Dnes je 20. dubna 2024, Svátek má Marcela, zítra Alexandra

MČR Sprintrally 2009

Enteria a.s. Rally Cup - Prémii za vítězství získá Jan Havel

27. října 2009 • 08:40

Posledním bodovaným podnikem letošní rallyové sezóny byla rally ve Vsetíně. Celkovým vítězem se stal Pavel Valoušek na Octavii WRC, nicméně o celkovém mistru v MČR bylo rozhodnuto již před touto soutěží a stal se jím Jaroslav Orsák.

Nicméně o vítězi Enteria a.s. Rally Cupu rozhodnuto nebylo a o první místo bojovali hned dva jezdci - Jan Havel a Lumír Firla. Mnohem lepší výchozí pozici měl ale Jan Havel, který vedl o celých sedmnáct bodů a stačilo mu tak v podstatě soutěž dokončit.

Firlovi by tak k celkovému triumfu pomohlo jedině vítězství a případné odstoupení Jana Havla. To se ale nakonec nestalo, a tak se z celkového prvenství a prémie 15 tisíc korun může radovat Jan Havel, druhý skončil Lumír Firla a třetí nakonec Vladimír Barvík, který již závěr sezóny musel ze zdravotních důvodů vypustit.

Poháry byly vítězům předány hned na cílové rampě Würth Partr Rally Vsetín, nicméně oficiální vyhlášení vítězů Enteria a.s. Rally Cupu proběhne ve Vyškově v průběhu udělování pohárů vítězům MMČR a MČR dne 14. listopadu 2009.