MČR Sprintrally 2008

ARC Slovakia úspešný vo Vsetíne

4. listopadu 2008 • 03:00

Ďalšou zástavkou, kde sa predstavili posádky slovenského tímu ARC Slovakia, bol vsetínsky rallyšprint. Zúčastnili sa ho dvaja jazdci a to Peter Gavlák s Milošom Húlkom a Tibor Cserhalmi s Marekom Omelkom.

Samotná súťaž obsahovala osem rýchlostných skúšok, rozdelených do troch sekcií. V úvode začal lepšie Tibor Cserhalmi, ktorý dokonca prvú rýchlostnú skúšku vyhral. Peter Gavlák taktiež nezaostával a po prvej rýchlostnej skúške figuroval na treťom mieste. V druhej rýchlostke bol lepší Peter, ktorý zajazdil tretí najlepší čas. Tibor sa v tejto rýchlostnej skúške umiestnil na piatom mieste. Tretia rýchlostná skúška bola zrušená, avšak svoj kus smoly si odniesol Tibor Cserhalmi, ktorý ešte pred samotnou RS musel odstúpiť pre poruchu prevodovky na svojom Mitsubishi Lancer EVO 9.

Tibor Cserhalmi: „Mrzí ma to, lebo súťaž sme začali prvým časom a vyzeralo to dobre. Technika je však nevyspytateľná a to sa stáva. Peter s Milošom však podali pekný výkon za celý tím a gratulujem im k umiestneniu!“

V štvrtej rýchlostnej skúške zažiaril Peter Gavlák, ktorý túto RS vyhral a priebežne sa tak posunul na druhé miesto. V čele bol Roman Odložilík na Peugeote 207 S 2000 s náskokom 7,7 sekundy. Peter mal za sebou známu posádku zo slovenského majstráku Jaroslava Orsáka, ten strácal na Petra len 1,3 sekundy. Teda všetko bolo stále otvorené a do cieľa ostávalo ešte polovica rýchlostných skúšok.

V rýchlostnej skúške č.5 obsadil Peter Gavlák druhé miesto so stratou na Romana 0,8 sekundy a tak stále sa naša posádka držala v popredí štartového poľa. V šiestej RS sa Peter opäť umiestnil na druhom mieste a dokonca so stratou ešte menšou a to 0,5 sekundy. V sedmičke sa zadarilo Petrovi a rýchlostnú skúšku vyhral. Pred poslednou rýchlostnou skúškou teda figurovala naša posádka na výbornom druhom mieste so stratou na vedúceho Romana Odložilíka 8,5 sekundy. V poslednej rýchlostke sa Peter Gavlák nepúšťal do súboja s Romanom a zbytočne neriskoval, nakoľko na svojom druhom mieste mal slušný náskok 30 sekúnd pred Honzom Jelínkom.

Ako hodnotí súťaž Peter Gavlák?

„Súťaž bola výborná. Všetko klapalo od prvej rýchlostnej skúšky. Rallyšprint je výnimočný v tom, že sa nesmie urobiť žiadna chyba a tým je na jazdca vyvíjaný určitý tlak. Každé zaváhanie stojí určitý čas a ten potom môže chýbať na konci dňa. Snažili sme sa tomu teda prispôsobiť a nespraviť žiadnu chybu. Všetko nakoniec aj vyšlo a druhé miesto vo Vsetíne v tejto nie zrovna vydarenej sezóne nás veľmi potešilo. Vďaka patrí samozrejme celému tímu ARC Slovakia a K.I.T Racing!“

V celkom hodnotení to bol teda pre posádku Peter Gavlák- Miloš Húlka vydarený víkend a z Moravy si odnášajú poháre za celkové druhé miesto. Ďalšia súťaž, na ktorom sa predstaví tím ARC Slovakia bude šotolinová rally Waldviertel v Rakúsku.