Dnes je 19. května 2024, Svátek má Ivo, zítra Zbyšek

Ostatní soutěže 2007

Saljukovo hnědouhelné vítězství v Doněcku

24. října 2007 • 07:00

Otec mistra Ukrajiny Alexandra Saljuka, Alexandr Petrovič, zastoupil syna v kokpitu červeného mitsubishi během posledního podniku letošního ukrajinského šampionátu, Rally Donbas. Saljuk vyhrál soutěž, která obsahovala čtyři sekce se dvěma úseky v délce 15 a 18 kilometrů. Na startu se objevilo 26 posádek, do cíle jich dojelo 14.

Jurij Protasov z týmu ACE Racing vedl od prvního testu a celkem vyhrál čtyři rychlostní zkoušky, dva kilometry před cílem posledního testu však poškodil zavěšení svého subaru a ztratil téměř osmdesát sekund. Vítězství tak připadlo Saljukovi, který vyhrál druhou čtveřici testů. Dal tak zavzpomínat na začátek své motoristické kariéry, když v Doněcku začínal jako mechanik.

Saljukův stájový kolega v MacCoffee Rally Teamu Valerij Gorban vyletěl z trati už na RZ 1. Další subaru pilotované Ivanem Germanem odpadlo na RZ 4 po poruše zavěšení. Alexandr Feldman, který bojoval s Igorem Čapovským z Oděsy o bronzový stupínek, ztratil čtvrté místo na poslední zkoušce, kde jej postihl dvojití defekt. Mistrem Ukrajiny ve třídě A7 se stal Igor Storčak, kterému k zisku celkového prvenství stačilo v okolí Doněcka vybojovat jediný bod. Nakonec jich bral plný počet, navíc hlavní soupeř Vadim Trutněv odstoupil na čtvrté vložce po poruše převodovky své lady.