Dnes je 26. dubna 2024, Svátek má Oto, zítra Jaroslav

Ostatní soutěže 2007

V Carlos Paz nejlepší Ligato

14. prosince 2007 • 06:00

Šéf Tango Rally Teamu, Marcos Ligato, zakončil letošní sezonu argentinského mistrovství vítězstvím. Nezvyklým úkazem na Gran Premio de Villa Carlos Paz pak bylo odstoupení argentinského šampióna Federica Villagry; Lancer Evo IX nechal „El Coyota“ v letošní sezoně na holičkách vůbec poprvé.

Ligato se dostal do čela hned zkraje rally, brzo jej ale předběhl Villagra. V okamžiku svého odstoupení na RZ 4 měl mnohonásobný mistr země náskok jedenácti sekund. Etapu nakonec vyhrál Nicolas Madero, jezdec z Bariloche a reprezentant VRS Rally Teamu. Ligato, nejrychlejší na třech ze šesti vložek, v tu chvíli ztrácel 12,5 sekundy.

Tým VRS večer opravil Villagrův Lancer a jezdec se tak mohl další den vrátit do rally alespoň v rámci boje o bonusové body za výsledek v druhé etapě. Během ní nakonec ztratil na Ligata 13,3 sekundy, který byl mnohem suverénnější než první den – tentokrát vyhrál pět ze šesti testů, na záda mu ale vytrvale dýchal Nicolas Madero. Na třetím místě skončil další jezdec týmu VRS Luciano Bernardi.