriálu mistrovství světa WRC, který se pojede od 26. do 29. října 2023 v příhraničním trojúhelníku České republiky, Rakouska a Německa. Pořadatelé pokročili v plánování tras do detailů, ale kvůli probíhajícím schvalovacím procedurám a dalším konkrétním přípravám zatím nelze oficiálně oznámit úplně přesný harmonogram.

žádný příspěvek celý článek »

toplist