www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 30. března 2023, Svátek má Arnošt, zítra Kvido

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

MČR v rally

Jakub Jirovec: Nová sezona - nová výzva

foto

25. března 2023 • 16:00

Jakub Jirovec odstartuje na začátku dubna druhou sezonu za volantem krásné „Alpinky“. Rok 2022 se nesl hlavně v získávání zkušeností, letos už má mladý jezdec i odvážnější cíle. První letošní start proběhne na začátku dubna při 41. Kowax Valašská rally ValMez.

žádný příspěvek celý článek »

Už v sobotu je první uzávěrka přihlášek na Vltavu a Šumavu

foto

24. března 2023 • 10:00

Jak již bylo inzerováno, sobota 25. března je termínem první uzávěrky pro letošní Historic Vltava Rallye a Rallye Šumava Klatovy, které se budou konat 21. – 23. 4. 2023. Do této chvíle je pro obě soutěže přihlášeno v součtu přes šedesát posádek, prim hrají účastníci Mistrovství Evropy v rally historických vozů. Vše důležité je k dispozici na stránkách www.pamk.cz.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Kowax Valašskou Rally ValMez

foto

23. března 2023 • 15:00

Dnes byl zveřejněn seznam přihlášených posádek na úvodní podnik české soutěžácké sezóny, kterou obstará již koncem příštího týdne Kowax Valašská Rally ValMez, která premiérově s rychlostní zkouškou zavítá i do Ostravy. Stejně jako v minulých letech je soutěž součástí i restrukturalizovaného seriálu European Rally Trophy.

žádný příspěvek celý článek »

Martin Straka okomentuje speciálku Vítkovice

foto

23. března 2023 • 09:00

Organizační tým Kowax Valašské rally ValMez 2023 se rozhodl speciální rychlostní zkoušku Vítkovice pojmout jako svátek motorsportu. S označením RZ 15 / 16 se uskuteční v neděli 2. dubna 2023, se startem v 14:15 hodin. O vytvoření skvělé atmosféry podél trati obou průjezdů se postará známý ostravský motoristický komentátor Martin Straka.

žádný příspěvek celý článek »

Jan Černý s Hyundai i20 N Rally2 na Valašské rally

foto

20. března 2023 • 12:00

V seznamu přihlášených posádek na letošní ročník Kowax Valašské rally ValMez 2023 překvapivě najdeme i posádku Jan Černý – Petr Černohorský. Přihlášeni jsou s vozidlem Hyundai i20N Rally 2 za soutěžícího Evrofin Racing. Při neúčasti posádky na letošním Rallye Monte-Carlo a po dvou startech v Rakousku s vozidlem Opel Corsa Proto by se posádka měla představit po roční pauze v úvodním podniku MČR v rally.

žádný příspěvek celý článek »

Do uzávěrky Valašky zbývají poslední hodiny

foto

20. března 2023 • 11:00

V pondělí 20. března o půlnoci se uzavře možnost přihlášení na KOWAX Valašskou rally ValMez 2023. Úvodní podnik European Rally Trophy a českého šampionátu proběhne ve dnech 31. března – 2. dubna 2023.

žádný příspěvek celý článek »

Ford Puma Rally1 na startu jubilejní Bohemky?

foto

16. března 2023 • 11:00

Kdo sleduje rallyovou scénu, ví, že vozy kategorie Rally1 se objevují až na pár výjimek výhradně ve světovém šampionátu a pronájem těchto aut je zatím prakticky nemožný. Nicméně oslava 50. narozenin je výjimečná záležitost a snad i proto byl slavný tým M-Sport v čele s Malcolmem Wilsonem ochoten o pronájmu jednat.

žádný příspěvek celý článek »

Samohýl Škoda Team míří s novým designem do Rakouska

foto

16. března 2023 • 09:00

Už o tomto víkendu odstartuje letošní sezónu posádka Samohýl Škoda Teamu Adam Březík – Ondřej Krajča. Zúčastní se druhého závodu rakouského šampionátu – Rebenland Rallye s centrem v Leutschachu, nedaleko slovinských hranic. Na neznámé tratě vyrazí se startovním číslem 4.

žádný příspěvek celý článek »

Rozhovor s Vladimírem Příborským jun. - Vítězství nebo nic

foto

15. března 2023 • 19:00

Naposledy jsme si s Vladimírem Příborským jun. povídali před třemi roky, tedy ještě „před covidem“. Za tři poslední roky se však rodinná posádky syna a otce Vladimírů Příborských může pochlubit velmi zajímavou statistkou – vždy buď vyhráli ve své třídě, nebo nedojeli pro technickou závadu. Nic mezitím!

žádný příspěvek celý článek »

Vzpomínka na Stanislava Šelmáta

foto

15. března 2023 • 16:00

Osmého března uplynuly dva roky od doby, kdy opustil soutěžáckou komunitu Standa Šelmát. Je důležité si na něj vzpomenout, protože jeho stručná charakteristika je - „byl to hodný člověk“, někdy až moc. Je mi ctí, že jsem ho poznal osobně a rád vzpomínám na povídání s ním v Penzionu Zahrádka. Vždy nezbytná cigaretka, usměv a pod nohama jeho pejsci. U řady našich povídání asistoval i další motoristický nadšenec, který už nás taky opustil, žinkovský fotograf Josef Böhm.

žádný příspěvek celý článek »

Klatovské soutěže zahajují příjem přihlášek

foto

14. března 2023 • 12:00

Rozjezd domácí soutěžácké sezóny je na dohled, a tak na Klatovsku už přípravy Historic Vltava Rallye a Rallye Šumava Klatovy běží naplno. Budou se konat 21. – 23. 4. 2023 ve formátu obdobném jejich loňskému ročníku, v tuto chvíli již byla schválena tzv. základní ustanovení obou soutěží a byl zahájen příjem přihlášek. Vše důležité je k dispozici na stránkách www.pamk.cz.

žádný příspěvek celý článek »

Prodej vstupenek na jubilejní Bohemku zahájen

foto

14. března 2023 • 09:00

Půl století je dlouhá doba a z populární „Bohemky“ se pomalu ale jistě stává dáma v letech. Kulaté výročí si žádá velkolepou oslavu a pořadatel připravuje pro diváky pestrý doprovodný program. Jubilejní padesátý ročník Bohemia Rally Mladá Boleslav startuje až začátkem července, ale již nyní si můžete zakoupit vstupenky do servisní zóny, a především do Sosnové, kde proběhne tradiční úvod soutěže v podobě okruhové rychlostní zkoušky.

žádný příspěvek celý článek »

Dominik Stříteský: Stát na bedně se rozhodně neomrzí

foto

10. března 2023 • 18:00

Dominik Stříteský má hodně nabitý program. Rallyovou sezonu vystřídala příprava mládeže na kartingové závody v Itálii a k tomu i natáčel reklamu. Domů se vrací na otočku, přesto si našel čas na malé bilancování loňského roku a náhled na novou sezonu.

žádný příspěvek celý článek »

Auto Podbabská Škoda MOL Rally Tým se představil

foto

10. března 2023 • 16:15

Ve čtvrtek byl v Praze představen tým Dominika Stříteského pro letošní sezonu PSG Mistrovství České republiky v rally. Dominik se umístil loni na stupních vítězů v Mistrovství České republiky, snahou a cílem celého týmu bude v letošním roce posunout se co nejblíže prvnímu místu.

žádný příspěvek celý článek »

Josef Vodehnal: Jel jsem rychleji, než Standa četl…

foto

3. března 2023 • 14:15

V příjemném prostředí minipivovaru Ovipistán v Ledcích nedaleko Třebechovic pod Orebem se v sobotním podvečeru tísnila stovka nadšených posluchačů. Vedle skvělých piv se zaposlouchali především do povídání s legendární posádkou Josef Vodehnal-Stanislav Malina. V automobilových rallye se pohybují od konce sedmdesátých let prakticky dodnes alespoň příležitostnými starty například na Podorlické rally nebo při Setkání legend.

žádný příspěvek celý článek »

toplist