www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. července 2019, Svátek má Kristýna, zítra Jakub

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Mistrovství světa

Škoda Motorsport začala s dodávkami nového vozu Fabia R5 Evo

foto

18. července 2019 • 13:45

Od homologace 1. dubna 2015 bylo prodáno téměř 280 vozů první generace speciálu Škoda Fabia R5. Nyní nová Škoda Fabia R5 evo následuje svého předchůdce, který je nejúspěšnějším závodním vozem své kategorie všech dob. Toni Gardemeister, dřívější tovární jezdec Škoda Motorsport a majitel týmu TGS Worldwide, převzal první vůz Škoda Fabia R5 evo vyrobený pro zákazníky.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Neste Rally Finland

foto

12. července 2019 • 13:00

Mistrovství světa v automobilových soutěžích bude po krátké prázdninové přestávce pokračovat na extrémně rychlých šotolinových tratích ve Finsku. Organizátoři Neste Rally Finland v těchto dnech zveřejnili seznam přihlášených posádek.

žádný příspěvek celý článek »

Budoucnost rally: Hybridy útočí

foto

18. června 2019 • 11:00

Svět se mění a spolu s ním i vnímaní automobilismu společností. To se samozřejmě týká i rally. Vývoj jde nezadržitelně kupředu a zpět se nevrátí. Jelikož špičkový motorsport představoval v posledních desetiletích čistě marketingový nástroj automobilek, neudává proto směr tohoto vývoje, naopak se mu musí chtě nechtě přizpůsobit.

příspěvků: 1 celý článek »

Fotogalerie z Rally Italia Sardegna od Jörga Ullmanna

foto

18. června 2019 • 09:00

Mistrovství světa v automobilových soutěžích pokračovalo o uplynulém víkendu svým italským dílem. Na posádky čekaly náročné šotolinové rychlostní zkoušky Rally Italia Sardegna. Průběh této soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků od našeho stálého redakčního spolupracovníka Jörga Ullmanna.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Rally Italia Sardegna nakonec vyhrál Dani Sordo

foto

16. června 2019 • 17:00

Daniel Sordo vyhrál letošní ročník Rally Italia Sardegna. Dopomohly mu k tomu problémy s posilovačem řízeni Otta Tänaka, který přišel o vedoucí pozici až na závěrečné power stage. Na stupně vítězů doprovodili Sorda Teemu Suninen a Andreas Mikkelsen.

žádný příspěvek celý článek »

M-Sport posílá do boje novou Fiestu R5 (+FOTO)

foto

8. června 2019 • 19:45

Dlouhé čekání skončilo. M-Sport včera oficiálně představil novou Fiestu R5 postavenou na bázi modelu ST osmé generace populární Fiesty. Nový vůz, na kterém v Cockermouth pracovali od ledna loňského roku, představuje pro tým lidí kolem Malcolma Wilsona skutečně klíčový produkt. Bez přehánění lze říct, že na úspěchu nové Fiesty závisí budoucnost celé firmy, z čehož samozřejmě plynou nemalá očekávání vzhledem ke kvalitě nejnovějšího soutěžního náčiní s modrým oválem ve znaku.

příspěvků: 2 celý článek »

Další pódium pro Citroën

foto

4. června 2019 • 18:00

I když Sébastien Ogier a Julien Ingrassia přišli o šanci na vítězství, nevzdali se. Jejich typický přístup nikdy neskládat zbraně a bojovat, byl právem odměněn šestým umístěním na pódiu v této sezoně. Citroën Total World Rally Team zaznamenal už posedmé ze sedmi startů umístění mezi nejlepšími třemi. Esapekka Lappi a Janne Ferm měli šanci na dobrý výsledek, nicméně nakonec nedojeli do cíle.

žádný příspěvek celý článek »

Druhé vítězství v řadě pro Tänaka a Toyotu Yaris WRC

foto

4. června 2019 • 10:00

Ott Tänak s týmem Toyota Gazoo Racing WRT oslavuje již druhé vítězství v posledních dvou podnicích – a celkově třetí v roce 2019 – po zaslouženém prvním místě na Portugalské rallye.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Ott Tänak opanoval Vodafone Rally de Portugal

foto

2. června 2019 • 18:00

Estonský jezdec opanoval letošní ročník Vodafone Rally de Portugal, když zvítězil téměř stylem start-cíl. Po veletočích v závěrečných zkouškách jej na stupně vítězů doprovodili největší soupeři v boji o titul - Thierry Neuville a Sébastien Ogier.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Copec Rally Chile od André Lavadinha

foto

2. června 2019 • 15:00

Doháníme resty z nedávné minulosti. V tomto případě se vydáme opět na jihoamerický kontinent, kde se uskutečnil šestý díl mistrovství světa v automobilových soutěžích, Copec Rally Chile. Průběh soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Argentina od André Lavadinha

foto

2. června 2019 • 14:00

Doháníme resty z nedávné minulosti. V tomto případě se vydáme na jihoamerický kontinent, kde se uskutečnil pátý díl mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rally Argentina. Průběh soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Tour de Corse od André Lavadinha

foto

2. června 2019 • 11:00

Doháníme resty z nedávné minulosti. V tomto případě se vydáme na francouzský ostrov Korsika, kde se uskutečnil čtvrtý díl mistrovství světa v automobilových soutěžích, Tour de Corse. Průběh soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Italia Sardegna

foto

31. května 2019 • 11:00

V těchto dnech byl zveřejněn seznam přihlášených posádek na další díl mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rally Italia Sardegna, který se pojede v polovině května na italském ostrově. Na startu se letos poprvé v rámci MS představí i úřadující šampion WRC2 Jan Kopecký.

žádný příspěvek celý článek »

Štěrk, písek a úzké cesty. Toyota Yaris WRC míří na jih Evropy

foto

30. května 2019 • 12:00

Závodní sezóna se láme v polovině a na tým Toyota Gazoo Racing WRT již čekají dva šotolinové podniky na jihu Evropy. Sedmé kolo v Portugalsku se koná od 30. května do 2. června a po něm bude rychle následovat kolo číslo 8 na italském ostrově Sardinie ve dnech 13.-16. června.

žádný příspěvek celý článek »

Tanäk s Toyotou Yaris WRC si podmanil novou rally v Chile

foto

16. května 2019 • 08:00

Ott Tänak a soutěžní tým Toyota Gazoo Racing World Rally Team si na chilské rally, pořádané poprvé v historii, vybojovali již druhé vítězství letošní sezóny. Tänak v náročném podniku předvedl brilantní výkon včetně nejrychlejšího času v závěrečné Power Stage, a získal tak další body k posunu na druhé místo v průběžném pořadí jezdců šampionátu, pouhých 10 bodů za leaderem.

žádný příspěvek celý článek »

toplist