www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 23. února 2017, Svátek má Svatopluk, zítra Matěj

Mistrovství světa

ME a

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Ostatní soutěže

Na autodromu začíná testování rallyových týmů, premiéra bude 11. března

foto

16. února 2017 • 09:15

Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho.

žádný příspěvek celý článek »

Druhé kopřivnické GPD pro Tlusťáka a Vopatřila

foto

13. února 2017 • 19:30

První únorový pátek se soutěžící opět sešli na testovacím polygonu Tatry truck a.s. v Kopřivnici. Pořadatel tentokrát připravil rychlostní zkoušku o délce 4,7 km, která byla zcela pokrytá sněhem, ledem a vysokými bariérami. Možnost svést se na švédských pneumatikách využilo sedm posádek s poháněnou jednou nápravou a patnáct vozů 4x4.

žádný příspěvek celý článek »

Kopecký s Dreslerem míří na Benefici Rally Ice Tour do Zlína

foto

13. února 2017 • 15:40

V sobotu 18. února se na zlínském Zimním stadionu Luďka Čajky opět rozhoří boj o nekorunovaného hokejového krále mezi jezdci rally. Soutěžáci se na ledě potkají od sedmnácti hodin u příležitosti benefice pro dobrou věc, devátém ročníku Autotým Rally Ice Tour.

žádný příspěvek celý článek »

Prípravy na Rallye Tatry v plnom prúde

foto

13. února 2017 • 09:00

Hoci do štartu 44. ročníka Rallye Tatry (RT) zostávajú necelé štyri mesiace (26.5-27.5.), prípravy naň naberajú na otáčkach. Počas minulotýždňového rokovania organizačného výboru RT sa prebralo veľké množstvo otázok a rozdali sa ďalšie úlohy.

žádný příspěvek celý článek »

Igor Drotár po Dobšinskej zime

foto

8. února 2017 • 11:00

Zimná motoristická sezóna pokračovala uplynulú sobotu v Dobšinej. Po európskom a letnom 'Dobšinskom kopci' je súťaž 'Dobšinská zima' ďalším miestnym divácky obľúbeným podujatím. Takmer 80 posádok sem prilákal sneh (ale aj blato) a náročné, kľukaté rýchlostné skúšky. Posádka Igor Drotár/Vladimír Bánoci došla do cieľa súťaže s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX na 5. mieste.

žádný příspěvek celý článek »

Rozhovor s Mariom Csentem pred štartom sezóny MSR 2017

foto

8. února 2017 • 09:00

Za štrnásť rokov na našej rely scéne je Mario Csente už jej neodmysliteľnou súčasťou. Na prvom podujatí sezóny 2017, víkendovej Dobšinskej zime, však za volantom súťažného vozidla Subaru Komárno Rally Teamu nesedel už Mario Csente, ale celkom nová posádka Tomáš Minarovič a Ondřej Krajča.

žádný příspěvek celý článek »

Video z Ve stopě Valašské zimy od JNK Studia

foto

6. února 2017 • 09:00

O prvním únorovém víkendu se uskutečnila tradiční akce Ve stopě Valašské zimy. Přestože přišla po dlouhých mrazech na poslední chvíli do okolí Vizovic obleva, i tak je možné brát letošní ročník jako zimní. A jak můžete shlédnout na videu z JNK Studia, bylo se nač dívat.

žádný příspěvek celý článek »

Antonín Tlusťák vyrazil do Litvy za sněhem

foto

3. února 2017 • 14:00

V letošním ročníku mistrovství Evropy není žádný sněhový závod. Zádveřický pilot se však nechtěl smířit s tím, že by se v letošní sezóně nesvezl na žádné soutěži na velkých hrotech a tak se rozhodl vyrazit do Litvy na Halls Winter Rally.

žádný příspěvek celý článek »

Pod rouškou tmy vybojoval ČK motorsport největší úspěch

foto

3. února 2017 • 09:00

Nocí dlouhých nožů vyvrcholil na přelomu ledna a února jubilejní dvacátý ročník Rallye Monte-Carlo Historique 2017. Závěrečný test pravidelnosti vedoucí přes legendární průsmyk Col de Turini (1607 m. n. m.) se posádce ČK motorsportu stejně jako vloni vydařil. Karel Mach s navigátorem Janem Bláhou dovezli Škodu 130 RS do cíle v monackém přístavu na výborném 97. místě absolutního pořadí.

žádný příspěvek celý článek »

Slovensko-česko-poľská sezóna 2016 pohľadom Rufa Sport Teamu

foto

1. února 2017 • 12:00

Už iba niečo viac ako dva mesiace ostáva do štartu sezóny 2017, my sa však v tomto momente vrátime do roku 2016 a pozrieme sa na najvýznamnejšie podujatia, ktorých sa slovenský Rufa Sport Team zúčastnil.

žádný příspěvek celý článek »

České posádky vyrazily na Halls Winter Rally

foto

1. února 2017 • 11:00

Dvojice českých posádek Jaroslav Orsák-David Šmeidler a Antonín Tlusťák-Ivo Vybíral vyrazila koncem ledna na litevskou Halls Winter Rally, aby si užila pravé zimní podmínky a svezla se na pneumatikách s velkým hrotem. A dostalo se jim mnohem víc.

žádný příspěvek celý článek »

Úvodní závod GPD Rally cupu pro Tlusťáka a Grzywacze

foto

31. ledna 2017 • 12:45

Předposlední lednovou sobotu se roztočil kolotoč soutěží, které pořádá Silvestr Mikuláštík, tedy GPD rally cup 2017. Prvními vítězi v letošní sezoně se stali Antonín Tlusťák v absolutní klasifikaci a Krzysiek Grzywacz v kategorii 2WD.

žádný příspěvek celý článek »

Legendární stroj oslavuje svůj monacký double z roku 1977

foto

31. ledna 2017 • 08:00

Škoda 130 RS budí na jubilejním dvacátém ročníku Rallye Monte-Carlo Historique velkou pozornost přihlížejících fanoušků. Porsche z Východu pilotované jednou z nejmladších posádek v nabitém startovním poli stoupá s přibývajícími kilometry měřených testů pořadím.

žádný příspěvek celý článek »

Fotografie z Winter Trial od Dalibora Benycha

foto

30. ledna 2017 • 17:00

Většina majitelů historických skvostů své miláčky přes zimu hýčká v suchu a teple a leden pro ně představuje tvrdý zimní spánek. Jsou ale i tací, kteří své stroje i v tuto roční dobu vytáhnou ven a vyrazí s nimi napříč Evropou. Nizozemští pořadatelé jízdy Winter Trial opět namířili její trasu také přes Česko a nutno dodat, že Svatý Ján známý z českokrumlovské rally na účastníky připravil opravdu nefalšované zimní podmínky. Ostatně posuďte sami ze snímků od Dalibora Benycha.

žádný příspěvek celý článek »

Škoda 130 RS atakuje na historickém Monte Carlu první stovku

foto

30. ledna 2017 • 13:30

Škoda 130 RS jihočeského týmu ČK motorsport urazila na dvacátém ročníku Rallye Monte-Carlo Historique 2017 už téměř 1800 soutěžních kilometrů. Karel Mach s Janem Bláhou po cestě z Bad Homburgu na Azurové pobřeží do Monaka, která trvala dlouhých 29 hodin a 16 minut, úspěšně dokončili první etapu.

žádný příspěvek celý článek »

toplist