www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 16. dubna 2021, Svátek má Irena, zítra Rudolf

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa 2007

Neste Oil Rally Finland soutěží roku 2007

foto

19. února 2008 • 07:00

Skandinávská Neste Oil Rally Finland si v hodnocení Mezinárodní automobilové federace vydobyla titul nejlepší soutěže loňského mistrovství světa. Na druhém místě skončil nováček v seriálu World Rally Championship, náročná asfaltová Rally Ireland.

žádný příspěvek celý článek »

Rodinný klan Merksteijnů v MS se dvěma focusy (aktualizace)

foto

22. prosince 2007 • 15:00

Peter van Merksteijn a jeho syn Peter junior, aktuální mistr Nizozemí ve skupině N, plánují několik startů v mistrovství světa s dvojicí Fordů Focus WRC06. První soutěží měla být lednová Rallye Monte Carlo, nakonec se ale debut týmového dua odehraje až o několik týdnů později ve Švédsku.

žádný příspěvek celý článek »

Lapworth zpět v SWRT, S14 poprvé v Řecku (update)

foto

21. prosince 2007 • 11:15

Manažer společnosti Prodrive David Lapworth, který měl od příštího roku vést nový a prozatím do pozadí odsunutý tým Formule 1, byl převelen zpět do tovární stáje SWRT. Tam vede skupinu inženýru vyvíjejících nové Subaru Impreza WRC S14 a zároveň pracujících na vylepšeních stávající Imprezy S12B.

příspěvků: 2 celý článek »

Dani Sordó trénoval výměnu pneumatik

foto

20. prosince 2007 • 08:00

Výběr firmy Pirelli za výhradního dodavatele pneumatik pro MS a zavedení nových gum bez protiprůrazových vložek Mousse-system si žádá nová opatření. Mnohem intenzivněji než v minulosti dnes týmy nacvičují výměnu pneumatik, jelikož se očekává, že defekty budou výrazně promlouvat do průběhu jednotlivých soutěží.

žádný příspěvek celý článek »

Zhodnocení sezóny 2007 Štěpána Vojtěcha

foto

19. prosince 2007 • 04:00

V sezóně 2007 se při účasti ve světovém šampionátu produkčních vozů PWRC pod hlavičkou OMV BIXXOL Rally Teamu CZ připsala posádka Štěpán Vojtěch – Michal Ernst na své konto celkem osm bodů. Z padesáti tří startujících jim pak v konečném zúčtování patří 18. místo.

žádný příspěvek celý článek »

Suzuki oficiálně potvrdilo sestavu pro rok 2008

foto

17. prosince 2007 • 11:00

Vedení továrního týmu Suzuki WRT na dnešní tiskové konferenci oficiálně oznámilo jezdeckou sestavu pro nadcházející sezónu. Složení posádek není překvapivé a shoduje se s informacemi, které potvrdili oba jezdci již koncem minulého týdne. Jedničkou se stává Toni Gardemeister, dvojkou Per-Gunnar Andersson.

příspěvků: 2 celý článek »

Ford zveřejnil sestavu pro MS 2008

foto

17. prosince 2007 • 10:00

Také v sezoně 2008 zůstává pro evropskou část automobilky Ford hlavní aktivitou v motoristickém sportu šampionát WRC. Ford dnes oznámil některé důležité kroky, směřující k udržení konkurenceschopnosti i v nadcházejícím roce.

žádný příspěvek celý článek »

BP-Ford potvrdil nominaci Latvaly

foto

17. prosince 2007 • 08:00

Během motoristické show Race of Champions v britském Wembley tovární tým BP-Ford oznámil, že jeho barvy bude v následujících třech letech hájit Jari-Matti Latvala. I po odchodu jedničky týmu Marcuse Grönholma tak zůstane soupiska stáje ve finských barvách, Latvala totiž bude jezdit po boku Mikko Hirvonena. Latvalova práce v týmu začne již tento týden, kdy se odehrají první testy na Rallye Monte Carlo.

příspěvků: 8 celý článek »

"Garde" po dvou letech opět továrním jezdcem

foto

14. prosince 2007 • 20:15

Po páru sezon, kdy se Toni Gardemeister vyskytoval na soutěžích MS v soukromých vozech kategorie WRC, se pro příští sezonu finský jezdec stal opět jedničkou továrního týmu. Po továrních škodovkách a fordech seveřan okusí zbrusu nové Suzuki SX4 WRC. Ve druhém voze jej doplní Švéd P.G. Andersson, dvojnásobný mistr světa juniorů.

žádný příspěvek celý článek »

Citroën pokračuje s testy ve Švédsku

foto

14. prosince 2007 • 08:00

Tým Citroën WRT má sice už po sezoně, ta další ale začíná už zanedlouho, a proto stáj nijak nepolevuje ve své práci. Během krátké zimní přestávky se intenzivně věnuje testování; zatímco koncem minulého týdne v jižní Francii poprvé zkoušel nové pneumatiky Pirelli, o pár dní pouději se už nacházel v severském Švédsku.

žádný příspěvek celý článek »

Švédské blondýnky míří do světa

foto

13. prosince 2007 • 02:00

Ve Švédsku se formuje nový tým nesoucí jméno Subaru Swedish Dealer Team. Ten do světové Swedish Rally a celého švédského národního mistrovství nasadí hned tři nové vozy Subaru Impreza STi N14 postavené společností Tommi Mäkinen Racing. Vedle Oscara Svedlunda a Hasse Gustafssona bude barvy týmu hájit Ramona Karlsson, šestadvacetiletá blondýnka z Göteborgu.

žádný příspěvek celý článek »

Citroën poprvé testoval gumy od Pirelli

foto

12. prosince 2007 • 08:00

V krátké přestávce mezi testováním Formule 1 a slavnostním vyhlášením letošních mistrů na galavečeru FIA stihl francouzský pilot Sébastien Loeb poprvé otestovat nové pneumatiky Pirelli. Ty budou od příští sezony po následující tři roky využívat všechny tovární týmy v MS.

žádný příspěvek celý článek »

FIA předala ceny nejlepším jezdům

foto

12. prosince 2007 • 06:00

Minulý týden se v Monaku uskutečnil galavečer FIA, při kterém byli za letošní výkony oceněni nejlepší jezdci z motoristických disciplín pořádaných pod patronací Mezinárodní automobilové federace. Za vítězství v mistrovství světa rally převzal první cenu Sébastien Loeb, ve Formuli 1 pak finský pilot Kimi Raikönnen.

příspěvků: 1 celý článek »

Bulharsko v MS - stane se bláznivý sen skutečností?

foto

11. prosince 2007 • 08:00

Na konci minulého týdne se objevily předběžné kalendáře mistrovství světa v automobilových soutěžích na roky 2009 a 2010. Očekávané snížení počtu podniků, zavedení rotace a tudíž i omezení některých legendárních soutěží nebylo až takovým překvapením, jako zařazení některých nových soutěží. Tím největším překvapením je určitě přítomnost Rally Bulgaria.

žádný příspěvek celý článek »

FIA zveřejnila kalendáře MS 2009 a 2010

foto

7. prosince 2007 • 18:30

Světová rada motoristického sportu dnes v Monaku schválila kalendáře mistrovství světa v rally pro roky 2009 a 2010. V těchto sezonách se naplno rozjede nový systém rotací soutěží, do MS se tedy dostanou nové a poměrně nečekané podniky.

příspěvků: 5 celý článek »

toplist