www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. června 2024, Svátek má Pavla, zítra Zdeňka

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství ČR 2007

Videa z Barum Rally Zlín 2007 od Aleše Trhlíka

foto

21. srpna 2008 • 17:30

Již zítra večer odstartuje letošní ročník nejvýznamnější české soutěže, Barum Rally Zlín. Pojďme si nyní ještě pomocí několika videí připomenout její loňské vydání. V klipech od našeho spolupracovníka Aleše Trhlíka uvidíte sestřihy předních posádek, nechybí například ani záběry z vyprošťování havarovaného fiatu Antona Aléna.

žádný příspěvek celý článek »

Video z Historic show Bohemia Rally 2007

foto

3. července 2008 • 08:00

O nadcházejícím víkendu se pojede v okolí Mladé Boleslavi Rally Bohemia. Dnes můžete nasát atmosféru této soutěže záběry z loňského roku, na kterých náš stálý redakční spolupracovník Aleš Trhlík zachytil účastníky závodu historických vozů

žádný příspěvek celý článek »

Eddy Schlager na prahu sezóny 2008

foto

30. prosince 2007 • 18:00

Soutěžní jezdec Eddy Schlager přeje všem svým rallyovým přátelům hodně zdraví, úspěchů a radosti do nového roku 2008. Platí to pro všechny jezdce, mechaniky, pořadatele, funkcionáře, novináře a samozřejmě pro všechny fanoušky, bez kterých by mu rally sport dělal jen poloviční radost.

žádný příspěvek celý článek »

Subaru Sport Service AČR před svátky posílil

foto

30. prosince 2007 • 13:00

Nejkrásnější vánoční dárek si před Vánocemi dali manželé Honza a Alena Štěpánkovi, kterým se po náročné noci 23.12.2007 v 6 hodin ráno narodila dcera Terezka. Terezka Štěpánková má míry 48 cm a 2,75 kg a společně s maminkou Alenou jsou dle informace šťastného otce v pořádku.

žádný příspěvek celý článek »

Luděk Kocman není zapomenut

foto

30. prosince 2007 • 10:00

Už téměř čtyři měsíce uplynuly od osudné nehody posádky Pavel Karlík – Luděk Kocman při Barum Rally Zlín. Zkušený navigátor při ní zaplatil svoji celoživotní lásku k automobilovým soutěžím životem. Jeho kamarádi i širší veřejnost na něj stále vzpomínají a svoji účast s úmrtím Luďka Kocmana projevili také sbírkou ve prospěch jeho rodiny.

žádný příspěvek celý článek »

Hroch Rally Team na konci další úspěšné sezony

foto

24. prosince 2007 • 11:00

Hroch Rally Team a dvojice Josef Peták/Alena Benešová a Josef Peták/ Libor Joska mají za sebou další úspěšnou sezónu v rallye. Ve velkém mistrovství obhájila příbramská smíšená posádka titul ve skupině A a v malém šampionátu nestačili Peták s Joskou pouze na posádku startující v mistrovství světa ve složení Jan Kopecký a Filip Schovánek.

žádný příspěvek celý článek »

Petr Zedník a sezóna 2007

foto

19. prosince 2007 • 06:00

Pro Ford Autoeden Rally team byla sezona 2007 první plnohodnotnou sezonou s vozem Ford Fiesta S1600. Tento vůz s výrobním číslem 3 z dílen Borehamského Ford Motorsportu mě během předminulého roku 2006 velmi trápil, a proto jsem od letošních závodů hodně očekával.

žádný příspěvek celý článek »

Jarek Orsák hodnotí sezónu 2007

foto

18. prosince 2007 • 06:00

Velmi krátce se Jaroslav Orsák pohybuje v kolotoči domácího rallysportu. Letošní sezona byla jeho třetí a na konci roku byl opět důvod k oslavám. Vedle vítězství na závěrečném podniku mistrovství dvoudenních rally na Vsetíně, vybojoval kloboucký talent také titul mezi juniory. Do nové sezony vstoupí Orsák rovněž co by prioritní jezdec. Za velmi dobré výsledky v závěru roku mu přidělila FAS i post reprezentanta ČR.

žádný příspěvek celý článek »

Kdy se u nás HANS přihlásí o slovo?

foto

13. prosince 2007 • 10:00

Po zveřejnění upozornění od rakouských organizátorů IQ Jänner Rallye, zahajovacího podniku MMČR 2008, se začaly množit otázky, zda je bezpečnostní systém HANS povinný i pro posádky startující v českém šampionátu. Odpověď na tuto otázku je možné najít v tomto článku.

příspěvků: 2 celý článek »

Petr Pospíšil: Rally je na rozdíl od okruhu velký adrenalin

foto

6. prosince 2007 • 07:00

Třiačtyřicetiletý pražský jezdec a podnikatel Ing. Petr Pospíšil se k automobilových soutěžích dostal před deseti lety jako fotograf. Možná ani netušil, že za pár měsíců se sveze v závodním voze. V roce 2002 získal mistrovský titul v hodnocení F2 FIA Zóny střední Evropy, za dva roky přidal titul vicemistra. Na svém kontě má čtyři tituly mistra Slovenska a jeden České republiky ve třídě A7. Jeho účinkování v rally je neodmyslitelně spjato s vozy japonské značky Honda.

žádný příspěvek celý článek »

Video z Fuchs Oil Rally Příbram

foto

6. prosince 2007 • 06:00

Již pozítří odstartuje v hlavním městě České republiky závěrečný motoristický podnik letošní sezóny, Pražský rallysprint. Jako návnadu na pozítřejší kolečka kolem Strahova i průjezd u cementárny v Řeporyjích si můžete prohlédnou videa z posledního podniku letošního MMČR, jejichž autorem je náš stálý spolupracovník Aleš Trhlík.

žádný příspěvek celý článek »

První mimotovární Honda ve skupině R3 byla postavena v Čechách!

foto

5. prosince 2007 • 13:00

V dílnách pražského soutěžního Pospa Rally Teamu byla po více než roční usilovné práce postavena nová Honda Civic Type R model 2007 ve skupině R3. Jedná se o premiérový závodní speciál, který byl postaven mimo základnu automobilky Hondy v Evropě – soutěžní italský tým J.A.S. Motorsport se sídlem v Arlunu u Milána. Nablýskaný soutěžní dravec bude mít premiéru v České republice při nadcházejícím Pražském rallysprintu.

příspěvků: 1 celý článek »

Rallyově nerallyový kalendář Martiny Škardové

foto

4. prosince 2007 • 12:00

Přestože české soutěže mají momentálně zimní přestávku, většina posádek a týmů intenzivně zbrojí na rok 2008. Martina Škardová se věnuje převážně studiu, přesto si však udělala čas na nafocení svého kalendáře. Autorem snímků je renomovaný motoristický fotograf Petr Frýba.

příspěvků: 3 celý článek »

Tarabus a Trunkát v roce 2008 s vozem Fiat S2000

foto

26. listopadu 2007 • 06:00

Jasných obrysů nabralo v posledních týdnech další směřování letošních vicemistrů ve skupině A, posádky AK Rallysportu Příluky Jaromíra Tarabuse a Daniela Trunkáta. Nechme se na úvod stručně vyjádřit Dana Trunkáta: "V roce 2008 absolvujeme celou sezónu MMČR s výjimkou Rallye Šumava s vozem Fiat Grande Punto S2000. Rozhodli jsme se využívat služeb JM Engineering rally sport týmu."

žádný příspěvek celý článek »

Bude mít návrat Jaroslava Vančíka na závodní tratě pokračování?

foto

23. listopadu 2007 • 11:00

Po dlouhých čtyřech letech se na automobilové soutěži za volantem závodního speciálu znovu objevil bývalý mechanik Romana Kresty a hlavně jeden z nejlepších dvoukolkářů posledního desetiletí u nás, Jaroslav Vančík. Start tohoto pilota s jeho vyhlášenými jezdeckými schopnostmi je velkým plusem každé soutěže. A vypadá to, že by účast na nedávné Würth Partr Rally ve Vsetíně nemusela zůstat ojedinělou záležitostí.

příspěvků: 2 celý článek »

toplist