www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 23. března 2017, Svátek má Ivona, zítra Gabriel

Mistrovství světa

ME a

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa

Seznam přihlášených na Tour de Corse

foto

16. března 2017 • 14:00

Dnes byl zveřejněn seznam přihlášených posádek na další podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích, Tour de Corse, který se pojede na stejnojmenném francouzském ostrově, tentokráte v jarním termínu o prvním dubnovém víkendu. Na seznamu přihlášených najdeme také úřadujícího českého šampiona Jana Kopeckého.

žádný příspěvek celý článek »

Tidemand vyhrál dramatický souboj v Mexiku

foto

15. března 2017 • 05:00

Po dramatickém souboji vyhrála posádka Pontus Tidemand/Jonas Andersson Mexickou rally a pokračuje tak ve vítězné sérii značky ŠKODA ve FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2). Po 295 měřených kilometrech triumfovala nová vedoucí dvojice celkové klasifikace mistrovství světa s náskokem 42,7 sekund před svými konkurenty, francouzskou posádkou Eric Camilli/Benjamin Veillas.

žádný příspěvek celý článek »

První vítězství pro C3 WRC

foto

13. března 2017 • 14:30

Kris Meeke a Paul Nagle potvrdili vynikající formu a udrželi pevné nervy až do cíle posledního dne Rally Mexiko. I přes opuštění trati několik zatáček před koncem závěrečné Power Stage se posádka Citroën Total Abu Dhabi WRT dočkala premiérového vítězství v rally pro C3 WRC.

žádný příspěvek celý článek »

Kris Meeke vyhrál Rally Guanajuato México

foto

12. března 2017 • 22:00

I přes infarktový závěr, který připravil všem fanouškům krátce před cílem závěrečné rychlostní zkoušky, dokázal britský jezdec Kris Meeke zvítězit v třetím podniku letošního seriálu mistrovství světa, Rally Guanajuato México.

žádný příspěvek celý článek »

První páteční sekce Rally Guanajuato México je zrušena

foto

10. března 2017 • 16:30

První páteční sekce Rally Guanajuato México, která měla odstartovat dnes v 18:28 SEČ, je bez náhrady zrušena. Jak bude přesněji vypadat dnešní program ukáží teprve následující hodiny. Pořadatelům se totiž nepodařilo včas dostat soutěžní vozy z Mexico City do Leonu.

žádný příspěvek celý článek »

Shakedown na Rally Guanajuato México vyhrál Thierry Neuville

foto

9. března 2017 • 02:30

Shakedown na první letošní šotolinový závod mistrovství světa, Rally Guanajuato México, vyhrál Thierry Neuville. Na 5,31 dlouhém úseku zajel nejrychlejší čas při poslední jízdě, kterou jel až v závěru časového úseku, obdobně jako třetí Kris Meeke. Stejně jako na předchozích soutěžích však shakedown není příliš vypovídající.

žádný příspěvek celý článek »

Tým Škoda Motorsport připraven na těžký test na Mexické rally

foto

8. března 2017 • 12:15

Po perfektním startu do sezóny se dvěma vítězstvími ve dvou podnicích nyní čeká na tým Škoda Motorsport ultimativní zkouška odolnosti ve FIA Mistrovství světa FIA v rally (WRC 2). Na Mexické rally musejí tovární jezdec Pontus Tidemand a jeho navigátor Jonas Andersson od čtvrtka do neděle absolvovat 370 měřených kilometrů na šotolině. Po slavnostním zahájení v hlavním městě Mexiko City se pak vystoupá až do výšky 2 737 metrů, kde bude dosaženo nejvyššího bodu letošní rally.

žádný příspěvek celý článek »

Toyota Gazoo Racing se těší na mexickou šotolinu

foto

7. března 2017 • 17:30

Závodní tým Toyota Gazoo Racing World Rally Team i jeho jezdci Jari-Matti Latvala a Juho Hänninen se od 9. do 12. března představí na šotolinové Mexické rally. Poté, co Latvala se svým spolujezdcem Miikkou Anttilou vybojovali na Švédské rally vůbec první vítězství pro Toyotu v mistrovství světa v automobilových soutěžích FIA od roku 1999, vládne v týmu pozitivní nálada.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených na Rally Guanajuato México

foto

20. února 2017 • 23:30

Dnes byl konečně zveřejněn seznam přihlášených posádek na třetí díl letošního seriálu mistrovství světa v automobilových soutěžích, tradiční exotické Rally Guanajuato México. Na tento závod, který se pojede začátkem března, se opět přihlásil nízký počet posádek. Letošní sestava se zastavila na čísle 29.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Sweden od André Lavadinha

foto

17. února 2017 • 15:30

Druhým podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích byla tradiční Rally Sweden. V letošním roce bylo počasí k závodníkům přívětivé a tak jsme mohli vidět tu pravou zimní rally. Průběh soutěže si můžete připomenout na snímcích našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

žádný příspěvek celý článek »

Tidemand slaví úžasné domácí vítězství

foto

13. února 2017 • 15:00

Tovární jezdec Škoda Pontus Tidemand si na Švédské rally dojel pro oslavované domácí vítězství ve WRC 2 a nadchl tak tisíce svých krajanů. Poté, co mu loni vítězství těsně uniklo, letos 26letý jezdec se spolujezdcem Jonasem Anderssonem suverénně dominoval jediné rally v kalendáři mistrovství světa, která se jede na sněhu a ledu.

žádný příspěvek celý článek »

Jari-Matti Latvala vyhrál Rally Sweden

foto

12. února 2017 • 14:30

Po krátké přestávce pokračuje letošní ročník mistrovství světa v automobilových soutěžích svým tradičním podnikem - Rally Sweden. Jak se bude dařit posádkám s nejnovějšími speciály WRC na zledovatělých a sněhem zavátých rychlostních zkouškách na severu Evropy můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

žádný příspěvek celý článek »

Švédský shakedown vyhrál Ostberg, většina šetřila pneumatiky

foto

9. února 2017 • 13:30

6,86 km dlouhý testovací úsek Rally Sweden nedaleko servisního areálu v Tornsby vyhrál Mads Ostberg při premiéře s novým modelem Fiesty WRC. Výsledky shakedownu však nejsou příliš relevantní, drtivá většina účastníků jej projela jen z povinnosti a se snahou co nejvíce pošetřit pneumatiky na závod.

žádný příspěvek celý článek »

Sledování Rallye Monte Carlo vrtulníkem

foto

7. února 2017 • 13:00

Legendární Rallye Monte Carlo každoročně zahajuje soutěžáckou sezónu a setkává se s velkým zájmem fanoušků. A to přesto, že svým rozmístěním v horách nejsou rychlostní zkoušky k divákům zrovna nejpřístupnější.

žádný příspěvek celý článek »

Citroën a Hyundai jsou proti výjimce pro Volkswagen

foto

7. února 2017 • 09:00

Lidé kolem Andrease Mikkelsena se stále pokouší o alespoň omezený program s dosud nehomologovaným Volkswagenem Polo Gti WRC. K tomu však potřebují výjimku od FIA a schválení od všech zúčastněných týmů. Jak se zdá, zmíněnou výjimku nedostanou.

žádný příspěvek celý článek »

toplist