www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 1. května 2025, Svátek má Svátek práce, zítra Zikmund

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Ostatní soutěže 2006

Zapletal s Janáčkem excelovali a jsou mistry ČR

15. listopadu 2006 • 02:00

Český tým Mitsubishi OffROADSPORT CZ opět exceloval a zvítězil v absolutním pořadí 4. Baja Slovakia, která se o tomto víkendu jela v okolí Nových Zámků na jihu Slovenska. Tím definitivně získal titul mistra ČR v cross country rallye!

Více jak 300 ostrých kilometrů bylo připraveno na účastníky Baja Slovakia, která byla součástí českého šampionátu. Závěrečný „dvojzávod“ se i přes lehké problémy s organizací vydařil, přestože ani počasí příliš nepřálo. Více jak padesátikilometrový okruh měly jet posádky šestkrát, ale nakonec se musela kvůli nesjízdnosti poslední RZ zrušit.

Posádka Mirek Zapletal – Míla Janáček potvrdila roli favorita českého mistrovství a poté co poslední „erzetu“ vynechala nejrychlejší slovenská posádka, posunula se i do vedení v absolutním pořadí. To bez větších problémů udržela až do nedělního odpoledne a korunovala tak své účinkování v letošní sezóně hodnotným vítězstvím.

Díky silné účasti českých posádek se podařilo podle regulí autoklubu naplnit stav pro plnohodnotné vyhlášení Mistrů České republiky a tak se Mirek Zapletal s Mílou Janáčkem dočkali mistrovského titulu! Druhý Jirka Přibyl na Nissanu Navara měl technické problémy a tak se jeho bodová ztráta ještě o něco zvýšila. Třetí Mirek Říš jezdící se svým synem na Jeepu Cherokee jel bez větších problémů a skončil na druhém místě, čímž potvrdil své třetí místo v absolutním pořadí českého mistráku.

Zdeněk Pořízek se Zdeňkem Ulehlou si nevybral svůj nejlepší víkend a poté co skončil na boku v potoce se snažil spíše o dílčí úspěch v nedělní části závodu. Nicméně mechanicky vůz pracoval bez větších problémů a patřilo mu tedy v nedělním závodu třetí místo.

Offroadsport CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist