www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 26. března 2019, Svátek má Emanuel, zítra Dita

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Ostatní soutěže

Jänner Rallye – dobrodružství nebo rallye? – 1. díl

foto

6. února 2019 • 14:00

Je to ještě rallye nebo už je to spíše nějaké expediční dobrodružství? Tuto otázku jsem si během letošní 34. Internationale Lietz Sport Jänner Rallye 2019 kladl hned několikrát... a nejvíce při tlačení Ascony, přestože jsme startovali s naší Feldou...

žádný příspěvek celý článek »

Egon Smékal s několika změnami do sezóny 2019

foto

2. února 2019 • 10:00

Po úspěšných sezónách v Česku zamířil zlínský Egon Smékal hledat novou výzvu do zahraničí. Rok 2018 zaměřil na dobývání dobrých výsledků na Slovensku. V jeho závěru zvítězil jak v kategorii dvoukolek, tak i ve třídě 5. Do nové sezóny přijde s několika změnami.

žádný příspěvek celý článek »

Rallye na sněhu! Posádky Winter Trialu míří do Čech

foto

31. ledna 2019 • 10:00

Zimní dálková rallye veteránů The Winter Trial se opět vrací do České republiky. Posádky zavítají ve čtvrtek 31. ledna na zasněžené tratě šumavských a českokrumlovských rychlostních zkoušek.

žádný příspěvek celý článek »

Škoda 130 RS odstartuje do historické Rallye Monte Carlo od řecké Akropole

foto

28. ledna 2019 • 12:00

ČK motorsport se připravuje na další velké dobrodružství. Po roční pauze se týmová Škoda 130 RS zúčastní s posádkou Karel Mach a Jan Bláha věhlasné Rallye Monte-Carlo Historique. Na trať vyrazí Jihočeši při své celkově již sedmé účasti tentokrát ze starověké řecké metropole.

žádný příspěvek celý článek »

Macík a Brabec už plánují Dakar 2020

foto

21. ledna 2019 • 14:00

Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Lukášem Kalankou ze sedlčanského týmu Big Shock Racing ve žlutém Liazu v semi Dakaru vybojovali parádní 2. místo. Projeli celou trasu Dakaru 2019 a na své konto si pravidelně připisovali vyrovnané časy odpovídající výsledkům v TOP5 kategorie kamionů.

žádný příspěvek celý článek »

Martin Prokop skvěle šestý na Dakaru 2019

foto

18. ledna 2019 • 11:00

Extrémní 41. ročník Dakaru je u konce. Martin Prokop navigovaný Janem Tománkem stanovil fantastickým šestým místem v celkové klasifikaci kategorie automobilů nový český rekord a vylepšil si tak o jednu příčku umístění z předešlého ročníku nejtěžší motoristické soutěže na světě.

žádný příspěvek celý článek »

Macík potvrdil, že umí prohnat kamazy, Brabec nevzdal ani po drsných pádech

foto

18. ledna 2019 • 09:00

Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Lukášem Kalankou ze sedlčanského týmu Big Shock Racing ve své žluté liazce dojeli do cíle Dakaru 2019. V semi Dakaru vybojovali skvělé 2. místo. A v poslední etapě získali také 3. nejrychlejší čas mezi všemi kamiony.

žádný příspěvek celý článek »

Prokop dojel na Rallye Dakar šestý, Loprais pátý

foto

17. ledna 2019 • 18:00

Martin Prokop obsadil šesté místo na Rallye Dakar a o jednu příčku vylepšil české maximum v kategorii automobilů. Šestatřicetiletý pilot se spolujezdcem Janem Tománkem předčili ve fordu vlastní výsledek z loňska, sedmý skončil také Miroslav Zapletal v roce 2009.

žádný příspěvek celý článek »

Prokop se na Dakaru zlepšil na šesté místo a útočí na maximum

foto

16. ledna 2019 • 23:00

Martin Prokop obsadil v předposlední Rallye Dakar v Peru šesté místo a na stejnou pozici se v kategorii automobilů posunul i celkově. Šestatřicetiletý pilot tak zaznamenal své nejlepší umístění v letošním ročníku slavné soutěže a útočí na vylepšení českého maxima, jímž je sedmá pozice jeho z minulého ročníku a Miroslava Zapletala z roku 2009.

žádný příspěvek celý článek »

Když si Tatry pomáhají, dá se překonat vše

foto

16. ledna 2019 • 20:00

Podeváté v řadě se Promet/Czechoslovak Group tým Tomáše Tomečka zúčastnil Africa Eco Race – The Race To Dakar, dálkového závodu navazujícího na ducha původní Rallye Dakar.Podruhé do kabiny závodní Tatry vedle Tomečka neusedl žádný navigátor. Před rokem z toho bylo druhé místo mezi kamiony, letos po technických problémech páté místo. Především ale další úspěšný dojezd do cíle k Růžovému jezeru u senegalského Dakaru.

žádný příspěvek celý článek »

Prokop zůstává na Dakaru sedmý, Loprais klesl na šestou pozici

foto

16. ledna 2019 • 08:00

Martin Prokop obsadil v 8. etapě Rallye Dakar 7. místo a sedmý je i nadále v celkovém pořadí. Český jezdec s fordem zaostal na 361 km dlouhé rychlostní zkoušce o 28 a půl minuty za vítězným Sébastienem Loebem z Francie. V kategorii motocyklů si v Peru polepšil předběžně na 16. místo Milan Engel.

žádný příspěvek celý článek »

AER 2019: Mávání a rekapitulace od Růžového jezera

foto

15. ledna 2019 • 14:00

Krátká 12. etapa Africa Eco Race neměla vliv na výsledky závodu, pouze na náladu všech, kdo siv předchozích 11 etapách vyjeli nárok se jí triumfálně zúčastnit. Tomáš Tomeček zopakoval loňský výkon a zcela sám v kabině své Tatry překonal všechny nástrahy více než 6000 kilometrů dlouhé cesty Marokem, územím Západní Sahary, Mauritánií a Senegalem až do Dakaru. Nezastavily jej ani technické potíže a v cíli se radoval ze třech vyhraných etap a pátého místa mezi kamiony.

žádný příspěvek celý článek »

Zraněný Prokop zůstal na Dakaru sedmý, vede Attíja

foto

15. ledna 2019 • 09:40

Automobilový jezdec Martin Prokop skončil v 7. etapě Rallye Dakar v Peru na desátém místě a v průběžném pořadí slavné soutěže zůstal sedmý. Velkou část z 323 měřených kilometrů absolvoval s bolestivým zraněním ruky, které si přivodil při tvrdém dopadu auta. S podezřením na zlomeninu zamířil po dojetí etapy na rentgen, ten ale zlomeniny vyloučil.

žádný příspěvek celý článek »

Prokop je na Dakaru už šestý, Engel dojel v etapě na 16. místě

foto

14. ledna 2019 • 08:00

Milan Engel obsadil v šesté etapě Rallye Dakar 16. místo a postaral se o nejlepší letošní výsledek českých motocyklistů. Etapa z Arequipy do San Juanu de Marcona s více než třísetkilometrovou rychlostní zkouškou se vydařila i Janu Brabcovi, který se posunul na 18. příčku v průběžném pořadí.

žádný příspěvek celý článek »

Macík bude v druhé části Dakaru bojovat v půlmaratonu

foto

13. ledna 2019 • 18:00

Po páté etapě se dakarská karavana zastavila a závodníci i jejich týmy si odpočinuli během volného dne v Arequipě. Martin Macík, František Tomášek a Lukáš Kalanka nabírali síly po předchozí 5. etapě, kdy se jim podařilo s neuvěřitelným nasazením opravit ulomené kolo a dostat kamion do cíle.

žádný příspěvek celý článek »

toplist