www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 29. dubna 2017, Svátek má Robert, zítra Blahoslav

Mistrovství světa

ME a

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa

Sledujte výsledky Rally Argentina ON LINE

foto

28. dubna 2017 • 09:00

Po asfaltové Korsice se mistrovství světa v automobilových soutěží vrací na šotolinu a také na americký kontinent. Náročné Rally Argentina se zúčastní pouhopouhých 22 posádek. Kolik z nich dokáže dojet až do cíle bez rallu2? To i kompletní průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

žádný příspěvek celý článek »

Shakedown na Rally Argentina vyhrál Jari-Matti Latvala

foto

27. dubna 2017 • 16:50

Dlouho to vypadalo, že se shakedown na nadcházející Rally Argentina stane triplem továrního týmu Hyundai. Až v samotném závěru, při své čtvrté jízdě, zajel nejrychlejší čas Jari-Matti Latvala s Toyotou a vyhoupl se o jedinou desetinu před Haydena Paddona.

žádný příspěvek celý článek »

WRC Argentina: Škoda chce posílit své vedení

foto

27. dubna 2017 • 15:00

Pro značku Škoda nemohla mít sezóna lepší průběh: tovární jezdci Andreas Mikkelsen (spolu se spolujezdcem Andersem Jægerem zvítězili na Rallye Monte-Carlo a Korsické rallye) a Pontus Tidemand (spolu se spolujezdcem Jonasem Anderssonem zvítězili ve Švédské a Mexické rallye) se aktuálně dělí se stejným počtem bodů o první místo v průběžném pořadí v kategorii WRC2.

žádný příspěvek celý článek »

Lappi si odbyde debut ve WRC v Portugalsku

foto

20. dubna 2017 • 14:15

Esapekka Lappi, zkušební jezdec týmu Toyota Gazoo Racing World Rally Team, společně se spolujezdcem Jannem Fermem se letos v květnu poprvé objeví ve vrcholné soutěži světového rallyového šampionátu FIA na Portugalské rally.

žádný příspěvek celý článek »

Martin Koči po náročnej Rally Korzika

foto

13. dubna 2017 • 10:00

Juniorský vicemajster sveta v rally (FIA JWRC) Martin Koči z tímu Styllex-L Racing (vozidlo Škoda Fabia R5) nedokončil uplynulý víkend podujatie Majstrovstiev sveta v rally (FIA WRC) na Korzike. Che Guevara Energy Drink Tour de Corse preňho skončila na 5. rýchlostnej skúške v sobotu nehodou, z ktorej vyviazli so spolujazdcom Lukášom Kostkom bez zranení.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Argentina

foto

11. dubna 2017 • 15:00

Mistrovství světa v automobilových soutěžích bude pokračovat koncem dubna na jihoamerickém kontinentě. Zveřejněný seznam přihlášených posádek na Rally Argentina potvrzuje tradiční trend velmi malého počtu úřastníků na mimoevropských závodech.

žádný příspěvek celý článek »

Korsická rally: jasné vítězství Andrease Mikkelsena

foto

10. dubna 2017 • 16:30

Andreas Mikkelsen se spolujezdcem Andersem Jæger-Synnevaagem zvítězila s vozem Škoda Fabia R5 na Korsické rally v kategorii WRC 2 neohroženě stylem start-cíl. Druhá tovární posádka, Jan Kopecký a Pavel Dresler, po problémech s řízením během prvního dne nakonec skončila po stíhací jízdě na 7. místě v kategorii WRC 2. Připsala si tím důležité body do šampionátu.

žádný příspěvek celý článek »

Thierry Neuville na Korsice prolomil letošní smůlu

foto

9. dubna 2017 • 20:20

Vítězem letošní Korsické rally se stal Thierry Neuville na továrním voze Hyundai i20 WRC. Belgický pilot tak nakonec při třetím pokusu prolomil dosavadní smůlu, která jej provázela v předchozích podnicích sezóny a dotáhnul své tažení až ke zdárnému konci na nejvyšší stupeň vítězů.

žádný příspěvek celý článek »

Korsická rally: Andreas Mikkelsen je nadále měřítkem pro ostatní

foto

8. dubna 2017 • 21:25

Andreas Mikkelsen a spolujezdec Anders Jæger - Synnevaag se ve voze Škoda Fabia R5 ve velmi konkurenční kategorii WRC 2 nenechali sesadit z prvního místa.

žádný příspěvek celý článek »

Andreas Mikkelsen suverénně ve vedení

foto

8. dubna 2017 • 18:00

Andreas Mikkelsen a Anders Jæger-Synnevaag byli po první etapě s vozem Škoda Fabia R5 s náskokem ve vedení ve třídě WRC 2 Korsické rally.

žádný příspěvek celý článek »

Koči a Styllex-L Racing odchádzajú na svetovú rally

foto

6. dubna 2017 • 21:12

Úradujúci juniorský vicemajster sveta v rally (FIA JWRC) a čerstvý víťaz Rally Rožňava Košičan Martin Koči odchádza v týchto dňoch na svoje prvé tohtoročné medzinárodné podujatie Majstrovstiev sveta v rally (FIA WRC) na Korzike.

žádný příspěvek celý článek »

Škoda Motorsport se připravuje na 10 000 zatáček Korsické rally

foto

5. dubna 2017 • 08:00

Tým Škoda se po zledovatělých horských průsmycích Rallye Monte Carlo, vysokorychlostních zasněžených cestách Švédska a šotolinových horských zkouškách v Mexiku připravuje na nejtěžší asfaltovou soutěž světa – Tour de Corse na Korsice (6.–9. dubna 2017). I když nikdo dosud nepočítal množství zatáček na trati této soutěže, organizátoři ji označují jako rally 10 000 zatáček.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Guanajuato México od André Lavadinha

foto

27. března 2017 • 09:00

Třetím podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích byla Rally Guanajuato México. Obdobně jako předchozí dva závody, i Mexiko bylo specifickým závodem, hlavně kvůli vysokým nadmořským výškám. Průběh soutěže si můžete připomenout na snímcích našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených na Tour de Corse

foto

16. března 2017 • 14:00

Dnes byl zveřejněn seznam přihlášených posádek na další podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích, Tour de Corse, který se pojede na stejnojmenném francouzském ostrově, tentokráte v jarním termínu o prvním dubnovém víkendu. Na seznamu přihlášených najdeme také úřadujícího českého šampiona Jana Kopeckého.

žádný příspěvek celý článek »

Tidemand vyhrál dramatický souboj v Mexiku

foto

15. března 2017 • 05:00

Po dramatickém souboji vyhrála posádka Pontus Tidemand/Jonas Andersson Mexickou rally a pokračuje tak ve vítězné sérii značky ŠKODA ve FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2). Po 295 měřených kilometrech triumfovala nová vedoucí dvojice celkové klasifikace mistrovství světa s náskokem 42,7 sekund před svými konkurenty, francouzskou posádkou Eric Camilli/Benjamin Veillas.

žádný příspěvek celý článek »

toplist