Dnes je 26. května 2019, Svátek má Filip, zítra Valdemar

Tanäk s Toyotou Yaris WRC si podmanil novou rally v Chile

foto

16. května 2019 • 08:00

Ott Tänak a soutěžní tým Toyota Gazoo Racing World Rally Team si na chilské rally, pořádané poprvé v historii, vybojovali již druhé vítězství letošní sezóny. Tänak v náročném podniku předvedl brilantní výkon včetně nejrychlejšího času v závěrečné Power Stage, a získal tak další body k posunu na druhé místo v průběžném pořadí jezdců šampionátu, pouhých 10 bodů za leaderem.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Ott Tänak vyhrál Copec Rally Chile

foto

12. května 2019 • 23:00

Estonský jezdec Ott Tänak vyhrál premiérovou soutěž mistrovství světa v automobilových soutěžích v Chile. Na stupně vítězů jej doprovodily soutěžácké legendy poslední dekády - Sébastienové Ogier a Loeb. Další z kandidátů na titul Thierry Neuville havaroval.

Páté pódium v řadě pro C3 WRC

foto

10. května 2019 • 09:30

Sébastien Ogier a Julien Ingrassia předvedli v Argentině další heroický výkon a zajeli čtvrté umístění na pódiu v této sezoně. Po nervy drásajícím závěru finálové etapy pro Citroën Total World Rally Team vybojovali páté stupně vítězů v roce 2019.

Yaris WRC šplhal v argentinských horách na vrchol výsledkové listiny

foto

10. května 2019 • 08:30

Soutěžnímu týmu Toyota Gazoo Racing World Rally Team v posledním dni argentinské rally jen o chlup unikla pódiová umístění. Kris Meeke nakonec dojel čtvrtý. Všichni tři jezdci týmu si v posledním dni polepšili, přičemž i Jari-Matti Latvala a Ott Tänak postoupili v žebříčku výše a dojeli v celkovém pořadí na pátém, respektive osmém místě.

Modernizovaná Škoda Fabia R5 získala homologaci

foto

30. dubna 2019 • 21:15

Modernizovaná verze vozu Škoda Fabia R5 je připravena pro závodní nasazení. Byla úspěšně homologována Mezinárodní automobilovou federací FIA a je schválena pro účast v soutěžích. Po nezbytných kilometrech absolvovaných v rámci testovacího programu na asfaltu, šotolině, sněhu a ledu se modernizovaná Škoda Fabia R5 zanedlouho objeví ve svém prvním soutěžním nasazení.

SOUHRN: Rally Argentina vyhrál Thierry Neuville

foto

28. dubna 2019 • 23:00

Po krátké pauze pokračuje mistrovství světa v automobilových soutěžích, tentokráte v Jižní Americe. Posádky se vrací na šotolinový povrch, při Rally Argentina se na start již tradičně staví chudší startovní pole. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Toyota Gazoo Racing míří na jihoamerickou šotolinu

foto

24. dubna 2019 • 16:00

zahájí dvojice podniků v Jižní Americe. První na řadě je již zavedená klasika v podobě Argentinské rallye (25.-28. dubna), kde Toyota Yaris WRC v roce 2018 vybojovala vítězství.

C3 se vrací do Latinské Ameriky

foto

24. dubna 2019 • 15:00

Seriál WRC míří do Argentiny k pátému dějství, po Mexiku teprve druhému na šotolině. Posádky Citroën Total World Rally Teamu, Sébastien Ogier - Julien Ingrassia a Esapekka Lapii - Janne Ferm, budou opět těžit z podpory vášnivých fanoušků, kteří jsou pro Latinskou Ameriku typičtí. Obě posádky hodlají ukázat podobnou rychlost, jakou předvedly před půldruhým měsícem na tratích kolem Leónu a pokračovat v sérii umístění na pódiu.

Seznam přihlášených posádek na Copec Rally Chile

foto

19. dubna 2019 • 01:00

V půlce května se premiérově uskuteční mistrovství světa v automobilových soutěžích také v Chile. Podnik zařazený do kalendáře hlavně díky štědrému vládnímu příspěvku, který ve finále pohřbil Dakar v Jižní Americe, slibuje na jihoamerické poměry naprosto nebývale početný seznam přihlášených posádek.

Seznam přihlášených posádek na Rally Argentina

foto

18. dubna 2019 • 10:00

Již koncem příštího týdne se uskuteční další díl mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rally Argentina. Jak je na těchto soutěžích bohužel zvykem, seznam přihlášených posádek neoplývá ani kvantitou, ani příliš velkou kvalitou.

Ogier a Ingrassia druzí na Korsice

foto

4. dubna 2019 • 12:00

Sébastien Ogier a Julien Ingrassia si díky své bojovnosti zajistili na Korsice třetí pódium v této sezoně a čtvrté umístění mezi první třemi pro Citroën Total World Rally Team. Jejich tvrdě vybojovaná korsická druhá příčka jim vynesla snížení odstupu na první místo v celkové klasifikaci mistrovství světa pilotů na pouhé dva body.

První a druhé místo pro Toyotu Yaris v závěrečné Power Stage

foto

2. dubna 2019 • 18:00

Solidní výkony všech vozů Toyota Yaris WRC v rámci Korsické rallye zakončili Kris Meeke a Ott Tänak prvním a druhým místem v závěrečné Power Stage. Všechny tři týmové vozy se nakonec umístily v první desítce. Plány zhatilo několik časově náročných zdržení.

SOUHRN: Neuville ovládl po Evansově defektu Tour de Corse

foto

31. března 2019 • 23:00

Francouzskou Tour de Corse vyhrál po dramatickém závěru Belgičan Thierry Neuville a je novým lídrem seriálu mistrovství světa. K vítězství mu na Korsice pomohl defekt vedoucího britského jezdce Elfyna Evanse v závěrečné power stage.

C3 WRC nabírá kurs Korsika

foto

27. března 2019 • 12:00

První podnik kompletně na asfaltu, to je Rally Korsika, čtvrté dějství seriálu mistrovství světa WRC 2019, domácí start pro Citroën Total World Rally Team. Posádky francouzského týmu ve složení Sébastien Ogier-Julien Ingrassia a Esapekka Lappi-Janne Ferm mají velké šance také díky tomu, že změny na trasách rally by jim měly vyhovovat.

Kalle Rovanperä bude bojovat o vedení ve WRC 2 Pro

foto

25. března 2019 • 16:00

Čtvrté dějství mistrovství světa 2019 FIA World Rally Championship, Francouzská rallye na Korsice (28. 3.–31. 3. 2019), nabídne na středomořském ostrově napínavé souboje. S privátně nasazeným vozem Škoda Fabia R5 se Kalle Rovanperä se spolujezdcem Jonnem Halttunenem vůbec poprvé pustí do soubojů na 14 rychlostních zkouškách Francouzské rallye, jež se jede na úzkých silnicích plných zatáček.