www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. listopadu 2019, Svátek má Albert, zítra Cecílie

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa

Citroen ukončil svůj program v MS rally

foto

20. listopadu 2019 • 21:15

Poté, co několikanásobný mistr světa Sebastien Ogier oznámil ukončení spolupráce s týmem Citroen Racing, oznámil dnes, tj. 20. listopadu 2019, tento tým svou neúčast v mistrovství světa FIA v rally v roce 2020.

žádný příspěvek celý článek »

Rally Australia je zrušena

foto

12. listopadu 2019 • 08:00

Posledním podnikem letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích měla být o nadcházejícím víkendu Rally Australia. Kvůli rozlehlým požárům v oblasti Coffs Harbour byla soutěž zrušena.

žádný příspěvek celý článek »

Ott Tänak přestupuje do Hyundai

foto

31. října 2019 • 17:00

Pouhé čtyři dny po zisku titulu mistra světa přichází očekávané potvrzení přestupové bomby. Čerstvý šampion Ott Tänak opouští po sezóně Toyotu a přechází ke konkurenci, konkrétně do týmu Hyundai.

žádný příspěvek celý článek »

Kopecký a Rovanperä získali pro značku Škoda titul mistra světa v kategorii WRC2 Pro

foto

31. října 2019 • 11:00

Mise splněna: na Španělské rallye RallyRACC Catalunya-Rally de España (24. 10.–27. 10. 2019) Jan Kopecký/Jan Hloušek (CZ/CZ) a jejich týmoví kolegové Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (FIN/FIN), jedoucí s vozem Škoda Fabia R5 evo, dojeli na druhém a třetím místě v kategorii WRC 2 Pro.

žádný příspěvek celý článek »

Tänak získává vůbec první mistrovský titul s Toyotou Yaris WRC

foto

31. října 2019 • 10:00

Jezdec týmu Toyota Gazoo Racing WRT Ott Tänak se společně s navigátorem Martinem Järveojou zapsali do historie. Druhým místem na rallye ve Španělsku si pojistili svůj první titul ve světovém rallyovém šampionátu FIA.

žádný příspěvek celý článek »

Ott Tänak rozbil nadvládu Sébastienů a je mistrem světa

foto

28. října 2019 • 13:00

Trvalo to dlouhých patnáct let, kdy automobilovým soutěžím vládli Sébastienové. Až letos se tuto nadvládu podařilo rozbít mladíkovi z Estonska. Jméno nového mistra světa zní: Ott Tänak.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Thierry Neuville vyhrál Rally Catalunya, Ott Tänak má titul

foto

27. října 2019 • 18:00

Thierry Neuville vyhrál Rally Catalunya, na uchování nadějí na premiérový titul mistra světa to však nestačilo. Ten vybojoval ve Španělsku druhý Ott Tänak.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Wales Rally GB od André Lavadinha

foto

24. října 2019 • 14:00

Na začátku října se uskutečnila Wales Rally GB. I tentokrát panovalo ve Velké Británii proměnlivé počasí, takže si posádky užily notné dávky bláta a bahna. Na soutěž se vydal i náš stálý redakční spolupracovník André Lavadinho, jehož snímky si dnes můžete prohlédnout.

žádný příspěvek celý článek »

Tým Toyota Gazoo Racing stojí ve Španělsku před výzvou smíšeného povrchu

foto

22. října 2019 • 10:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT vyráží ve skvělé formě od 24. 10. do 27.10. na Katalánskou rallye, která je v rámci závodního kalendáře jediným podnikem se skutečně smíšeným povrchem. Sázky v předvečer předposledního kola sezóny jsou skutečně vysoké.

žádný příspěvek celý článek »

Vítězství týmu Toyota Gazoo Racing doprovází maximální skóre pro Tänaka

foto

8. října 2019 • 10:00

Ott Tänak ještě více posílil své vedení ve světovém rallyovém šampionátu FIA ziskem maximálního počtu bodů v RAC Rallye ve Velké Británii. Své již šesté vítězství v této závodní sezóně za volantem Toyoty Yaris WRC stylově zpečetil nejlepším časem ve speciálně bodované Power Stage.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Ott Tänak vyhrál Wales Rally GB a přiblížil se titulu

foto

6. října 2019 • 19:00

Estonský jezdec Ott Tänak zvítězil ve víkendové Wales Rally GB a přiblížil se tak k zisku premiérového titulu mistra světa. Továrního jezdce Toyoty doprovodili na stupně vítězů jeho dva největší soupeři - Thierry Neuville a Sébastien Ogier.

žádný příspěvek celý článek »

Toyota Gazoo Racing sebevědomě vyráží do velšských lesů

foto

3. října 2019 • 12:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT se od 3. do 6. října přesouvá na RAC Rallye ve Velké Británii, s očekáváním dobrého výsledku, kterého by v záludných rychlostních zkouškách ve Walesu mohl dosáhnout.

žádný příspěvek celý článek »

Ve Walesu s Janem Kopeckým pojede Jan Hloušek

foto

2. října 2019 • 09:30

Vítězstvím ve své kategorii na Britské rallye ve Walesu si může tovární posádka Škoda s vozem Škoda Fabia R5 evo ve složení Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen s předstihem zajistit titul v kategorii WRC 2 Pro v mistrovství světa FIA World Rally Championship 2019. Ve Walesu pojede ve své kariéře poprvé jejich týmový kolega Jan Kopecký, jehož cílem je zisk cenných bodů pro Škoda Motorsport do hodnocení výrobců. Navigovat jej bude Jan Hloušek, který nahradí jeho dlouholetého spolujezdce Pavla Dreslera.

žádný příspěvek celý článek »

Citroën hodlá ve Walesu pokračovat v útoku

foto

2. října 2019 • 09:00

Povzbuzený nedávným double v Turecku a plný sebevědomí míří Citroën Total World Rally Team na Wales Rally GB. Sébastien Ogier – Julien Ingrassia a Esapekka Lappi – Janne Ferm, kteří zde loni dojeli první a třetí, chtějí být na čele i tentokráte a posunout se v celkovém hodnocení mistrovství světa.

žádný příspěvek celý článek »

Zveřejněn kalendář mistrovství světa pro rok 2020

foto

27. září 2019 • 18:00

Po dlouhých průtazích byl konečně zveřejněn kalendář mistrovství světa v automobilových soutěžích pro nadcházející sezónu 2020. A podobně jako vloni to byl velký politický boj. K očekávanému vyřazení Tour de Corse se nakonec na poslední chvíli přidala Rally Catalunya, naopak se do kalendáře vrací africká Safari a Japonsko.

žádný příspěvek celý článek »

toplist