www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 19. března 2019, Svátek má Josef, zítra Světlana

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

MČR v rally

Racing 21 úspěšně ukončil předsezonní testy nového vozu

foto

16. března 2019 • 15:00

Tým Racing 21 převzal v závěru minulého týdne zcela nový soutěžní vůz Polo GTI R5 pro domácí starty v sezóně 2019. Následně absolvoval s touto soutěžní technikou předsezonní třídenní testy, pokaždé na odlišném povrchu trati.

žádný příspěvek celý článek »

Jan Černý na prahu nové rallyové sezony

foto

16. března 2019 • 12:00

Jako malý návrat by se dala označit změna vozu Mogul Racing teamu pro sezonu 2019. Jan Černý se po roce stráveném za volantem Fordu Fiesta R5 vrací do Škody Fabia R5, s níž bude v sezoně 2019 bojovat o čelní příčky v mistrovství České republiky v rally.

žádný příspěvek celý článek »

Posádky si dávají s přihláškami na čas…

foto

14. března 2019 • 11:00

Snad se to už stalo tradicí. Před prvním závodem českého šampionátu, kterým bude ve dnech 29. – 31. března 2019 38. Kowax Valašská rally ValMez 2019, se přihlášky soutěžních týmů scházejí doslova na poslední chvíli. A je tomu tak i loni. Na druhou stranu, do uzávěrky 17. března o půlnoci je stále hodně času…

žádný příspěvek celý článek »

Úspěšná sezony Radima Oravy za volantem

foto

14. března 2019 • 09:00

Radim Orava má z loňského roku na svém kontě dva starty na pozici spolujezdce a šest závodů odjel za volantem. V průběhu roku vyměnil závodní techniku a nechyběli ani skvělé výsledky. Úspěchem pro valašského pilota je 3. místo ve Valašsko – Tatranském poháru. Na vsetínském sprintu všechny diváky zaujal netradičním vylepšením vozu Renaultu Clio Sport, které bylo nutné udělat po výletu mimo trať

žádný příspěvek celý článek »

Majstrovstvá Slovenska odštartuje Valašská rally v Česku

foto

14. března 2019 • 08:00

Slovenský šampionát v rally premiérovo odštartuje mimo územia Slovenskej republiky na 38. Kowax Valašská rally Valmez s centrom vo Valašskom Meziříčí, ktorá sa uskutoční v termíne 29. - 31. marca 2019. V rámci slovenského šampionátu bude každá etapa "Valašky" započítaná samostatne, účastníci majstrovstiev Slovenska tak absolvujú dva samostatné podniky.

žádný příspěvek celý článek »

Tomáš Vyvlečka v loňské sezoně bronzový

foto

12. března 2019 • 18:00

Valašský jezdec Tomáš Vyvlečka se v loňské sezoně postavil na start třech podniků. Společně se spolujezdcem Vojtěchem Mudrákem a vozem Hondou CivicVTi si prožili nejednu krušnou chvilku. Přesto se však v celkovém hodnocení roku kluci radují ze 3. místa ve třídě 12.

žádný příspěvek celý článek »

Popradskí usporiadatelia sa podieľajú na Valašskej rally

foto

12. března 2019 • 09:00

Majstrovstvá Slovenska v rally 2019 odštartujú úvodnou súťažou v závere marca v Českej republike. Slovenský šampionát premierovo odštartuje Kowax Valašská rally Valmez s centrom vo Valašskom Meziříčí. Jej 38. ročník sa uskutoční v termíne 29. - 31. marca a súťaž je okrem českých majstrovstiev prvýkrát zaradená do seriálu FIA European Rally Trophy (ERT) - Central. Spoluorganizátorom populárnej 'Valašky' bude AOS klub Poprad, ktorý už niekoľko rokov úspešne organizuje Rallye Tatry.

žádný příspěvek celý článek »

V Klatovech už přijímají přihlášky na dubnové soutěže

foto

7. března 2019 • 09:00

Dva měsíce před startem mají 54. Rallye Šumava Klatovy a 28. Historic Vltava Rallye schváleny a zveřejněny základní dokumenty, tzv. zvláštní ustanovení. Díky tomu mohl být spuštěn i systém elektronických přihlášek na soutěže, které jsou k nalezení společně s dalšími informacemi na klubových stránkách www.pamk.cz.

žádný příspěvek celý článek »

Daniel Hamšík: K rally mě přivedl můj otec

foto

4. března 2019 • 11:00

Devětadvacetiletý spolujezdec Daniel Hamšík jun. stojí na začátku své osmé sezony v rally. Loňský rok pro něj nebyl moc úspěšný, když ze šesti závodů dokončil dva. Letos se to pokusí napravit. Daniel by se měl objevit společně s Ondřejem Mezihorákem v rámci rallysprint série s vozem Honda Civic VTi. Pojďme si navigátora z Želechovic krátce představit.

žádný příspěvek celý článek »

Hledá se vítěz třetího ročníku Tatransko-Valašského poháru

foto

4. března 2019 • 09:00

Spojení českých organizátorů Valašské rally ValMez a pořadatelského týmu Rallye Tatry pokračuje III. ročníkem Tatransko-Valašského poháru 2019. Tatransko-Valašský pohár 2019 (dále TVP) má za sebou dva ročníky. Historicky prvním vítězem se v roce 2017 stal královohradecký Lukáš Matěna, o rok později uspěl zlínský Petr Krajča.

žádný příspěvek celý článek »

Zvláštní ustanovení na Rallye Šumava Klatovy i Vltavu

foto

28. února 2019 • 08:00

Dnes byly zveřejněny zvláštní ustanovení na druhý díl mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, kterým bude dubnová Rallye Šumava Klatovy. Zároveň s tím vyšla i česká verze zvláštních ustanovení na Historic Vltava Rallye, která bude opět zařazena do mistrovství Evropy historiků.

žádný příspěvek celý článek »

Matěj Řehák loni závodil poskromnu, přesto úspěšně

foto

27. února 2019 • 19:00

Matěj Řehák společně se spolujezdcem Lukášem Říhou v uplynulé sezoně startovali pouze na dvou závodech. Posádka žluté Hondy Civic Type R však oba dva závody dokončila na pěkném umístění. Na Valašské rally to byla výhra ve třídě 8 a na Rally Vsetín druhé místo ve třídě. Za zmínku stojí také 10. příčka v hodnocení rallysprintsérie v cíli vsetínské soutěže.

žádný příspěvek celý článek »

Zvláštní ustanovení definuje trať Valašky

foto

24. února 2019 • 18:00

Úvodní soutěž českého a slovenského šampionátu, závod European Rally Trophy - Central - 38. Kowax Valašská rally ValMez 2019 (29. – 31. 3. 2019) odtajnila zveřejněním Zvláštních ustanovení trať letošního ročníku.

příspěvků: 2 celý článek »

Filip Mareš pojede domácí šampionát i Evropu

foto

22. února 2019 • 12:00

Filip Mareš s Janem Hlouškem vyrazí už brzy do své druhé sezóny s vozem specifikace R5. Projekt ACA Škoda Autoklub Team, který vznikl díky partnerství Autoklubu ČR se společností Škoda Auto a Autocentrála, vstupuje letošním rokem do své prostřední fáze. Kromě domácího mistrovství se tak bílo-zlatá Fabie R5 z dílen Kresta Racing představí na vybraných podnicích Mistrovství Evropy.

žádný příspěvek celý článek »

Lumír Firla chuť do závodění neztratil

foto

22. února 2019 • 10:00

Velkým zpestřením české rally scény byly v loňské sezóně starty Lumíra Firly ve dvoukolkách. Jezdec z Orlové měl do té doby minimum zkušeností s vozy s jednou poháněnou nápravou. Loňskou sezónu Lumír rozjel dobře, ale přišel moment, který soutěžní rok předčasně ukončil. Jak je na tom Lumír nyní a zda ho uvidíme letos na tratích erzet, se dočtete v následujícím rozhovoru.

žádný příspěvek celý článek »

toplist