www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. června 2017, Svátek má Jan, zítra Ivan

Mistrovství světa

ME a

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa

Kopecký a Dresler si dojeli pro své první letošní vítězství ve WRC 2

foto

13. června 2017 • 12:00

Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem (ŠKODA FABIA R5) si na Italské rally na Sardinii dojeli dominantním stylem pro vítězství v kategorii WRC 2. Svoji pozici si udrželi již od druhé rychlostní zkoušky. Během svého třetího účinkování na tomto středomořském ostrově dosáhli svého prvního vítězství v kategorii WRC 2 a na 19 absolvovaných rychlostních zkouškách zajeli 13 nejrychlejších časů.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Italia Sardegna od André Lavadinha

foto

12. června 2017 • 15:00

Rally Italia Sardegna patří kvůli všudypřítomnému prachu z hlediska fotografů k jednomu z nejvděčnějších podniků mistrovství světa v automobilových soutěžích. Nejinak tomu bylo i letos, jak se ostatně můžete přesvědčit na snímcích našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

žádný příspěvek celý článek »

Gekon Racing v Portugalsku na podiu

foto

12. června 2017 • 08:00

Milovická stáj Gekon Racing má za sebou úvodní dva závody ve WRC2. To vše s nově postaveným vozem Citroën DS3 R5, který sedlá Ital s rumunskou licencí a úřadující juniorský šampion Simone Tempestini. Po čtvrtém místě na Korsice dopadl jeho druhý start ještě lépe, v Portugalsku obsadil třetí místo.

žádný příspěvek celý článek »

Ott Tänak vyhrál Rally Italia Sardegna

foto

11. června 2017 • 13:30

Estonský mladík ve službách M-Sportu Ott Tänak konečně vyhrál svou první soutěž mistrovství světa. Po několika smolných soutěžích, kdy přišel o vítězství až v závěru, dokázal své letošní snažení na Rally Italia Sardegna dotáhnout až do úspěšného konce.

žádný příspěvek celý článek »

Shakedown na Rally Italia Sardegna opanovaly Hyundaie

foto

8. června 2017 • 12:00

Tovární jezdci Hyundaie opanovali dnešní shakedown na další díl mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rally Italia Sardegna. Mezi suverénně nejrychlejší trojici Sordo-Neuville-Paddon se dokázal vklínit jen Esapekka Lappi s Toyotou. Shakedown byl na dlouhou dobu přerušen kvůli havárii Martina Prokopa.

žádný příspěvek celý článek »

Jan Kopecký a Pavel Dresler se vracejí do šampionátu FIA WRC 2

foto

7. června 2017 • 12:00

Jan Kopecký a Pavel Dresler budou hlavní posádkou týmu Škoda Motorsport na Italské rally na Sardinii, která se jede tento víkend 8. – 11. června 2017. Jan Kopecký a Pavel Dresler se po třech vítězstvích a dominantním vedení v českém šampionátu vracejí do světového šampionátu FIA WRC 2. Česká posádka je v průběžném hodnocení aktuálně na osmé pozici.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Orlen Rally Poland

foto

6. června 2017 • 16:00

Již za necelý měsíc se uskuteční pro české fanoušky oblíbená Orlen Rally Poland. Organizátoři soutěže, která se opět uskuteční v oblasti Mazurských jezer, zveřejnili seznam přihlášených posádek, na kterém můžeme nalézt celkem 49 posádek, přičemž ani jedna není z České republiky.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Vodafone Rally de Portugal od André Lavadinha

foto

26. května 2017 • 20:00

Vodafone Rally de Portugal je každoročně prvním podnikem, na kterém se představí kompletní sestava jezdců bojujících o nejvyšší příčky MS, letos navíc umocněné o povinný podnik v rámci WRC2. Průběh soutěže si můžete připomenout na snímcích našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

žádný příspěvek celý článek »

Mikkelsen pojede na Sardínii s Citroënem C3 WRC

foto

23. května 2017 • 14:00

Norský jezdec Andreas Mikkelsen byl nejhodnotnějším zbožím na jezdeckém trhu, který po loňském konci Volkswagenu v MS zústal bez angažmá s vozem WRC. A tak se čekalo, který tým po něm sáhne jako první. Nakonec se jej ujímá zatím nejméně úspěšný tým Citroën, s jehož vozem C3 WRC se Nor představí na Rally Italia Sardegna.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Italia Sardegna

foto

23. května 2017 • 08:00

V těchto dnech byl zveřejněn seznam přihlášených posádek na další díl mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rally Italia Sardegna, který se uskuteční v polovině června na šotolinových rychlostních zkouškách stejnojmenného italského ostrova ve Středozemním moři.

žádný příspěvek celý článek »

Vítězství pro Pontuse Tidemanda, drama v poslední minutě pro Andrease Mikkelsena

foto

22. května 2017 • 08:00

Vzestupy a pády pro Škoda Motorsport na Portugalské rally: posádka Andreas Mikkelsen / Anders Jæger dominovala s vozem Škoda Fabia R5 téměř celé Portugalské rally. Na posledním kilometru rychlostní zkoušky Fafe ale trefila kámen a byla nucena přenechat vítězství týmovým kolegům, posádce Pontus Tidemand / Jonas Andersson.

žádný příspěvek celý článek »

Sébastien Ogier vyhrál Vodafone Rally de Portugal

foto

21. května 2017 • 15:00

Sébastien Ogier vyhrál Vodafone Rally de Portugal a upenvil vedené v šampionátu. Na stupně vítězů jej doporovili dva tovární jezdci Hyundaie - stříbro vybojoval Thierry Neuville, bronz patří Dani Sordovi.

žádný příspěvek celý článek »

Shakedown na Vodafone Rally de Portugal vyhrál Dani Sordo

foto

18. května 2017 • 13:00

Tovární jezdec Hyundaie Dani Sordo vyhrál dnešní shakedown na Vodafone Rally de Portugal. V prvním průjezdu byl nejrychlejší Mads Ostberg, který však startoval později, ostatní pak opanoval španělský pilot. Další jezdci však skončili jen s minimálním odstupem za ním.

žádný příspěvek celý článek »

Tidemand a Mikkelsen chtějí upevnit vedení v šampionátu

foto

17. května 2017 • 17:30

Pět rally, pět vítězství: Škoda v sezóně 2017 dominuje šampionátu World Rally Championship (WRC 2). Andreas Mikkelsen / Anders Jæger-Synnevaag vyhráli úvodní Rallye Monte Carlo a také Korsickou rally. Posádka Pontus Tidemand / Jonas Andersson triumfovala ve Švédsku, Mexiku a Argentině. Michal Hrabánek, šéf Škoda Motorsport, očekává na Portugalské rally (od 18. do 21. května 2017) napínavé souboje o vítězství.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Argentina od André Lavadinha

foto

11. května 2017 • 11:00

Ještě jednou si připomeneme zatím poslední závod mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rally Argentina, který se zapsal do historických análů neuvěřitelným finišem, kdy se o vítězi rozhodovalo až na poslední rychlostní zkoušce. Průběh soutěže si můžete připomenout na snímcích našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

žádný příspěvek celý článek »

toplist