www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 26. června 2017, Svátek má Adriana, zítra Ladislav

Mistrovství světa

ME a

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Ostatní soutěže

Kopřivnické vodní hrátky ovládli Tlusťák, Podešva, Puzoň a Peřina

foto

15. června 2017 • 08:00

V sobotu 10. června se uskutečnil šestý závod z desetidílného seriálu TRAIVA Rally cupu 2017. Jak jste jistě postřehli, populární závody pořádané Silvestrem Mikuláštíkem změnily hlavního partnera a od června se jím stala společnost TRAIVA, která se zaměřuje na výrobky, odborný prodej a poradenství v oblasti bezpečnosti práce. Nutno doplnit, že společnost TRAIVA spolupracuje s bystřickým jezdcem již řadu let.

žádný příspěvek celý článek »

Zlínský autoslalom zamíří na další úsek známý z barumky

foto

13. června 2017 • 08:00

Do letošní Barum Czech Rally Zlín sice ještě zbývají ještě měsíce, fanoušci rallysportu a milovníci adrenalinu a rychlých kol ale už brzy budou moci naskočit do letošního zážitkového programu spojeného se zlínskou rally. 25. června se jim otevře možnost projet se v závodním tempu po trati jedné z rychlostních zkoušek zlínské rally!

žádný příspěvek celý článek »

Adam Fabrika s Martinem Fabiánem v Popradu třetí v TVP

foto

2. června 2017 • 10:00

Poslední květnový víkend patřil na Slovensku automobilové soutěži Rally Tatry. Do závodu vyrazila i dvojice Adam Fabrika a Martin Fabián a svou třetí letošní soutěž dokončili na 7. místě ve třídě a 3. místě v Tatransko – Valašském poháru.

žádný příspěvek celý článek »

APRC: Ole Christian Veiby vyhrál před Gauravem Gillem

foto

29. května 2017 • 12:00

Druhá rally Asijsko-pacifického šampionátu v letošním roce a opět stejný scénář: posádky týmu MRF ŠKODA Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen (N/N) a Gaurav Gill/Stéphane Prévot (IND/B) bojovali od začátku soutěže o vítězství. Již během prvního dne si posádky týmu MRF vyměnily několikrát pozice. Od druhé etapy se OC Veiby svému protivníkovi vzdálil a dojel si pro své první vítězství v Asijsko-pacifickém šampionátu (APRC).

žádný příspěvek celý článek »

Rallye pod Tatrami nabídne zajímavý doprovodný program

foto

24. května 2017 • 09:00

Organizátoři legendární Rallye Tatry z AOS klubu Poprad ve spolupráci s městem Poprad připravili pro návštěvníky nejstarší slovenské automobilové soutěže bohatý doprovodný program. Vše odstartovala v pondělí 22. května v Domě kultury vernisáž výstavy práce dětí ze tří popradských ZUŠ na téma Nakresli rally.

žádný příspěvek celý článek »

K favoritům Rallye Tatry se řadí Valoušek, Koči, Grzyb a Ondrej

foto

24. května 2017 • 03:00

Letošní čtyřiačtyřicátý ročník Rallye Tatry (26. – 27. května 2017) nabídne kvalitní startovní pole, které čítá téměř sedmdesát posádek. Pořadatelům z AOS klubu Poprad se přihlásilo do termínu uzávěrky přihlášek celkem 68 posádek z pěti států. Vedle soutěžících ze Slovenské republiky se představí posádky z Polska, České republiky, Maďarska a Švédska.

žádný příspěvek celý článek »

Trojnásobný vítěz Leo Pavlík se objeví na Rallye Tatry

foto

22. května 2017 • 14:30

Letošní ročník Rallye Tatry navštíví vedle legendy světového motorsportu Stiga Blomqvista ze Švédska další velké jméno. Leo Pavlík se zapsal nesmazatelným písmem do historie československého rallysportu. Rodák z Kdyně se stal pětinásobným mistrem Československa, na svém kontě má na tři desítky absolutních prvenstvích na domácích, ale i na zahraničních závodech.

žádný příspěvek celý článek »

Rallye Tatry: Čo zaznelo na tlačovej konferencii?

foto

22. května 2017 • 14:00

Desať dní pred štartom jedného z najznámejších motoristických podujatí na Slovensku legendárnej Rallye Tatry (26. - 27. mája 2017) sa uskutočnila tlačová beseda za účasti organizačného výboru súťaže, primátora mesta Poprad a zástupcov štátnej a mestskej polície v Poprade.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Transilvania Rally od Marka Pléhy

foto

17. května 2017 • 13:00

O prvním květnovém víkendu se jel také zahajovací podnik letošního mezinárodního šampionátu Tour European Rally. Posádky se tentokráte vydaly do Rumunska na asfaltovou Transilvania Rally. Průběh soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků od našeho stálého redakčního spolupracovníka Marka Pléhy.

žádný příspěvek celý článek »

Na Czechringu při GPD nejrychlejší Tlusťák, Podešva, Vlček a Mlynář

foto

17. května 2017 • 11:00

Podruhé v letošní sezoně se sešli jezdci usilující o body do GPD Rally cupu na jiné, než mateřské základně v Kopřivnici. Pátý podnik seriálu hostil královéhradecký polygon Czechring a „gépédéčko“ bylo součástí Rally show 2017. Pro pětadvacet posádek byla připravena paralelní rychlostní zkouška v délce 1,7 km, která se jela šestkrát a na které nechyběl pověstný skok. Kromě odvahy zda skočit, nebo sundat před horizontem nohu z plynu, posádky prověřilo i počasí, kdy se v polovině závodu přehnal nad Czechringem vydatný déšť.

žádný příspěvek celý článek »

Legenda motorsportu Stig Blomqvist míří na Rallye Tatry

foto

12. května 2017 • 17:30

Letošní 44. ročník Rallye Tatry (26. – 27. května 2017) ozdobí legenda světového motorsportu. Do Slovenské republiky a pod tatranské vrcholky zavítá Stig Blomqvist ze Švédska, mistr světa v rally z roku 1984 a vítěz jedenácti soutěží světového šampionátu!

žádný příspěvek celý článek »

Rallye Tatry se blíží, start již koncem května

foto

12. května 2017 • 11:00

Pouhých patnáct dnů zbývá do startu nejstarší automobilové soutěže na Slovensku. Čtyřiačtyřicátý ročník legendární Rallye Tatry se pojede v posledním květnovém víkendu v termínu 26. – 27. května 2017.

žádný příspěvek celý článek »

Ohlédnutí Martina Kučery za Historic Vltava rally

foto

9. května 2017 • 08:00

Martin Kučera, který je příznivcem snad všech historických vozů, startoval na Historic Vltava rally podruhé. Vloni se mu nepodařilo závod dokončit a o to větší měl letos motivaci. Do BMW 318 IS k němu přisedla pravděpodobně naposledy Silvie Hlavičková a oba si závod velice užili. A protože byl Martin nabitý mnoha dojmy, zde vám je přinášíme den po dni.

žádný příspěvek celý článek »

Lukáš Matěna za K.I.T. racing v Prešově stříbrný

foto

3. května 2017 • 08:00

Poslední dubnová sobota byla ve znamení automobilových závodů také na Slovensku. Na programu byl druhý podnik mistrovství - Rally Prešov. Tým K.I.T. racing měl v soutěži dvojí zastoupení. Lukáš Matěna dojel druhý ve třídě, Tibor Cserhalmi bohužel nedokončil.

žádný příspěvek celý článek »

APRC: Gaurav Gill zvítězil před Olem Christianem Veibym v Rally Whangarei

foto

2. května 2017 • 09:00

Posádky týmu MRF ŠKODA Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen a Gaurav Gill/Stéphane Prévot sváděly od začátku Rally Whangarei napínavý souboj o vítězství. Ambiciózní mistr asijsko-pacifického šampionátu Gaurav Gill, který se tentokrát spoléhal na belgického spolujezdce Stephana Prévota, byl nejrychlejší v obou zahajovacích zkouškách celé rally.

žádný příspěvek celý článek »

toplist