www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. ledna 2019, Svátek má Milena, zítra Miloš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Ostatní soutěže

AER 2019: A šéf musí zpátky na trať

foto

11. ledna 2019 • 16:00

Devátá etapa Africa Eco Race 2019 se jela stejně jako před rokem, jenom v protisměru. Závodníci na ní našli vše včetně méně tradičních úseků ve vegetaci. Tomáš Tomeček ji projel ve druhém čase mezi kamiony. V cíli byl spokojený. Jenže pak se musel na trať vrátit.

žádný příspěvek celý článek »

Macík byl na Dakaru druhý mezi kamiony, průběžně je čtvrtý

foto

11. ledna 2019 • 12:00

Martin Macík byl druhý ve 4. etapě Rallye Dakar a v průběžném pořadí kategorie kamionů se posunul na čtvrté místo. Na dnes nejrychlejšího Rusa Andeje Karginova s kamazem ztratil devětadvacetiletý pilot minutu a půl. V čele je i nadále jeho týmový kolega a obhájce prvenství Eduard Nikolajev.

žádný příspěvek celý článek »

AER 2019: Mauritánské maso

foto

11. ledna 2019 • 11:00

Osmá etapa Africa EcoR ace 2019 se původně měla jet jako druhá část maratonu. Nakonec z ní pořadatelé udělali běžnou mauritánskou etapu. Tedy plnou dun a extrémně náročnou na jezdecké umění i výdrž techniky. S ní se potýkal i Tomáš Tomeček, v cíli přesto slavil další pódiové umístění.

žádný příspěvek celý článek »

Prokop se na Dakaru opět posunul vpřed, moc spokojený ale nebyl

foto

10. ledna 2019 • 11:00

Automobilový jezdec Martin Prokop se na Rallye Dakar posunul již na 11. místo průběžného pořadí a poprvé se umístil v etapě v elitní desítce, přesto po skončení třetího soutěžního dne moc spokojený nebyl. Dvakrát jej přibrzdil defekt a jednou jezdecká chyba. Navíc očekává, že dostane dodatečně penalizaci za překročení maximální povolené rychlosti na spojovacím úseku.

žádný příspěvek celý článek »

AER 2019: V Mauritánii si každý najde svou stopu

foto

9. ledna 2019 • 10:00

Není vždycky všechno tak, jak by si člověk představoval. A naplánoval. Z maratónské dvojetapy na Africa Eco Race 2019 jsou nakonec dvě standardní mauritánské dunové etapy. Ta dnešní se jela jako sedmá v pořadí a Tomáš Tomeček se v ní prodral z chvostu pole výrazně dopředu, což se následujícího dne odrazí na lepší startovní pozici.

žádný příspěvek celý článek »

Prokop na Rallye Dakar poskočil do druhé desítky

foto

9. ledna 2019 • 09:00

Český automobilový jezdec Martin Prokop obsadil v druhé etapě Rallye Dakar dvanácté místo. Po pondělních technických problémech se pilot fordu posunul v celkové klasifikaci z páté do druhé desítky a je osmnáctý. Nejrychleji zvládl 342 kilometrů dlouhou rychlostní zkoušku Francouz Sébastien Loeb, novým lídrem kategorie automobilů je Giniel de Villiers z Jihoafrické republiky.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Jänner Rallye od Jörga Ullmanna

foto

9. ledna 2019 • 08:00

Tradičně první automobilovou soutěží v okolí je rakouská Jänner Rallye, která v letošním roce nabídla skuteční zimní podívanou plnou všudypřítomného sněhu. Do okolí Freistadtu se vydal i náš stálý redakční spolupracovník Jörg Ullmann, jehož snímky si dnes můžete prohlédnout.

žádný příspěvek celý článek »

Prokop vstoupil do Dakaru technickými problémy a značnou ztrátou

foto

8. ledna 2019 • 10:00

Martin Prokop se v úvodní etapě 41. ročníku Rallye Dakar v Peru potýkal s technickými problémy svého fordu a v kategorii automobilů ztratil na vedoucího Násira Attíju přes 20 minut. V soutěži čtyřkolek patří Tomáši Kubienovi třetí místo, z českých řidičů kamionů je na tom nejlépe osmý Aleš Loprais.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Jänner Rallye od Iva Prieložného

foto

8. ledna 2019 • 09:00

Tradičně první automobilovou soutěží v okolí je rakouská Jänner Rallye, která v letošním roce nabídla skuteční zimní podívanou plnou všudypřítomného sněhu. Do okolí Freistadtu se vydal i náš stálý redakční spolupracovník Ivo Prieložný, jehož snímky si dnes můžete prohlédnout.

žádný příspěvek celý článek »

AER 2019: Zrušená šestá etapa, mlha nepustila do vzduchu helikoptéry

foto

7. ledna 2019 • 23:00

Šestá etapa na Africa Eco Race vždy následuje po volném dni a je relativně krátká, přejezdová. Jenže, hustá mlha nad Dakhlou, odkud se ještě za tmy brzy ráno celá karavana dala do pohybu směrem k marocko-mauritánské hranici, nedovolila vzlétnout helikoptérám. A tak bylo 177 měřených kilometrů z bezpečnostních důvodů zrušeno.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Jänner Rallye od Dalibora Benycha

foto

7. ledna 2019 • 10:00

Tradičně první automobilovou soutěží v okolí je rakouská Jänner Rallye, která v letošním roce nabídla skuteční zimní podívanou plnou všudypřítomného sněhu. Do okolí Freistadtu se vydal i náš stálý redakční spolupracovník Dalibor Benych, jehož snímky si dnes můžete prohlédnout.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Jänner Rallye dominovali bratři Wagnerové

foto

6. ledna 2019 • 23:00

Bratři Wagnerové, známí i ze startů v českém šampionátu, kralovali letošnímu ročníku Jänner Rallye. Po smolném odstoupení staršího Simona suverénně zvítězil Julian při svém prvním startu s vozem kategorie R5.

žádný příspěvek celý článek »

AER 2019: Tatra Tatře pomůže

foto

6. ledna 2019 • 21:00

Neuvěřitelný příběh českých Tater 815 na Africa Eco Race 2019 pokračuje i o volném dni, který připadl na neděli 6. ledna. Nejprve se na trati druhé etapy s poruchou zastavila červenobílá Tatra a Petr Čapka se Zdeňkem Vodou museli odstoupit. Teď je ale v problémech i oranžovočerná Tatra Tomáše Tomečka. A z bryndy jí pomůže… ano, Čapkova Tatra.

žádný příspěvek celý článek »

AER 2019: Tomeček řeší velký technický problém

foto

6. ledna 2019 • 11:00

Pátá etapa Africa Eco Race přinesla zklamání příznivcům značky Tatra a Tomáše Tomečka, který měl závod rozjetý na velký výsledek. V neděli 6. ledna je ale na programu volný den a ten skýtá naději na pokračování v závodě.

žádný příspěvek celý článek »

AER 2019: Živá čtvrtá etapa plná předjíždění

foto

5. ledna 2019 • 12:00

Čtvrtá etapa Africa Eco Race se zase jela v pořádném kvapíku. Tomáš Tomeček do ní startoval zezadu, a tak si aspoň hezky zapředjížděl. V cíli byl druhý, celkově už zase kamiony vede.

žádný příspěvek celý článek »

toplist