www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 14. června 2024, Svátek má Roland, zítra Vít

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství ČR 2009

V rallye se chystají nová bezpečnostní opatření, oznámena budou v pátek

30. března 2009 • 20:45

Zástupci Autoklubu České republiky (AČR) zareagovali na sobotní tragédii na Valašské rallye, kde zahynuli tři diváci. Ve středu se uskuteční mimořádné zasedání Federace automobilového sportu AČR a jeho tématem bude zvýšení bezpečnosti při automobilových závodech. Přijatá opatření budou oznámena na páteční tiskové konferenci.

„Možností změn je více. Dohodli jsme se ale, že až do tiskové konference je nebudeme komentovat,“ řekl ČTK mediální zástupce FAS AČR a šéf promotérské společnosti Mediasport Josef Pátl.

Už o víkendu ve Valašském Meziříčí Pátl naznačil, že jednou z variant by mohlo být vyhrazení bezpečnostních zón, v kterých by diváci směli stát. Všechna další místa by pro ně byla zapovězena. „Byl to čistě můj názor. Uvidíme, do jaké míry přijde lepší varianta,“ uvedl Pátl.

Dobře si přitom uvědomuje, že rallyeoví fanoušci by podobným nařízením, které platí například v Belgii, nebyli nadšeni. „Diváci to tam nemají moc rádi. Když už ale není zbytí, tak není čas na hrdinství,“ podotkl Pátl.

Bez ohledu na konečné řešení je podle něj jisté, že změny, které zvýší bezpečnost na českých rallye, musejí přijít. „Rozhodně to není tak, že je snaha udělat jen kosmetické změny. Domnívám se, že je to hodně žhavé téma a všichni si uvědomují, že je potřeba jej řešit. Proto bude mimořádné jednání výkonného výboru,“ řekl mediální zástupce autoklubu.

Za Mediasport plánuje předložit několik variant řešení. „A předložíme je k diskuzi. Stejně jako techničtí, sportovní a bezpečnostní delegáti. A vybereme tu nejlepší,“ řekl Pátl.

K úpravě bezpečnostních pravidel musí dojít v dohledné době i proto, že další rallye českého šampionátu se koná už v polovině dubna, kdy se uskuteční Rallye Šumava s centrem v Klatovech.

„Moc času není. Proto jsme už nyní požádali pořadatele, aby do programu zanesli některé důležité věci,“ uvedl Pátl. Konkretizovat tyto úpravy však zatím s ohledem na plánovanou tiskovou konferenci nechtěl.

ČTK
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
31.03.2009 00:56
rallydriver
Je to jen můj názor, ale mělo by být tam napsáno: Motorsport je nebezpečný. A ne může být. Ono tak prostě je. Pokud jdete na rally, vždycky je tu riziko.
30.03.2009 21:09
Karbonyl - moderátor
Autorem banneru použitého v tomto článku je DoN, který připravil různé velikosti a barevná provedení pro volné použití například ve webových stránkách. Pack stahujte na odkaz na don.vn.cz .
toplist