www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. dubna 2024, Svátek má Jiří, zítra Marek

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství­ světa 2023

Hyundai oznámil obsazení třetího vozu v MS 2024 - budou se o něj dělit Lappi, Mikkelsen a Sordo

6. prosince 2023 • 14:00

Již delší dobu bylo jasné, že první dva vozy Hyundai v MS obsadí Thierry Neuville a Ott Tänak. Delší dobu se spekulovalo, kdo obsadí třetí vůz. Již před závěrečným závodem v Japonsku byl oznámen částečný program Lappiho, dnes bylo potvrzeno, že se bude o vůz dělit s Andreasem Mikkelsenem a Dani Sordem.

Dani Sordo a Andreas Mikkelsen

Zatímco Thierry Neuville a Ott Tänak mají jisté starty ve všech soutěžích, ohledně třetího vozu zatím není úplně jasné, jak budou mít posádky své starty rozdělené. Tisková zpráva ale naznačuje, že by Sordo měl startovat na pomalejší a rozbitější šotolině, Lappi na sněhu a rychlých šotolinách, přičemž pro Mikkelsena by měl zbýt asfalt. Hovoří se také o tom, že Dani Sordo, který je v týmu Hyundai bez přestávky deset sezón, se představí jen na jedné nebo dvou soutěžích, což by mělo být jeho rozloučení se soutěžáckou kariérou. „Dani se za poslední dekádu výrazně podílel na rozvoji i úspěších týmu a jsem velmi rád, že s námi bude pokračovat i v nadcházející sezóně,“ řekl šéf týmu Cyril Abiteboul.

To angažování Andrease Mikkelsena přichází jako menší překvapení. Původně měl našlápnuto do týmu Hyundai již pro sezónu 2023, z různých důvodů to nakonec nevyšlo a tak společně se Škodou vybojoval další titul ve WRC2. Dle původních plánů měl se Škodou pokračovat i v nadcházející sezóně, situace se ale změnila a norský pilot přestupuje ke konkurenci. V jeho rámci bude startovat nejen s vozem kategorie Rally1, ale bude se podílet také na vývoji vozu kategorie Rally2 a není vyloučené, že se představí na vybraných závodech WRC2. „Jsem velice rád, že se společně s Hyundai Motorsport vracím do nejvyšší kategorie rallysportu. Chtěl bych jim poděkovat za víru ve mě a udělám maximum, abych jim pomohl dosáhnout vysokých cílů stanovených pro sezónu 2024,“ okomentoval oznámení Andreas Mikkelsen.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist