Dnes je 17. května 2024, Svátek má Aneta, zítra Nataša

Ostatní soutěže 2008

Rally Velenje pod taktovkou Kaučiče

11. června 2008 • 03:00

Tomaž Kaučič vyhrál třetí díl mistrovství Slovinska v řadě, zatím poslední triumf přišel na květnové Rally Velenje. V průběžném pořadí tak utekl druhému Darku Peljhanovi, jenž ve Velenje dojel druhý se ztrátou 23 sekund na jezdce týmu Avto Foto Market. Ve skupině A potažmo slovinské Divizi III dominoval Alex Humar, „malá enka“ ovládl Marko Jeram, jenž se na domácí tratě vrátil po delší odmlce.

Rally byla zorganizována Avto Moto Klubem Velenje a v kalendáři mistrovství Slovinska se ocitl po tříleté přestávce. Pořadatelé nachystali poměrně krátkou trať, soutěžních kilometrů bylo dohromady pouze 70. Na start se postavilo 69 posádek, Kaučič ale nikomu ze soupeřů nedal šanci. Vyhrál šest rychlostních zkoušek, pouze dvě přenechal Peljhanovi.

Reprezentant AMKT Velenje, Tomislav Cilenšek startující s někdejší Kaučičovou Imprezou STI N11, havaroval na RZ2, odstupoval z průběžného třetího místa. V boji o pódiové umístění zdržel Mitju Klemenčiče diferenciál jeho mitsubishi. Třetí místo tak v cíli připadlo Mihovi Rihtarovi jedoucím s „osmičkou“.