www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. dubna 2024, Svátek má Jiří, zítra Marek

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství­ světa 2023

Za M-Sport pojedou příští rok Fourmaux a Munster

22. prosince 2023 • 12:00

Třetí tovární tým M-Sport Ford World Rally Team konečně oznámil své jezdecke složení pro nadcházející sezónu. A bohužel se potvrdily zvěsti, že půjde o kvalitativně jednu z nejslabších jezdeckých sestav v historii týmu.

Adrien Fourmaux a Grégoire Munster

Po odchodu letošní jedničky Otta Tänaka, jenž s Fordem Puma Rally1 Hybrid dokázal vyhrát dvě soutěže mistrovství světa a celkově skončit na čtvrtém místě, bylo jasné, že se M-Sportu těžko budou hledat kvalitní jezdci, kteří by byli schopni bojovat o stupně vítězů. Nakonec se jim nepodařilo sehnat vůbec nikoho a tak musí sahat pouze do vlastních zdrojů, tedy jezdců, kteří jeli v loňském roce ve WRC2 (kde i přes občas slušné dílčí časy nedokázali zajet moc slušných výsledků - Fourmaux skončil 8., Munster až 17.).

Jedničkou týmu bude Adrien Fourmaux, který se tak do nejvyšší kategorie vrací po jednoroční pauze v rámci WRC2. Týmovou dvojkou se pak stává Grégoire Munster, který nedokázal zaujmout ani v rámci WRC2 a v týmu je jen díky penězům svého mecenáše Jourdana Serderidise. A to je zatím všechno, tým plánuje nasazovat třetí vůz pouze v případě, že se objeví klient, který si tento start zaplatí. Dosud ani není jasné, jestli budou nasazovat vozy kategorie Rally2 a případně kdo by je sedlal. Jisté je, že tým opustila i loňská dvojka Pierre-Louis Loubet, který bude v nadcházející sezóně startovat v rámci WRC2 s vozem jiné značky.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist