www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 30. března 2023, Svátek má Arnošt, zítra Kvido

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Mistrovství­ světa

Rallye Mexiko: Další rekordní vítězství pro Ogiera s vozem GR Yaris Rally1 Hybrid

foto

21. března 2023 • 16:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing World Rally Team při návratu na Rallye Mexiko vybojoval nádherné vítězství a dvojí pódiové umístění. Sébastien Ogier se současně svým rekordním sedmým vítězstvím stal nezpochybnitelným mistrem tohoto náročného podniku pořádaného na šotolině.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Sébastien Ogier opanoval Rally Guanajuato México

foto

19. března 2023 • 23:00

Francouzská legenda Sébastien Ogier naplno využila své výhodné startovní pozice v první etapě a suverénně zvítězila v letošním ročníku Rally Guanajuato México. Po napínavém souboji doslova do posledních metrů vybojoval stříbrnou příčku Thierry Neuville, když třetího v pořadí Elfyna Evanse porazil o pouhé čtyři desetiny.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Guanajuato Mexico

foto

27. února 2023 • 09:00

Rally Guanajuato Mexico se vrací do kalendáře mistrovství světa v automobilových soutěžích po krátké odmlce. Organizátoři v těchto dnech zveřejnili seznam přihlášených posádek, který obsahuje celkem 32 posádek, z toho desítku speciálů kategorie Rally1. Mezi přihlášenými je i český jezdec Martin Prokop, stále ještě s Fordem Fiesta R5 MkII.

žádný příspěvek celý článek »

Zveřejněna zvláštní ustanovení na Croatia Rally

foto

20. února 2023 • 23:30

Dnes byla zveřejněna zvláštní ustanovení na českýmy fanoušky oblíbenou soutěž mistrovství světa v Chorvatsku. Z publikovaných materiálů je zřejmé, že soutěž nepřinese oproti minulému roku příliš změn. Je jen škoda, že letošní ročník termínové koliduje s Rallye Šumava Klatovy respektive Vltavou.

žádný příspěvek celý článek »

První světové vítězství vozu Fabia RS Rally2

foto

16. února 2023 • 09:00

Při svém teprve druhém startu v rámci FIA Mistrovství světa v rally se v kategorii WRC2 dva vozy Škoda Fabia RS Rally2 umístily na stupních vítězů. Na Švédské rally získal Švéd Oliver Solberg se spolujezdcem, Britem Elliottem Edmondsonem, pro nový vůz z Mladé Boleslavi premiérové vítězství v kategorii WRC2.

žádný příspěvek celý článek »

Filip Kohn - Světová premiéra se vším všudy

foto

15. února 2023 • 13:00

Devatenáctiletý Filip Kohn má za sebou první start v závodě Mistrovství světa. A premiéra to byla opravdu se vším všudy. V průběhu rally příbramský jezdec mimo jiné vyzkoušel pevnost sněhových bariér, ale hlavně posbíral spoustu cenných zkušeností. Švédskou rally český mladík zakončil pěkným časem při závěrečné Power Stage.

žádný příspěvek celý článek »

Švédská rally: Toyota Gazoo Racing si dojela pro čtvrté a páté místo

foto

15. února 2023 • 12:00

Toyota Gazoo Racing World Rally Team i po Švédské rallye, která je druhým kolem sezóny světového rallyového šampionátu FIA, vede v hodnocení značek. Pódiové umístění tentokrát Toyotě po těsném souboji během víkendu na sněhu a ledu uniklo jen o vlásek.

žádný příspěvek celý článek »

SOURHN: Rally Sweden vyhrál Ott Tänak

foto

14. února 2023 • 15:00

Ott Tänak dokázal po návratu do M-Sportu vyhrát první soutěž. Stala se jí zasněžená Švédská Rally. Na stupně vítězů se tentokrát nedostal nikdo z Toyoty, zbývající dvě místa obsadili jezdci stáje Hyundai v nenaplánovaném pořadí Craig Breen - Thierry Neuville.

žádný příspěvek celý článek »

Filip Kohn - V nových barvách a s novým týmem na Švédskou rally

foto

5. února 2023 • 18:00

Druhý únorový víkend se zapíše tučným písmem do kariéry Filipa Kohna. Právě na tuto dobu má v kalendáři prostor další podnik mistrovství světa, Švédská rally a devatenáctiletý mladík z Příbrami bude na jejím startu. Filip do své první světové soutěže vyrazí společně s Tomášem Střeskou ve voze Ford Fiesta Rally3 v barvách Duck racing teamu.

žádný příspěvek celý článek »

Caisova premiéra s Fabií RS Rally2

foto

1. února 2023 • 17:00

Posádka týmu Orsák Rallysport Erik Cais – Petr Těšínský navázala při úvodní soutěží mistrovství světa Rallye Monte Carlo na loňský úspěch. Při premiéře s novým vozem Škoda Fabia RS Rally2 obsadili v nabité kategorii WRC2 čtvrtou příčku, přičemž se 23letému Erikovi podařilo vyhrát tři měřené úseky.

žádný příspěvek celý článek »

Vzniká společnost na organizaci Central European Rally 2023

foto

1. února 2023 • 09:00

V pondělí 30. ledna 2023 byla v Mnichově podepsána smlouva o zřízení společnosti Central European Rally Event GmbH, která bude organizátorem stejnojmenného závodu v rally na území České republiky, Německa a Rakouska, součásti seriálu mistrovství světa. Smlouvu uzavřely federace, které se na organizaci a pořádání soutěže podílejí, Autoklub České republiky, německé ADAC a ADAC Südbayern a rakouská ÖAMTC. Premiéra Central European Rally je naplánována na 26.–29. října 2023.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Sweden

foto

27. ledna 2023 • 18:00

Tradičně jedinou plně sněhovou soutěží v kalendáři mistrovství světa v automobilových soutěžích bude Rally Sweden, která se již podruhé pojede v polovině února v oblasti města Umeå. Jak naznačuje seznam zveřejněných posádek, na startu uvidíme i českého jezdce Filipa Kohna, který ve Švédsku začne svou kariéru ve WRC3.

žádný příspěvek celý článek »

Rallye Monte Carlo vyhrál Ogier, Toyota na prvních dvou místech

foto

26. ledna 2023 • 18:00

Toyota Gazoo Racing World Rally Team hned na úvod světového rallyového šampionátu FIA 2023 vybojoval první dvě místa na Rallye Monte Carlo. Sébastien Ogier z Toyoty si v tomto legendárním podniku dojel již pro deváté vítězství, zatímco druhé místo obsadil stájový kolega Kalle Rovanperä.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Rekordním vítězem Rallye Monte Carlo se stal Sébastien Ogier

foto

24. ledna 2023 • 16:30

Sébastien Ogier již podesáté zvítězil na legendární Rallye Monte Carlo a osamostatnil se tak v tabulce vítězů, ve které se dosud dělil o první příčku s dalším fenomenálním Sébastienem - Loebem, který tentokrát na monacké soutěži chyběl kvůli termínové kolizi s Dakarem. Na stupně vítězů Ogiera doprovodili Kalle Rovanperä a Thierry Neuville.

žádný příspěvek celý článek »

Filip Kohn - Závody WRC se neúprosně blíží!

foto

13. ledna 2023 • 08:00

Příbramský Filip Kohn jistě patří mezi velké české talenty v automobilových soutěžích. Své jezdecké dovednosti předváděl v loňském roce na domácích rychlostních zkouškách, kde opanoval třídu RC3. Nyní čekají na devatenáctiletého mladíka erzety světové a startujeme již opravdu hodně brzy.

žádný příspěvek celý článek »

toplist