www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 20. ledna 2018, Svátek má Ilona, zítra Běla

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Ostatní soutěže

Prokop i Macík si krátce před cílem Rallye Dakar polepšili

foto

20. ledna 2018 • 12:00

Automobilový jezdec Martin Prokop se v předposlední etapě Rallye Dakar posunul na sedmé místo průběžného pořadí. Svou pozici si krátce před cílem soutěže vylepšil i Martin Macík, který je mezi kamiony šestý. O nejlepší český výsledek se ve 13. etapě postaral v kategorii kamionů třetím místem Martin Kolomý.

žádný příspěvek celý článek »

Macík i Prokop opět na Dakaru ztratili, Kolomý blízko desítce

foto

19. ledna 2018 • 12:00

Automobilový jezdec Martin Prokop i pilot kamionu Liaz Martin Macík ve čtvrteční 12. etapě Rallye Dakar opět ztratili, ale zatímco Prokop se udržel na osmém místě v kategorii automobilů, Macík klesl mezi kamiony na sedmou pozici. Martin Kolomý, jenž byl s tatrou druhý, se naopak posunul na 11. místo a je blízko elitní desítce.

žádný příspěvek celý článek »

Češi mají na Dakaru opět problémy, motocyklista Engel se zranil

foto

18. ledna 2018 • 12:00

Martin Kolomý s kamionem Tatra se postaral o nejlepší český výsledek v 11. etapě Rallye Dakar. Pilot týmu Buggyra Racing dlouho vedl, v závěru ale ztratil a nakonec skončil čtvrtý s odstupem 30 minut na nejrychlejšího Bělorusa Sergeje Vjazoviče.

žádný příspěvek celý článek »

Stříbrný Tomeček se na Africa Eco Race zapsal do historie

foto

18. ledna 2018 • 10:00

Poosmé v řadě se tým Promet/Czechoslovak Group Tomáše Tomečka zúčastnil Africa Eco Race – The Race To Dakar, dálkového závodu navazujícího na ducha původní Rallye Dakar. Poprvé ale do kabiny závodní Tatry vedle Tomečka neusedl žádný navigátor.

žádný příspěvek celý článek »

Motocyklistka Novotná si zlomila klíční kost a na Dakaru končí

foto

17. ledna 2018 • 22:30

Motocyklistka Gabriela Novotná si v 10. etapě Rallye Dakar zlomila klíční kost a soutěž pro ni skončila. První Češka, která se na Dakaru v této kategorii představila, odstoupila ze 74. místa v průběžném pořadí. Z žen byla lepší jen zkušená Španělka Laia Sanzová, která je momentálně patnáctá.

žádný příspěvek celý článek »

Prokop i Macík na Dakaru nabrali ztrátu a klesli v pořadí

foto

17. ledna 2018 • 21:00

První argentinská etapa jubilejního 40. ročníku Rallye Dakar se příliš nevydařila nejlepším českým jezdcům v kategorii automobilů i kamionů. Martin Prokop měl v 10. etapě problémy s elektronikou, na nejrychlejšího Stéphaneho Peterhansela z Francie ztratil téměř dvě hodiny a klesl ze sedmého na osmé místo průběžného pořadí.

žádný příspěvek celý článek »

Holakovský-Vinopal s Feldou na Jänneru 3. v Austria 2WD

foto

16. ledna 2018 • 12:00

Aleš Holakovský – Martin Vinopal, patrně jediná posádka startovního pole bez pneumatik s hroty i bez světelné rampy, se svojí Nkovou Škodou Felicia zdárně zdolala 33. Internationale Jänner Rallye 2018. A to na 3. místě v klasifikaci Austria 2WD a na 38. místě celkově. Především však soutěž přinesla posádce tolik zážitků, že to jezdce po závodě opět přimělo položit si sám sobě vícerootázek a zodpovědět si ještě více odpovědí.

žádný příspěvek celý článek »

Team Peugeot Total se chce odvolat proti penalizaci posádky Sainz/Cruz

foto

16. ledna 2018 • 11:00

Pořadatelé soutěže potrestali posádku vozu Peugeot 3008DKR Maxi č. 303 penalizací 10 minut za situaci, kterou považovali za nebezpečnou během měřeného úseku SS7. Team Peugeot Total oznámil svůj úmysl odvolat se proti tomuto rozhodnutí, kterému nerozumí a považuje jej za neoprávněné.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Jänner Rallye od Daniela Fessla

foto

16. ledna 2018 • 09:00

Po několikaleté odmlce se do kalendáře automobilových soutěží vrátila rakouská Jänner Rallye. Opět zvolila jako termín první víkend po Novém roce, což se projevilo na slabší startovní listině. A opět nabídla proměnlivé počasí, jak ostatně můžete posoudit ze snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka Daniela Fessla.

žádný příspěvek celý článek »

Pondělní etapa Rally Dakar kvůli záplavám zrušena

foto

15. ledna 2018 • 10:00

V pondělí se na Rallye Dakar nebude závodit. Pořadatelé kvůli záplavám a nepříznivé předpovědi počasí zrušili 9. etapu a konvoj účastníků se z Bolívie do cílového města Salta v Argentině přesune po náhradní trase.

žádný příspěvek celý článek »

Tomeček si na Africa Eco Race dojel pro druhé místo mezi kamiony

foto

15. ledna 2018 • 09:00

Tomáš Tomeček s kamionem Tatra obsadil druhé místo v závodě Africa Eco Race, který vede po stopách původní Rallye Dakar. Tomeček, který soutěž v minulosti třikrát vyhrál, letos premiérově startoval sám, bez pomoci mechanika či navigátora v posádce.

žádný příspěvek celý článek »

Macík se na Rallye Dakar posunul na třetí místo, Prokop je sedmý

foto

15. ledna 2018 • 08:00

Martin Macík se na Rallye Dakar posunul na třetí místo v kategorii kamionů. V osmé etapě se svým liazem předstihl Bělorusa Sergeje Vjazoviče a před úterním pokračováním má před ním třicetiminutový náskok. Před dnešní poslední rychlostní zkouškou na bolivijském území měl Macík na bronzovou pozici manko přes 26 minut, Vjazovič v ní nabral více než hodinovou ztrátu.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Jänner Rallye od Iva Prieložného

foto

14. ledna 2018 • 22:00

Po několikaleté odmlce se do kalendáře automobilových soutěží vrátila rakouská Jänner Rallye. Opět zvolila jako termín první víkend po Novém roce, což se projevilo na slabší startovní listině. A opět nabídla proměnlivé počasí, jak ostatně můžete posoudit ze snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka Iva Prieložného.

žádný příspěvek celý článek »

Dakaristé opět bojovali s blátem, Prokop byl pátý v etapě

foto

14. ledna 2018 • 11:00

Automobilový jezdec Martin Prokop vstoupil do druhé části Rallye Dakar nejlepším etapovým výsledkem v kariéře. V sobotní maratónské etapě v Bolívii, která následovala po dni volna, zajel pátý čas a průběžně se drží na sedmém místě. Přestože se nevyhnul menší chybě, byl v bivaku spokojený.

žádný příspěvek celý článek »

Sébastien Loeb již Dakar nevyhraje

foto

13. ledna 2018 • 09:00

Pátá etapa letošní Rally Dakar vystavila stopku legendě automobilových soutěží Sébastienu Loebovi. Ten po havárii a zranění spolujezdce Daniela Eleny odstoupil ze závodu, čímž nejspíš přišel o poslední reálnou šanci zvítězit v této legendární soutěži.

žádný příspěvek celý článek »

toplist