www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 23. února 2017, Svátek má Svatopluk, zítra Matěj

Mistrovství světa

ME a

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa

Seznam přihlášených na Rally Guanajuato México

foto

20. února 2017 • 23:30

Dnes byl konečně zveřejněn seznam přihlášených posádek na třetí díl letošního seriálu mistrovství světa v automobilových soutěžích, tradiční exotické Rally Guanajuato México. Na tento závod, který se pojede začátkem března, se opět přihlásil nízký počet posádek. Letošní sestava se zastavila na čísle 29.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Sweden od André Lavadinha

foto

17. února 2017 • 15:30

Druhým podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích byla tradiční Rally Sweden. V letošním roce bylo počasí k závodníkům přívětivé a tak jsme mohli vidět tu pravou zimní rally. Průběh soutěže si můžete připomenout na snímcích našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

žádný příspěvek celý článek »

Tidemand slaví úžasné domácí vítězství

foto

13. února 2017 • 15:00

Tovární jezdec Škoda Pontus Tidemand si na Švédské rally dojel pro oslavované domácí vítězství ve WRC 2 a nadchl tak tisíce svých krajanů. Poté, co mu loni vítězství těsně uniklo, letos 26letý jezdec se spolujezdcem Jonasem Anderssonem suverénně dominoval jediné rally v kalendáři mistrovství světa, která se jede na sněhu a ledu.

žádný příspěvek celý článek »

Jari-Matti Latvala vyhrál Rally Sweden

foto

12. února 2017 • 14:30

Po krátké přestávce pokračuje letošní ročník mistrovství světa v automobilových soutěžích svým tradičním podnikem - Rally Sweden. Jak se bude dařit posádkám s nejnovějšími speciály WRC na zledovatělých a sněhem zavátých rychlostních zkouškách na severu Evropy můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

žádný příspěvek celý článek »

Švédský shakedown vyhrál Ostberg, většina šetřila pneumatiky

foto

9. února 2017 • 13:30

6,86 km dlouhý testovací úsek Rally Sweden nedaleko servisního areálu v Tornsby vyhrál Mads Ostberg při premiéře s novým modelem Fiesty WRC. Výsledky shakedownu však nejsou příliš relevantní, drtivá většina účastníků jej projela jen z povinnosti a se snahou co nejvíce pošetřit pneumatiky na závod.

žádný příspěvek celý článek »

Sledování Rallye Monte Carlo vrtulníkem

foto

7. února 2017 • 13:00

Legendární Rallye Monte Carlo každoročně zahajuje soutěžáckou sezónu a setkává se s velkým zájmem fanoušků. A to přesto, že svým rozmístěním v horách nejsou rychlostní zkoušky k divákům zrovna nejpřístupnější.

žádný příspěvek celý článek »

Citroën a Hyundai jsou proti výjimce pro Volkswagen

foto

7. února 2017 • 09:00

Lidé kolem Andrease Mikkelsena se stále pokouší o alespoň omezený program s dosud nehomologovaným Volkswagenem Polo Gti WRC. K tomu však potřebují výjimku od FIA a schválení od všech zúčastněných týmů. Jak se zdá, zmíněnou výjimku nedostanou.

žádný příspěvek celý článek »

Škoda chce ve Švédsku pokračovat v úspěšném kurzu

foto

6. února 2017 • 15:00

S oceněním pro švédského sportovce roku v motorsportu nastupuje tovární posádka Škoda Pontus Tidemand/Jonas Andersson do boje o vítězství na svém domácím podniku ve FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2). Od čtvrtka do neděle chce tato dvojice na Švédské rally s vozem Škoda Fabia R5 v novém designu navázat na úspěšný start značky Škoda do rallyového roku 2017.

žádný příspěvek celý článek »

Tým Martina Prokopa mohl provozovat Pola WRC 2017 i s Ogierem

foto

3. února 2017 • 17:00

Martin Prokop v dnešním rozhovoru pro Sport.cz poodhalil nedávné plány na možné provozování nových speciálů Polo WRC v rámci jeho jihlavského týmu. A moc nechybělo, aby za volantem seděl i Sébastien Ogier.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rallye Monte Carlo od André Lavadinha

foto

3. února 2017 • 16:30

Letošní Rallye Monte Carlo byla nejen začátkem nové soutěžní sezóny, ale také začátkem nové éry. Na startu se totiž objevily nejnovější specifikace vozů WRC. Společně s řádně promíchaným startovním polem do soutěže zasáhlo i pro Monte tradiční proměnlivé počasí. Průběh soutěže si můžete připomenout na snímcích našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

žádný příspěvek celý článek »

Ondřej Bisaha s Jiřím Hovorkou na Rallye Monte Carlo obstáli

foto

3. února 2017 • 10:00

Zatímco u mnohých týmu aktuálně panuje období zimního klidu a příprav na nadcházející sezonu, zlínská stáj CERS performance se ve spolupráci se slovenským ICARI Rally Teamem vydala do jámy lvové – na legendární Rallye Monte Carlo, zahajující letošní šampionát mistrovství světa. Pro posádku Ondřej Bisaha – Jiří Hovorka i samotnou stáj to byl premiérový start na soutěži WRC a hlavním cílem pro všechny tedy bylo čerpat zkušenosti z nového prostředí.

žádný příspěvek celý článek »

První jména na seznamu účastníků JWRC

foto

2. února 2017 • 15:00

M-Sport v těchto dnech poodhalil seznam jmen doposud přihlášených závodníků do juniorského světového šampionátu, který započne své účinkování na začátku dubna při francouzském podniku mistrovství světa na Korsice.

příspěvků: 1 celý článek »

Armin Kremer končí ve WRC2 a pomůže Griebelovi

foto

31. ledna 2017 • 14:40

Německý veterán Armin Kremer patřil v posledních letech k pravidelným účastníkům WRC2. Původně plánoval ve stejném seriálu pokračovat i v letošní sezóně, dokonce se představil na úvodní soutěži v Monte Carlu. Nyní se však situace kompletně obrátila.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rallye Monte Carlo od Daniela Fessla

foto

31. ledna 2017 • 13:15

Letošní Rallye Monte Carlo byla nejen začátkem nové soutěžní sezóny, ale také začátkem nové éry. Na startu se totiž objevily nejnovější specifikace vozů WRC. Společně s řádně promíchaným startovním polem do soutěže zasáhlo i pro Monte tradiční proměnlivé počasí. Průběh soutěže si můžete připomenout na snímcích našeho stálého redakčního spolupracovníka Daniela Fessla.

žádný příspěvek celý článek »

Toyota musí upravit své vozy pro nadcházející soutěže

foto

31. ledna 2017 • 09:00

Pro letošní sezónu mistrovství světa v automobilových soutěžích nasazují tovární týmy vozy WRC podle nové specifikace. To se samozřejmě neobejde bez problémů, se kterými se potýkaly všechny automobilky. Některé nedostatky šly odstranit na místě, některé ne. Toyota prozradila dvě zásadní věci, které musí v nejbližší době napravit.

žádný příspěvek celý článek »

toplist