www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 3. března 2021, Svátek má Kamil, zítra Stela

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa 2007

Dani Sordó trénoval výměnu pneumatik

20. prosince 2007 • 08:00

Výběr firmy Pirelli za výhradního dodavatele pneumatik pro MS a zavedení nových gum bez protiprůrazových vložek Mousse-system si žádá nová opatření. Mnohem intenzivněji než v minulosti dnes týmy nacvičují výměnu pneumatik, jelikož se očekává, že defekty budou výrazně promlouvat do průběhu jednotlivých soutěží.

Co nejrychlejší výměna pak může v případě takové nepříjemnosti ušetřit cenné sekundy. Potřeba je k tomu naprosto dokonalá souhra celé posádky, kdy má každý z členů jasně daný sousled úkonů. Právě optimální sladění tohoto procesu v minulých dnech nacvičoval Dani Sordó se svým krajanem Marcem Martím, když s Citroën Total World Rally Teamem testoval v rámci přípravy na lednové Monte v okolí jihofrancouzského města Ardeche.

Dani s Marcem napoprvé tuto operaci zvládli za slušných 77 sekund, čas měřili týmová mechanici, kteří se na chvíli převtělili do role diváků a časoměřičů zároveň. Při druhém pokusu španělská dvojice z prvního času ukrojila dalších dvanáct sekund, zapomněla však na konci operace zajistit víko kufru…

Podobné detaily mohou hrát velkou roli a konkrétně Sordó si podobnou zkušenost již prodělal. Když v Japonské rally 2006 po výměně pneumatiky nasedl do vozu a pokračoval v rychlostní zkoušce bez zapnutých bezpečnostních pásů, následovalo nekompromisní vyloučení.

-hof- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist