Dnes je 6. května 2024, Svátek má Radoslav, zítra Stanislav

Ostatní soutěže 2007

Ve Veszprému nejrychlejší Tóth s peugeotem

13. prosince 2007 • 07:00

Peugeot 207 S2000, se kterým Bryan Bouffier vyhrál letošní mistrovství Polska, byl nejrychlejší i na závěrečném podniku maďarské soutěžácké sezony, Start Auto Mikulás Rallye s centrem ve Veszprému. Za volant jako už tradičně usedl sedminásobný mistr Maďarska a příležitostný účastník IRC János Tóth.

Tóth vyhrál jedinou z celkových osmi rychlostních zkoušek. Po třech testech vyhráli Frigyes Turán a György „Asi“ Aschenbrenner, zbývající vložku ovládl David Botka. Tóth vedl od druhého do čtvrtého testu, do čela se pak vrátil po RZ 7, když Turán ulomil kolo na své octavii. Dobře závod nedopadl ani pro Zsolta Kakusziho, který se poprvé představil s „dvěstěsedmičkou“ S2000 týmu Friulmotors; i on odpadl na sedmém testu. S Focusem WRC03 letošního maďarského Balázse Benika startoval jeho otec Jozsef, který se nakonec vešel do nejrychlejší desítky.

„Byl to perfektní den,“ řekl v cíli Tóth. „Všechno šlo hladce, auto fungovalo bez problémů a v cíli jsme jako první. Doufám, že i v příští sezoně budeme mít s peugeotem podobné výsledky.“