www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 18. června 2025, Svátek má Milan, zítra Leoš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství ČR 2009

První soutěž Citroën Racing Trophy CZ už zná své účastníky!

15. května 2009 • 05:00

Jen několik dní zbývá do startu projektu Citroën Racing Trophy CZ, ale už teď jsou známa jména pilotů, kteří se v Rallye Český Krumlov utkají o velice zajímavé finanční prémie. Jsou jimi Antonín Matys, Lukáš Pondělíček, Tomáš Pletka, Michal Ballay (SK) a Lukasz Habaj (PL).

Automobilka Citroën se jako jedna z mála angažuje v podpoře rallyesportu dlouhodobě a po soutěži Citroën C2 Junior experience, která probíhala do loňska v rámci světového mistrovství juniorů, přichází další velká výzva - Citroën Racing Trophy. V tomto případě se však Citroën rozhodl podpořit soutěžní piloty především v národních šampionátech a Česká republika je již osmou zemí tohoto zajímavého projektu.

Nadcházející Rallye Český Krumlov bude prvním podnikem Citroën Racing Trophy CZ z celkových letošních pěti, ve kterém se pětice přihlášených jezdců s vozy Citroën C2 R2 Max poměří s konkurencí v rámci tříd A6 a A7 (vyjma S1600) a pokud uspějí, čeká na ně nemalá finanční odměna. Dohromady je na rok 2009 vyčleněno 75.000 Euro, to znamená, že na každou soutěž je pro piloty „cé dvojek“ připraveno 15.000 Euro.

Rallye Český Krumlov / Citroën Racing Trophy CZ 2009 - přihlášení jezdci:

Antonín Matys

--

Věk: 31 let

Spolujezdec: Aleš Vaněček

Bydliště: Praha

První rallye: 2005

První soutěžní vůz: Škoda Felicia

--

Lukáš Pondělíček

Věk: 34 let

Spolujezdec: Pavel Dresler

Bydliště: Litoměřice

První rallye: 2004

První soutěžní vůz: Škoda Felicia

--

Tomáš Pletka

Věk: 34 let

Spolujezdec: Petr Novák

Bydliště: Milovice

První rallye: Rally Fulnek, 2005

První soutěžní vůz: Škoda Felicia 1,6

--

Michal Ballay (SK)

Věk: 21

Spolujezdec: Jiří Volf

Bydliště: Žilina

První rallye: Rally Eger, 2008

První soutěžní vůz: Suzuki Swift S1600

--

Lukasz Habaj (PL)

Věk: 34

Spolujezdec: Jacek Spentany

Bydliště: Katowice

První rallye: 2003

První soutěžní vůz: Fiat Seicento

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist