www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 26. února 2021, Svátek má Dorota, zítra Alexandr

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa 2019

Škoda Motorsport oslavuje nejúspěšnější sezónu své historie

foto

12. prosince 2019 • 12:00

Škoda Motorsport zrekapitulovala během výroční tiskové konference v Praze nejúspěšnější sezónu ve 118leté závodní historii tradiční české značky. Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen vyhráli tituly mistrů světa v kategorii WRC 2 Pro pro jezdce a spolujezdce a současně pomohli získat titul mistra světa v kategorii výrobců v sezóně 2019 pro tým Škoda Motorsport.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Catalunya od Svena Kolluse

foto

3. prosince 2019 • 11:00

Po definitivním zrušení Rally Australia můžeme konstatovat, že posledním odjetým podnikem letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích byla španělská Rally Catalunya. Na soutěž se vydal i náš stálý redakční spolupracovník Sven Kollus, jehož snímky si dnes můžete prohlédnout.

žádný příspěvek celý článek »

Rally Chile 2020 je zrušena

foto

28. listopadu 2019 • 17:00

Organizátoři čtvrtého podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích 2020, Rally Chile, která byla naplánována na 16.-19. dubna, se dnes rozhodli zrušit nadcházející ročník.

žádný příspěvek celý článek »

Ogier, Evans a Rovanperä tvoří novou sestavu pro Toyoty Yaris WRC 2020

foto

28. listopadu 2019 • 11:00

Soutěžnítým Toyota Gazoo Racing WRT s potěšením potvrzuje atraktivní složení zbrusu nové jezdecké sestavy pro sezónu 2020. K týmu se připojí šestinásobný mistr světa WRC Sébastien Ogier, zkušený jezdec a vítěz několika rallyových podniků, Elfyn Evans, a vycházející hvězda Kalle Rovanperä společně s příslušnými navigátory. Uvedené složení je dokonalou kombinací rychlosti, zkušeností a mladé krve za volantem vozů Toyota Yaris WRC.

žádný příspěvek celý článek »

Toyota potvrdila jezdeckou sestavu pro sezónu 2020

foto

27. listopadu 2019 • 19:00

Tovární tým Toyota Gazoo Racing WRT dnes potvrdil jezdeckou sestavu pro nadcházející sezónu. A nezůstal v ní kámen na kameni, když po dříve oznámeném odchodu mistra světa Otta Tänaka ke konkurenci skončili i jeho týmoví kolegové.

žádný příspěvek celý článek »

Citroen ukončil svůj program v MS rally

foto

20. listopadu 2019 • 21:15

Poté, co několikanásobný mistr světa Sebastien Ogier oznámil ukončení spolupráce s týmem Citroen Racing, oznámil dnes, tj. 20. listopadu 2019, tento tým svou neúčast v mistrovství světa FIA v rally v roce 2020.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Catalunya od André Lavadinha

foto

19. listopadu 2019 • 20:00

Po definitivním zrušení Rally Australia můžeme konstatovat, že posledním odjetým podnikem letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích byla španělská Rally Catalunya. Na soutěž se vydal i náš stálý redakční spolupracovník André Lavadinho, jehož snímky si dnes můžete prohlédnout.

žádný příspěvek celý článek »

Rally Australia je zrušena

foto

12. listopadu 2019 • 08:00

Posledním podnikem letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích měla být o nadcházejícím víkendu Rally Australia. Kvůli rozlehlým požárům v oblasti Coffs Harbour byla soutěž zrušena.

žádný příspěvek celý článek »

Ott Tänak přestupuje do Hyundai

foto

31. října 2019 • 17:00

Pouhé čtyři dny po zisku titulu mistra světa přichází očekávané potvrzení přestupové bomby. Čerstvý šampion Ott Tänak opouští po sezóně Toyotu a přechází ke konkurenci, konkrétně do týmu Hyundai.

žádný příspěvek celý článek »

Kopecký a Rovanperä získali pro značku Škoda titul mistra světa v kategorii WRC2 Pro

foto

31. října 2019 • 11:00

Mise splněna: na Španělské rallye RallyRACC Catalunya-Rally de España (24. 10.–27. 10. 2019) Jan Kopecký/Jan Hloušek (CZ/CZ) a jejich týmoví kolegové Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (FIN/FIN), jedoucí s vozem Škoda Fabia R5 evo, dojeli na druhém a třetím místě v kategorii WRC 2 Pro.

žádný příspěvek celý článek »

Tänak získává vůbec první mistrovský titul s Toyotou Yaris WRC

foto

31. října 2019 • 10:00

Jezdec týmu Toyota Gazoo Racing WRT Ott Tänak se společně s navigátorem Martinem Järveojou zapsali do historie. Druhým místem na rallye ve Španělsku si pojistili svůj první titul ve světovém rallyovém šampionátu FIA.

žádný příspěvek celý článek »

Ott Tänak rozbil nadvládu Sébastienů a je mistrem světa

foto

28. října 2019 • 13:00

Trvalo to dlouhých patnáct let, kdy automobilovým soutěžím vládli Sébastienové. Až letos se tuto nadvládu podařilo rozbít mladíkovi z Estonska. Jméno nového mistra světa zní: Ott Tänak.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Thierry Neuville vyhrál Rally Catalunya, Ott Tänak má titul

foto

27. října 2019 • 18:00

Thierry Neuville vyhrál Rally Catalunya, na uchování nadějí na premiérový titul mistra světa to však nestačilo. Ten vybojoval ve Španělsku druhý Ott Tänak.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Wales Rally GB od André Lavadinha

foto

24. října 2019 • 14:00

Na začátku října se uskutečnila Wales Rally GB. I tentokrát panovalo ve Velké Británii proměnlivé počasí, takže si posádky užily notné dávky bláta a bahna. Na soutěž se vydal i náš stálý redakční spolupracovník André Lavadinho, jehož snímky si dnes můžete prohlédnout.

žádný příspěvek celý článek »

Tým Toyota Gazoo Racing stojí ve Španělsku před výzvou smíšeného povrchu

foto

22. října 2019 • 10:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT vyráží ve skvělé formě od 24. 10. do 27.10. na Katalánskou rallye, která je v rámci závodního kalendáře jediným podnikem se skutečně smíšeným povrchem. Sázky v předvečer předposledního kola sezóny jsou skutečně vysoké.

žádný příspěvek celý článek »

toplist