www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 18. září 2020, Svátek má Kryštof, zítra Zita

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství ČR 2008

Setkání mistrů: Přípravy vrcholí, přihlášky přicházejí

21. října 2008 • 10:25

Sezona mistrovských automobilových závodů již skončila, a tak jsou poslední dva měsíce roku ve znamení různých volných podniků nebo setkání. Pořadatelé Autodromu Sosnová zvou všechny příznivce rychlých kol na sobotu 8.listopadu na tradiční Global Assistance Setkání mistrů. V něm se opět představí nejlepší jezdci z rally, rallycrossu a autocrossu.

V těchto dnech probíhají poslední přípravy a jednání s mnoha jezdci, z nichž někteří účast již přislíbili, jiní zatím váhají. Domluvená je účast mistra republiky Romana Kresty a jeho největšího rivala Václava Pecha, které bude chtít pozlobil mimo jiné i Pavel Valoušek, jenž dokáže svojí atraktivní jízdou v chladném počasí diváky vždy pěkně rozehřát. Všichni pojedou s vozy Mitsubishi Lancer Evo IX, stejně jako třeba Jaroslav Orsák, Jan Votava, Martin Semerád nebo Vladimír Barvík. Z kategorie A6 přislíbili zatím účast Jan Šlehofer (Fiat Punto S1600) nebo Antonín Tlusťák (Citroën C2).

Rallye historických vozidel zastupují tři nejrychlejší jezdci – Lubomír Tenkl (BMW M3), Zdeněk Tichý nebo Ctirad Hájek (oba Opel Kadett) a vyloučen není start ani Emila Trinera.

Na autodromu v Sosnové jsou jako doma rallycrossoví jezdci, kde bude velká pozornost upřena na tři nejrychlejší jezdce evropského šampionátu divize 2, to znamená dvojnásobného mistra Evropy Tomáše Kotka (Honda Civic Type-R) dvojnásobného vicemistra a mistra Evropy 2006 Romana Častorala (Opel Astra) a našeho nejmladšího jezdce a bronzového Ondřeje Smetanu (Honda Civic Type-R). Na startu se samozřejmě objeví Pavel Koutný, a o účast na Setkání mistrů projevil zájem také rakouský jezdec a novopečený mistr České republiky Peter Ramler (SEAT Leon T16 4x4).

Atraktivní podívanou nabídnou každoročně autokrosaři, především pak Petr Bartoš (Ford Cosworth), Jaroslav Hošek (Audi A8), Roman Keřka (Tatra), ale také jezdci divize do 1600, a šanci dostanou i nejmladší z kategorie Junior Buggy.

Tím však výčet jezdců nekončí, jak jsme již naznačili stále probíhají jednání s dalšími předními jezdci, o jejichž výsledcích vás budeme informovat.

Rozjížďky začínají v sobotu 8. listopadu v půl desáté dopoledne, start finálových jízd je plánován na 13.30 hodin a pořadatelé slibují dostatek kvalitního občerstvení včetně teplých nápojů.

Jindřich Lasík
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist