www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. července 2024, Svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

MČR Sprintrally 2014

René Dohnal zažil v sezoně věnec i kotrmelec

foto

23. prosince 2014 • 10:00

René Dohnal se pohybuje v automobilových soutěžích od roku 2011. Během této krátké kariéry dokázal vybojovat post vícemistra ve třídě 10 a ve třídě 7. Na sezónu 2014 ovšem kunovický jezdec nebude vzpomínat nejraději.

žádný příspěvek celý článek »

Pořadatelé Kopné končí s rally!

foto

18. prosince 2014 • 12:00

Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota se rozhodli nepořádat další ročníky Rallysprintu Kopná i Mikuláš rally a končí své dlouholeté pořadatelské působení v automobilových soutěžích. Jako důvod svého rozhodnutí uvádí degradaci českého rallysprintového šampionátu v roce 2015 a obavy z nenaplnění rozpočtu soutěže vzhledem k předpokládanému snížení počtu posádek ve startovním poli.

příspěvků: 2 celý článek »

Michal Horák mění do příští sezony vůz i tým

foto

14. prosince 2014 • 16:00

Jako na houpačce, tak se v letošní sezoně cítila rodinná dvojice Michal a Ivan Horákovi. Po dobrých výsledcích přišly výpadky a z útoku na konečné umístění ve třídě 6 na bedně, zbylo „až“ sedmé místo. Do příští sezony vstoupí Horákovi se změnami.

žádný příspěvek celý článek »

LB Trans Racing má důvod slavit

foto

20. listopadu 2014 • 14:00

To, v co členové týmu LB Trans Racing na začátku roku nesměle doufali, se nakonec stalo skutečností. Pravda, asi se příliš nepočítalo s tím, že mistrovský titul vybojuje zrovna Martina Daňhelová, vždyť program ve sprintech byl pro ni jen doplňkem k závodění s Cliem R3.

žádný příspěvek celý článek »

Petr Kačírek: 'Uf, to byla sezóna...'

foto

17. listopadu 2014 • 08:00

Pražský tým Duck Racing Team má za sebou jednu z nejnáročnějších, ale zároveň také nejúspěšnějších sezon ve své 23 leté historii. Na okruzích získal Petr Kačírek titul ve sprintech a spolu s Danielem Skalickým i vytrvalostní titul v Mezinárodním mistrovství ČR ve třídě do 3500 cm3, ke kterým dokázali se svými modrými BMW přidat také vítězství v FIA zóně střední Evropy a v ESET V4 Cupu.

žádný příspěvek celý článek »

Vopatřil zakončil mistrovskou sezonu stříbrem ve Vsetíně

foto

6. listopadu 2014 • 16:00

Maximálně spokojen, bez karambolu a úspěšně absolvovanými všemi podniky Mistrovství České republiky ve sprintrally zakončil sezonu zlínský automobilový závodník Martin Vopatřil. V předstihu jistý šampion třídy 6 uzavřel ročník druhým místem ve Vsetíně.

žádný příspěvek celý článek »

Vlčák už se těší na Rudu z Ostravy

foto

30. října 2014 • 13:30

Martin Vlček s Richardem Lasevičem si na páteční vyhlášení mistrů na zámku v Holešově přišli pro poháry za druhé místo ve třídě 2, získané na tratích sprintového šampionátu. Na první sezonu ve čtyřkolce je to velmi dobrý výsledek, se kterým se zkraje roku nepočítalo. Jak se ale ubránit smíšeným pocitům, když o týden dříve na vsetínském sprintu bylo ve hře mnohem víc...

žádný příspěvek celý článek »

Pešl si cení celkového stříbro, radost mu dělá i 'mladej'

foto

30. října 2014 • 12:00

V rally soutěžích se pohybuje od roku 2009, mezi „velkými kluky“ se silnými auty ve třídě 3 jezdí čtvrtou sezonu. Ale až teprve na Rally Vsetín 2014 se valašskomeziřířský pilot Jaroslav Pešl dočkal prvního vítězství ve třídě.

žádný příspěvek celý článek »

Smékal s Hýbnerovou vítězi dvoukolek ve Vsetíně

foto

26. října 2014 • 18:00

Vítězstvím mezi dvoukolkami a ve třídě zakončila letošní sezonu smíšená posádka ze Zlína Egon Smékal - Monika Hýbnerová. Při Říha Group Partr Rally Vsetín navíc navázali Egon s Monikou na šňůru vítězství ve třídě, kterou načali na valašském sprintu v roce 2011.

žádný příspěvek celý článek »

Mistrovský titul – tak už je to pravda!

foto

25. října 2014 • 11:30

Pravděpodobně úplně poprvé v historii rallysportu naší země se v početné konkurenci stala mistryní republiky žena – pilotka závodního vozu. Martina Daňhelová dotáhla své celoroční úspěšné tažení Mistrovstvím ČR ve sprintrally k titulu ve třídě 8 a společně se spolujezdkyní Karolínou Jugasovou si mohly po vsetínské soutěži pořádně užívat pocity šampiónek.

žádný příspěvek celý článek »

Zlatý hattrick dokonán – Tomaštík je mistrem ČR

foto

21. října 2014 • 12:00

Nevěřitelné sportovní drama s tím nejšťastnějším možným koncem se odehrálo o uplynulém víkendu v rallysprintovém šampionátu na Valašsku. Jen málokdo byl asi v sobotu v podvečer šťastnějším člověkem než loučící se matador Jaromír Tomaštík.

žádný příspěvek celý článek »

Video z Říha Group Partr Rally Vsetín od Luboše Laholy

foto

19. října 2014 • 20:00

Tradičním podnikem na závěr rallysprintové sezóny byla již tradičně vsetínská soutěž letos nesoucí název Říha Group Partr Rally Vsetín. Soutěže, kde se korunoval mistr republiky ve sprintrally, se zúčastnil i náš stálý redakční spolupracovník Luboš Lahola, jehož video si dnes můžete prohlédnout.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Říha Group Partr Rally Vsetín od Davida Jeřábka

foto

19. října 2014 • 19:00

Závěrečným podnikem letošního Timeseal mistrovství České republiky ve sprintrally byla o uplynulém víkendu Říha Group Partr Rally Vsetín. Tradičního závodu na východě Moravy se zúčastnil i náš stálý redakční spolupracovník David Jeřávek a vy si dnes můžete prohlédnout jeho snímky z této soutěže.

žádný příspěvek celý článek »

Jaromír Tomaštík vyhrál Říha Group Partr Rally Vsetín a je mistrem republiky

foto

19. října 2014 • 07:00

Jaromír Tomaštík vyhrál závěrečný díl letošního Timeseal mistrovství České republiky ve sprintrally a potvrdil tak zisk titulu letošního sprintového šampiona. Až do posledních metrů vsetínské soutěže sváděl souboj o vítězství Miroslav Jakeš, nakonec však Tomaštíkovi podlehl.

žádný příspěvek celý článek »

Lumír Firla pojede ve Vsetíně o druhé místo

foto

17. října 2014 • 10:00

Letošní rallysprintová sezona definitivně spěje do svého konce, nicméně tým Duck Racing a Lumíra Firlu se Zdeňkem Jůrkou čeká ještě finálová bitva o potvrzení druhého místa ve třídě 3. Tradiční poslední soutěž sezony obstará vsetínská rally.

žádný příspěvek celý článek »

toplist