www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 19. října 2018, Svátek má Michaela, zítra Vendelín

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Ostatní soutěže

L Racing po Rally Poreč

foto

8. října 2018 • 16:00

Uplynulý víkend sa autá rely predviedli v chorvátskom meste Poreč. Tradičnú súťaž Stredoeurópskej trofeje FIA (FIA CEZ) nevynechal ani slovenský tím L Racing s jazdcom Vlastimilom Majerčákom a Pavlom Kušnierom na mieste spolujazdca.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rallye Erzgebirge od Jörga Ullmanna

foto

30. září 2018 • 15:00

O uplynulém víkendu se u našich západních sousedů konal předposlední díl německého šampionátu, Rallye Erzgebirge. Svým vítězstvím navýšil Marijan Griebel svůj náskok na Dominika Dinkela před závěrečnou 3-Städte Rallye na 12 bodů. Průběh soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka Jörga Ullmanna.

žádný příspěvek celý článek »

Setkání mistrů v Sosnové zná svůj termín

foto

26. září 2018 • 14:00

Na závěr motoristické sezony se každoročně sejdou ti nejlepší závodníci z rally, autokrosu a rallycrossu na Autodromu v Sosnové u České Lípy, aby zde změřili síly na divácky atraktivní trati, ale také hlavně pobavili sebe a množství diváků, které se zde pravidelně sejde.

žádný příspěvek celý článek »

V září na Traiva rally cupu nejrychlejší Odložilík, Januška, Pochlopieň a Vraj

foto

26. září 2018 • 09:00

Po dvouměsíční přestávce se opět roztočil seriál Traiva rally cupu 2018. Posedmé se letos setkali jezdci na kopřivnickém polygonu, který považují za svůj domovský areál. A jak už bývá zvykem, byly připraveny dvě rychlostní zkoušky, vždy se třemi průjezdy. Pořadatel převzal do závodu 27 jezdců. Tentokráte nad tratí svítilo sluníčko, takže volba pneumatik byla jasná.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Austrian Rallye Legends od Dalibora Benycha

foto

17. září 2018 • 01:00

O uplynulém víkendu se v Ennstalských Alpách uskutečníla Austrian Rallye Legends. Na tratě v okolí Spital am Pyhrn a Admontu se na neměřené zkoušky vydala řada historických skvostů. Soutěž byla bohužel předčasně ukončena kvůli tragické nehodě Albert Bellschan von Mildenburg. Dnes se můžete podívat na snímky z této akce, které pro vás připravil náš stálý redakční spolupracovník Dalibor Benych.

žádný příspěvek celý článek »

Minařík racing v Trebišově díky Debnárové druhý

foto

10. září 2018 • 18:00

Mechanikům a posádkám ještě ani nestačily uschnout vyprané kombinézy a už startovala další rally. Na Rally Trebišov si dojely Michaela Debnárová s Lucií Laurincovou pro stříbro ve třídě, Pavol Cireň s Marcelem Hrankou havarovali.

žádný příspěvek celý článek »

Moje první Barumka, aneb když se sprintařka rozhodne jet legendy

foto

5. září 2018 • 08:00

Barumka – pro fanoušky rally ikonický název. Ale já si nikdy nemyslela, že se tohoto závodu zúčastním. Jet ho v rámci velkého mistráku nepřipadalo v úvahu, to si za ty peníze odjedu raději 3 sprinty. A historiky nebo legendy? To jsem si vůbec nedokázala představit. Co by tam asi ta moje honda mezi historiky dělala…

příspěvků: 1 celý článek »

Pecuchovi s Dudášovou sa splnil detský sen

foto

3. září 2018 • 18:00

Predviesť svoje jazdecké umenie pred niekoľko stotisíc fanúšikmi rally športu. Takýto sen mala už dávno posádka Slovak National Hill Climb Teamu, Roland Pecuch a Viktória Dudášová.

žádný příspěvek celý článek »

Tomáš Enge a Lucka Engová zazářili na Star Rally Historic v rámci Barum Rally

foto

3. září 2018 • 17:00

Co se liberecké posádce nepodařilo v okolí Pačejova, vynahradili si na Zlínsku, kde se o víkendu uskutečnila Barum Rally jejíž součastí byl podnik XI. Star Rally Historic. A co víc, Tomáši Engemu, vedle kterého usedla do rodinné Škody 130 LR opět jeho sestra Lucka, se podařilo extrémně náročnou soutěž dokončit na absolutním druhém místě a prvním v kategorii.

žádný příspěvek celý článek »

Také na Barumce zajeli Štolfa s Hawlem skvěle

foto

30. srpna 2018 • 13:00

Součástí evropské Barum rally Zlín byl také 11. ročník Star Rally Zlín Historic. Do této soutěže odstartovalo osmatřicet historických speciálů na trať s osmi měřenými úseky o délce více jak devadesát kilometrů. Po páteční městské erzetě následovalo sedm sobotních náročných úseků. Jejich obtížnost navíc zvýšil nepříjemný déšť.

žádný příspěvek celý článek »

Jedenáctou Star Rally vyhráli Neumann se Slezákem

foto

29. srpna 2018 • 15:30

Mimořádně náročný ročník má za sebou letošní Star Rally Historic, přidružený závod Barum Czech Rally Zlín určený pro historické vozy. Na deštěm zmáčených zkouškách měl dlouho jezdeckou převahu někdejší pilot Formule 1 Tomáš Enge, který byl i s výkonově slabší Škodou 130 LR ve vedení hned od první rychlostní zkoušky, postupně však otěže převzal Vlastimil Neumann s Fordem Escort RS Cosworth, který se lépe vypořádal se zmoklou a zašpiněnou tratí.

žádný příspěvek celý článek »

Tomáš Enge se sestrou pojedou Star Rally Historic v rámci slavné Barum Rally

foto

20. srpna 2018 • 13:00

Příznivci rallysportu se obzvlášť těší na vrchol letošního mistrovství republiky v rally, zlínskou Barum Rally. Na startu se zde objeví Dani Sordo, tovární jezdec Hyundai WRT. Již pojedenácté se ale v rámci evropského šampionátu uskuteční Star Rally Historic, jenž je zařazena do kalendáře MČR v rally historických vozidel. A na startu se letos podruhé představí také liberecká dvojice Tomáš Enge a Lucie Engová se Škodou 130 LR.

žádný příspěvek celý článek »

Star Rally s nejdelší tratí a novým zázemím

foto

20. srpna 2018 • 11:00

Star Rally Historic v letošním roce nastupuje už do své druhé dekády. Jedenáctý ročník této soutěže pro historické rally vozy se pojede se statusem mistrovského závodu seriálu Autoklub MČR-HA, zároveň je vypsán jako volný mezinárodní podnik a věrný zůstává i těm nejhlubším kořenům, ze kterých Star Rally během let vyrostla – součástí bude také demonstrační jízda vozů Rally Legend.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Star Rally Historic

foto

12. srpna 2018 • 21:00

Star Rally Historic je již neodmyslitelnou součástí Barum Czech Rally Zlín, letos se pojede již jedenáctý ročník této soutěže. Pár hodin před zveřejněním seznamu přihlášených posádek na 'velkou Barumku' si můžete prohlédnout soupis dvojic, které se postaví na start mezi historiky.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z testu Dani Sorda před Barum Czech Rally Zlín

foto

10. srpna 2018 • 18:00

Dani Sordo bude jedním z největších taháků nadcházející Barum Czech Rally Zlín. V průběhu týdne si tak na jihu Čech poprvé vyzkoušel jízdu ve speciálu Hyundai i20 R5. Do okolí Českého Krumlova se vydal i náš redakční spolupracovník Ivo Prieložný, jehož snímky si můžete prohlédnout.

žádný příspěvek celý článek »

toplist